Nemám chuť na sex

kikuska11111
18. apr 2024

Ahojte,

hľadám pomoc a rady.
Sme s partnerom spolu 2 roky a posledný rok postupne strácam chuť na sex. V minulosti som s tým nikdy problém nemala, vždy som mala chuť.
Partnera milujem, fyzicky ma priťahuje, nechcem ho ani vymeniť ani sa s ním rozísť ani nechcem sex s nikým iným.
To je ten problém, ja proste vôbec nechcem sex.
Necítim vôbec žiadne vzrušenie, nikdy.
Keď sa s partnerom milujeme, tak ma to väčšinou bolí, pretože nie som vôbec vlhká, alebo je mi to trochu nepríjemné, alebo mi to nerobí vôbec nič. Veľmi zriedkavo sa stane, že by mi bol sex príjemný keď je partner vo mne.
Keď si počas sexu dráždim klitoris rukou alebo vibrátorom tak sa mi podarí dosiahnuť orgazmus, rovnako tak keď sa mi partner venuje pusou.
Ale nejde to tak ľahko ako v minulosti a vpodstate na to ani nemám nejakú náladu, kľudne si vystačím bez orgazmu a bez sexu.
Co ma veľmi trápi je, že partnerovi to vadí a a trápi ho to a hovorí mi často, že bez sexu neexistuje vzťah a ak to takto bude pokračovať tak sa rozideme, lebo on nechce žiť bez sexu a nechce žiť s kamarátkou a ja mám strašný strach, že oňho časom prídem kvôli tomu, že som pokazená... A cítim strašný tlak lenže bez ohľadu na to ako veľmi sa nutim tak proste chuť na sex nemám.

Stretli ste sa s tým niektorá? Neviete čo môžem vyskúšať alebo kam sa obrátiť alebo čo robiť? Existujú nejaké vyšetrenia u lekára alebo tak?

Dá sa to zlepšiť alebo sa musím zmieriť s tým, že som pokazená a že o partnera prídem a budem sama?

kendova_anna
18. apr 2024

@kikuska11111 Tak existuju aj rozne lubriganty, ktorymi si viete pomoct, takze podla mna nie je vobec nic stratene. A moze to by len obdobie. Ja takisto nemam stale chut, ale jednoducho milujuci partner to pochopi.

bela30
18. apr 2024

@kikuska11111 Mozu to byt hormonalne zmeny alebo zdravotne dovody. Mala by si ist za gynekologom a povedat mu to, nech ti urobi rozbor na hormonalny profil. Mozes mat niektore hormony velmi nizke, preto nemas chut na sex.

feb13
18. apr 2024

Stitnu zlazu mas v poriadku? Na preventivnu prehliadku k obvodnemu pravidelne chodis a je vsetko OK?

axve
18. apr 2024

@kikuska11111 hladaj nieco co ta vzrusuje, kazdy mame nieco, co ti robi dobre, a nech ti potom partner tak ulahodi.

kikuska11111
autor
18. apr 2024

@axve no práveže neviem nič nájsť, nejako ma. nevzrušuje nič

kikuska11111
autor
18. apr 2024

@feb13 štítnu žľazu mi kontrolovali pred pár rokmi, bola vporiadku. mám si dať skontrolovať znovu? môže to súvisieť?
na preventívke u obvodnej je všetko vporiadku

kikuska11111
autor
18. apr 2024

@bela30 ďakujem, skúsim u gynekologičky poprosiť

feb13
18. apr 2024

@kikuska11111 Pred par rokmi, to uz bolo davno... na preventivke nasa obvodna dava kontrolovat aj stitnu zlazu. Ale moze aj gynekolog, aspon v tehotenstve sa to robi.

danniiee8
18. apr 2024

Ahoj, skúsila by som poprosiť gynekológa o vyšetrenia.
+ Nemôžeš ,,byť úzka," - mať nejaké zrasty, pozostatky panenskej blany a pod.? Ja som vždy cítila bolesti pri styku a aj po skončení, takisto som nemala naň skoro vôbec chuť (lebo som vedela, že to bude bolieť - takže psychika nejak nepracovala aby som bola vzrušená) a moja gynekologička si nič nevšimla, že niečo nie je v poriadku, kym som jej o probléme nepovedala sama. Nakoniec iný lekár zistil, že som mala ešte akoby panenskú blanu (aj po pár rokoch pravidelno-nepravidelneho styku) a zrasty.

julia_romeo
18. apr 2024

toto je zalezitost sexuologa a psychologa, nie gynekologa ako ti tu radia...

kikuska11111
autor
19. apr 2024

@julia_romeo ahoj, vieš mi nejakého odporučiť?

petra92
19. apr 2024

Nezačala si brať antikoncepciu? Aj to môže byť problém.

feb13
19. apr 2024

@julia_romeo V prvom rade vzdy treba vylucit biologicku pricinu. Ak ma vsetky hormony a ostatne v poriadku, potom moze chodit k psychologovi.

jana005
19. apr 2024

@kikuska11111 neberieš antikoncepciu?

kikuska11111
autor
19. apr 2024

@danniiee8 v minulosti ma nikdy sex nebolel ani mi nebol nepríjemný, tak to asi nebude súvisieť s týmto, ale skúsim sa spýtať gynekologičky

kikuska11111
autor
19. apr 2024

@petra92 nie, antikoncepciu neberiem

iceberg
19. apr 2024

@kendova_anna áno ale nie raz za rok alebo za polroka

iceberg
19. apr 2024

@kikuska11111 a niesi po pôrode alebo si náhodou nekojila ? Nemáš dáke veľké stresové obdobie ? Prípadne či niesi vyčerpaná ak veľa fyzicky robíš ? Ale ak si rok nemala chuť na sex a telo si to nepýta , tak potom by som povedala ,že sú asi hormóny úplne rozhádzané , treba urobiť rozbor hormónov ,a riešiť to s gynekológom ktorý/a sa venuje aj sexuologii .

milos81
19. apr 2024

@kikuska11111 predtým, než sa to u teba dostalo do tejto roviny, nezažila si nejakú traumu, alebo nemáš väčšinu dňa stres, či strach ? Čo šrotuje tvoja myseľ najčastejšie počas dňa ? Je to to isté čo pred/počas sexu ?

julia_romeo
19. apr 2024

@feb13 a co myslis, preco spominam sexuologa?