Sexuálna skúsenosť pred svadbou

ftpv
5. máj 2024

nedavno som sa stretla so svojou kamaratkou, ktora sa mi zverila, ze sa s nou partner rozisiel potom, ako mu oznamila, ze on nebude jej prvym sexualnym partnerom. Rozumeli si, vsetko im klapalo, ale on bol zastancom pristupu " sex len po svadbe". Uplne ju vyskrtol, nezdviha jej telefon, ona je z toho znicena. Tak by som sa vas chcela spytat, ci ste sa stretli s podobnym pristupom aj vy, pripadne, ci je podla vas normalne dnes vyzadovat "panenstvo" az do svadby?

butterflyeffect
5. máj 2024

@fido69 panensku blanu si tym neporusi 🤣

fido69
5. máj 2024

@butterflyeffect Som myslel, že tu nejde o panenskú blanu, ale o morálne princípy. 😉
V niektorých komunitách je z tohto dôvodu obľúbený análny sex. Aj keď osobne si to neviem predstaviť, ale pokiaľ je to "tradícia", tak sa to možno neberie nijak tragicky. 😊

maranta_leuconeura
5. máj 2024

@ftpv ja si myslim, ze ked je pre niekoho nieco tak dolezite, ma to povedat hned trebars aj na prvom stretnuti. Nie vyckavat, budovat vztah a potom zrazu po mesiaci, dvoch, roku ze ,,sex po svadbe", ,,nechcem svadbu", ,,nechcem deti", ,,mam uz deti z predchadzajuceho vztahu" a pod....

mabenn
5. máj 2024

To je ukazka pomiesanych hodnot a ich vyznamu...bud cloveka milujem alebo nie...akonahle sa riesi toto alebo nejaky podobny blud, s laskou to nema nic...panic+pokrytec+hlupak hlada seberovnu, ok

ailiba
5. máj 2024

@ftpv nestretla som sa, ale tak kazdy ma pravo sa rozhodnut, ako chce....ci pred wvadbou, alebo po svadbe.
Napriek tomu mi to pride divne z jeho strany. Super vztah a odrazu sa kvoli tomu na nu vykaslal? Tak ked je v tychto veciach taky zasadovy, tak jej to mal povedat hned na zaciatku vztahu. Bude to divny chlap (alebo bol dovod inde a potreboval sa jej zbavit, tak si vymyslel toto).

jaskolka
5. máj 2024

Stretla som sa s tým postojom, mám aj viac kamosiek, ktoré čakali do svadby. Ok, možno je to na terajšiu dobu trochu nezvyčajné, ale určite nič extra hrozné.

gribka1
5. máj 2024

@mabenn Tak asi to, čo mu dáva v živote viera miluje viac ako ju.

1ryba
5. máj 2024

@gribka1 tak nech si leští bambus sám a modlí sa pri tom. To už je len kresťanské, naťahovať dievča ako gumu v trenkách a keď sa mu to nehodí, tak ani nezdvihnúť telefón. Keď má vyhranenē hodnoty, má si hľadať podobne naladené ženu a ozrejmiť veci už na začiatku. Snáď dokáže dospelý chlap povedať, či dievča súhlasí s čistotou do svadby a že inú nehľadá.

gribka1
5. máj 2024

@1ryba Ja síce nie som kresťanka, ale neberiem im to. Keď sú o tom presvedčení. Ale tento chlap asi všeobecne nebol žiadne terno.

1ryba
5. máj 2024

@gribka1 veď ja tiež beriem, keď sa názorovo páry zhodnú. Je to ideálne. Aj keby sa dvaja dohodli, že do svadby budú chodiť s vrecom na hlave. Ale tento tu zjavne nehral fér.

laurita285
5. máj 2024

Chlapík vie že má malého a nevie šukať tak tajne dúfal, že "jeho budúca žena" nebude mať s čím porovnať a teda bude spokojná šúchať nohami až do smrti :D :D

ailiba
5. máj 2024
zuzanka.zuzu
5. máj 2024

@laurita285 oooo môj bože, konečne podobne morálne skazena žena ako ja 😇❤️ vitaj 😘

gribka1
5. máj 2024

Ináč, načo prezradila, že už niekoho mala, možno by na to tento panic ani neprišiel.

sisska96
5. máj 2024

Ak je veriaci a má také hodnoty, tak jasne že je pre neho normálne. Kto má viac partnerov pre ten človek nie je normálne, ale kto chce jedného partnera na celý život tak pre ten človek je to normálna vec. Nie sme rovnakí

fido69
5. máj 2024

@zuzanka.zuzu Píšem si. Zuzka opätovne vystrkuje rožky. 😂

feb13
5. máj 2024

Odpoved na 2. otazku - ano, panenstvo do svadby je uplne normalne, aj ked dnes uz nie bezne. Vyplyva to z konkretneho hodnotoveho systemu, zvycajne je to velmi dobre premyslene rozhodnutie a myslim ze 99% ludi to nikdy neolutuje. (Zvysne 1% si precitate na MK, lebo jasne ze temu otvori len ten, kto ma problem.)
Na 1. otazku - podobne ako @thirstymonk poznam pary, kde jeden pockal do svadby a druhy uz v minulosti mal niekoho, spolocne potom cakali do svadby. Za minulost treba vediet urobit hrubu ciaru a treba vediet ju odpustit. Pokial kamoska bola ochotna s priatelom cakat do svadby, nemusel by sa s nou rozist iba kvoli tomu. Ak ale ona nechce cakat alebo nechce svadbu, potom im nic ine nezostane.

maty112
5. máj 2024

@ftpv mam spoluziacku zo strednej, a ta bola zastancom ze sex po svadbe, ale ona bola vzdy tak "milo ina".. a veru nasla si chlapca, a sex mali az po svatbe...ona na tom trvala..nemala.pred nim nikoho ineho...a on mam pocit ze tiez nie...a su spolu, vzali sa, maju 2 deti a su spokojni...

vanilkovazmrzka
5. máj 2024

Nastastie som sa s nikym takym nestretla.

Ked to vyhovuje obom stranam je to v poriadku

Mne by to nevyhovovalo

opica_skorica
6. máj 2024

@ftpv kolko mesiacov boli spolu? Lebo ak islo o dlhe roky a nerozpravali sa aj o takejto téme, to je divné.

Inak pripomenulo mi to tento vtip:

SI ESTE PANNA? ESTE NIE🤪🤣🤣

drago12587
6. máj 2024

@minenkak som rad, že na mna tolko mysliš :D asi som napisal nieco čo ta muselo presne trafiť :D ..

minenkak
6. máj 2024

@drago12587 napísal ,som chcela aj poďakovať,len som včera zabudla.Dakujem

erickatt
6. máj 2024

@ftpv ja som s muzom tak cakala. Ale , zistili sme ze sme uplbe ini v tomto, takze to bol jeden z dovodov na rozvod.

erickatt
6. máj 2024

@laurita285 🤣🤣🤣🤣

vilma7
6. máj 2024

Poznám takého, mal vtedy 37 a ešte panic.

heln
7. máj 2024

@ftpv je normalne, ze ma niekto vysoko postaveny hodnotovy rebricek, ale nie je normalne sa s niekym pre to nebavit, rozist a nedvihat telefon.