2 ročný prestal papať zo dňa na deň. Čo mám robiť?

sante81
10. jún 2011

ahojte maminky, mám skoro 2 ročného syna a prestal mi papať zo dna na den, su to už 2 týždne čo cely den neje, vôbec nič. Pred tym si nič nevyberal, zjedol všetko čo som navarila. Už mi schudol skoro kilo, a boli sme aj u doktorky, dostal tabletky, probiotika, ale nezabera. Máme problém aj s kakaním, neviem či to spolu nejako suvisí. Ked ho chcem krmiť, tak pomaly začne plakať, krutiť hlavkou a koniec. Som už z toho zufala, varím všetko, čo mal pred tym rád, poradte prosím čo zabralo pre vaše deti, budem vdačna za každu radu. dakujem

elise
10. jún 2011

@sante81 ak veľa pije (nápojov - mliečko, vodičku) tak to nerieš náš malý tak isto odmieta jesť. ešte je dobre zájsť k doktorke a dať spraviť krvný obraz, možno má nedostatok železa aj tým môže byť nechutenstvo. skús mu ponukať ovocie a zeleninku 🙂

sante81
autor
10. jún 2011

@elise doktorka mu dala tabletky s obsahom zeleza, a vypije asi liter vody denne, nechcem stresovať kvôli tomu že nepapa, ale do kedy mám čakať? včera za cely den zjedol len polovicu vyživy, 2 dni pred tym vôbec nič, ani kusok chleba nič, keby jedol aspon niečo, neviem kde som urobila chybu

elise
10. jún 2011

@sante81 tabletky deti nemusia ja som malému dávala feronal kvapky, moje dieťa vydržalo na jednom jogurte celý deň. nenuť ho papať ked nechce ponukni a nechaj na výber. tie kvapky som dávala malému do čajíka a zabralo tabletky mi nechcel a azbytočne ťažili bruško. chybu si nespravila ale dieťatko máva aj nepapajuce obdobie.

elise
10. jún 2011

@sante81 skús mu jedlo ozdobiť aby bolo pre neho atraktívne🙂

sante81
autor
10. jún 2011

@elise dakujem, skusim tie kvapky a uvidím, dufam že zaberu aj nam (:

desszi
10. jún 2011

@sante81 suhlasim s maminkami vyssie - nenutit, dolezite su tekutiny, bez jedla to zvladne. Vyloz na misku na stol nejake zdrave chrumanie pre deti - piskoty, jablcka, ceresne, hrozienka...nieco co vies, ze mu chutilo aj predtym a ked to bude mat pred ocami, mozno zacne cez den zobkat. To zelezo v tabletkach nie je podla mna dobre riesenie, navyse zelezo moze zapekat, takze ked mate problemy so stolicou, tak nato obzvlast pozor. A aj vam dr. robila krvny obraz, ze hned dala zelezo? Alebo to len tak z brucha, akoze preventivne? Z vlastnej skusenosti ti viem povedat, ze ked ti nechuti, tak mozu do teba pchat cokolvek, aj tak nebudes jest (ja som od prirody chuda, aj som vzdy bola a ako decko ma povazovali vzdy za choru - davali mi vitaminy B, B12 injekcne, peritol sirul, multivitaminy....mohla som toho pojest na tony, chut do jedla mi to nevratilo). Len sa zbytocne zatazuje traviaci trakt, zaludok dietata a to este len prehlbi nechut k jedlu. Nemoze ho boliet hrdielko, dasna? Mozno sa mu zle prehlta....

sjuzocka
10. jún 2011

@sante81 ahoj, ja by som to tipla mozno aj na to kakanie. Mozno ako sa nevie vykakat, alebo ak bolo kakanie niekedy naposledy problem, ze ho bolelo, tak ma psychicky blok a mozno ma tuhe brusko a boji sa kakat tak nechce ani jest... aspon u nas je toto velmi aktualne. :( vyriesila som to takto - dufam ze docasne - kupila som si vlakninu pre deti a glycerinove cipky. Vlakninu schovavam do pitia rano - ale ked ti nechce ani pit tak to asi nic... a cipok prerezem po dlzke na polovicu a sup ho tam, zial, nemozem sa spoliehat momentalne na to ze pojde sam kakat lebo sme zazili take sceny, uz to bolo tak tuhe, ze ho to hrozne bolelo a spravila sa mu aj mala krvacajuca ranka :( takze jednoducho som musela dat ten cipok a potom sa krasne vykakal a potom aj papat chcel.

sante81
autor
10. jún 2011

@sjuzocka pred tymi 2 týždnami kakal každy den, aj 2x denne, potom pauza, predpísala mi tie glycer. čipky, pri kakani plakal, zase 2 dni nič, počkám ešte do zajtra a ak to nepôjde, tak zase čípok. skušala som mu dať aktiviu alebo jogurtovy nápoj, ale nechce nič, len začne krutiť hlávkou že nie. nenutím ho, ponuknem ho neskôr, viem že mu niečo je, ale nevieme prísť na to čo. Má už všetkych 16 zubkov a stoličky 5 sa mu režu už dosť dlho. ale pri prerezávaní sme nemali ani raz horučku, ani nechuť do jedla.

sante81
autor
10. jún 2011

@desszi áno doktorka mu brala krv a aj moč, a na základe toho mu predpísala to čo berie, len učinok žiadny. asi mi zostáva fakt len trpezlivosť. a zabudla som napísať, že sladkosti a cipsi mu problém nerobia, to by jedol aj na kila, ale nič z toho mu nedávam.

basika
10. jún 2011

Skús http://www.docsimon.sk/tovar/pikovit-prebio-sir...

podporuje to chuť do jedla aj vyprázdňovanie a určite jedno z druhým súvisí.

sante81
autor
10. jún 2011

@pink_lady dakujem , skusim prečítať cez obed ked maly bude spať, a dakujem aj ostatnym za rady