10 mesačná sa pučí pri jedle.

mirkaknm
22. jún 2019

Maminky, zazili ste iz nieco podobne?
Dcerka (10 mesiacov) sa v poslednych dnoch pri papani velmi puci. Zatne pasticky, pusu, cela scervenie a akoby tlacila. Vyda aj taky zvuk ako ked tlaci pri kakani. Az ju natahuje na vracanie. Zakasle sa pri tom a musim ju pobuchat.
Skusim jej dat vodicku, trosku to pomoze. Ale potom znovu. Uz viac nechce jest.
Stale sa to zhorsuje. Dakujem za rady.

klaudia_kaja
22. jún 2019

Ahoj. Myslíš papanie pri kojeni, alebo pri prikrmovaní, pri umelom mliečku ?? Môže to byť kolika, reflux... Napríklad môj syn, keď mal 4 mesiace, to začal robiť pri kojení a nakoniec sme zaistili, že nemám už taký tok mliečka ako on potrebuje, a presne robil to isté púčil sa celý čas .. skús viac opísať vašu situáciu.. ak ma problém s nejakým jedlom, nemusí mať alergiu viditeľnú, ale vnútornú, môže mu to škodiť, napríklad malý mi začal plakať po papaní malín, takže už som mu ich nedala...

arcticcode
22. jún 2019

@klaudia_kaja aj mne. Dal som mu tie nepodarky z lidlu, seginiatko. Potom som okostoval ja, ta to kvasuha neskutocna fuj. Hlavna vec, ze tri evra za tote styri hnusne maliny

klaudia_kaja
23. jún 2019

@arcticcode tak ja som nedala maliny z obchodu, ale domáce, to je veľký rozdiel... Treba všetko z obchodu umývať, aj keď... No myslím si, že ma ešte čas na maliny

mirkaknm
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirkaknm
autor
23. jún 2019

@klaudia_kaja Dcerka mi to robi pri papani prikrmov.
Akoze idu jej teraz ocne zubky,2 horne. Neviem ci to moze mat daku spojitost. Mozno ma zapalene hrdielko, neviem. V pondelok pojdem ku lekarke. Ale robi to tak ze ked zacneme papat prikrm tak je ok (aj ked niekedy to spravi uz aj na zaciatku), vydrzi asi 10lyziciek a potom zacne. Zakasle sa, zavrie pusinku,pasticky, cela ocervenie a akoby tlacila.
Takto sa puci, do toho aj kasle, akoby nevedela prehltnut to jedlo. Az ju natiahne. Jedlo jej iba pucim uz dost dlho, ze nie je to nic nove pre nu.

arcticcode
23. jún 2019

@mirkaknm moze byt ze ma daco s hltanovou priklopkou. Robi to aj ked pije vodu/caj?

mirkaknm
autor
23. jún 2019

@arcticcode Nie. Nerobi. Pekne pije

arcticcode
23. jún 2019

@mirkaknm tak to nebude hltanova priklopka. Mozno jej len nechuti 😀

noonna
23. jún 2019

@mirkaknm moja dcerka ma 8 mesiacov a robi to iste. Hlavny prejav je ale to, ze prekrizi nohy. Potom overvenie, puci sa a pusa uplne zamknuta. Musim jej tie nohy nasilu rozdelit, potom akoby sa jej to zovretie uvolni a uz papa. Robi to ale aj v kociku, ked sa hra...proste casto. Boli sme na rontgene bedrovych kosti a tam je vsetko ok. Doktorka povedala ze to asi bude len blby zvyk. Ale tiez jej idu horne dva zuby. Myslim si ze tym aj trosku ventiluje tu bolest ...

mirkaknm
autor
23. jún 2019

@noonna Zaujimavy postreh, zvlastne sa tie babatka niekedy prejavuju. Ked si dcerku zoberiem na rucky a este ju to drzi,tak citim ze tlaci bruskom. Podla mna ma nieco s bruskom. Sice mame za sebou zapchu, dali sme prehanadlo, slivky, potom z nej vela vysko. Ale robila to uz aj predtym.