1,5-ročný syn nechce jesť

2. apr 2024

Prosím vás ako byt ,,nad vecou” keď rok a pol starý syn nechce jest…keby môže jehi celá strava je mlieko z prsníka..ja už som na to alergická keď ma chytá za prso že chce mlieko a 100 čertov do mňa ide keď ma jest jedlo pred sebou a hra sa s ním a vypluva ho, ani ho nezje, potom pýta stále cicku cicku…čo robiť ine deti pekne jedia same a on nechce nič ani kŕmiť ani sám jest…už strácam nervy..čo ho mám nechať hladného? Alebo čo mám robiť

zdenkatv3
2. apr 2024

Chce to len trpezlivost 🙂 Nevies si ani predstavit, kolko mamiciek si tymto preslo. Ver mi, jeho to prejde. Je to len o zvyku.

idemo
2. apr 2024

Mám 2,5 r syna a bojujem pd prvých príkrmov. Už som si toľko poplakala pokričala poľutovala sa. Proste treba si odsledovať dieťa, čo mu chutí a hlavne koľko toho kedy zje. Mojmu dieťatu stačí malo ale viackrát do dňa. Taže raňajky vačšinou chce iba jogurt, potom desiata nejaká taštička, pred spankom polievka po spánku druhe jedlo, potom olovrant a večera buď polievka alebo kaša. A dávať len jedlo a kontistenciu čo má rád - ja točim dookola asi 3 jedlá. A nechať vyhladovať sa mi nikdy neosvečilo lebo bol nervozny a pytal iba cicku. Taže vždy ponúknuť niečo zmysluplné aby bo cicka nenapadla. A esťe. Moj syn sa sam nenaje.🤷🏻‍♀️ Keď ho nechám samého tak sa s tým iba hrá. Tak ho nakrmim nech mám pokoj a hotovo. Držím palce. Je to zaťaž na psychiku. Treba si vymazať všetky stránky kde matky dávaju fotky detičiek čo zjedia za troch a pridať sa do skupiny maminky nejedákov - tam je ozaj psychická podpora nás mamičiek čo sa dennodenne trapime s nejedákmi😵‍💫

marianarem
2. apr 2024

Tak moze nejest prave kvoli tomu, ze ma pristup k mlieku, niektore deti to tak maju. Moj napriklad bol v tomto uplne super, sice tiez strasne vyberavy a slaby jedak, ale postupne sam redukoval mlieko a pridaval tuhej stravy. Kamoskina taka nebola, az po uplnom odstaveni zacala poriadnejsie jest. Aj ked uz bolo mlieko len na noc, tak si pockala, cez den tak skor pozobkala. Po odstaveni okamzite velka zmena.