5-mesačná odmieta všetko jedlo

meg772
22. feb 2024

Ahojte. Mám problém s dcérkou. O pár dní bude mať 5 mesiacov. Je na UM. Asi dva týždne dostáva na obed zeleninový príkrm. Zo začiatku jej veľmi chutilo. posledných pár dní, ho však odmieta. Aj to čo jej predtým chutilo. Čo by nebol až taký veľký problém, keďže len teraz začíname. Horšie je, že nechce už ani UM. Keď jej dám fľašu, tak plače. Naje sa len v polospánku. Denne vypije len okolo 700 ml mlieka a 2-3 lyžičky príkrmu. Momentálne má 7kg ale veľmi nepriberá . Ako to mám riešiť? Alebo je to len obdobie? Začínam byť zúfalá.... Myslela som, že jej idú zúbky a preto nechce papať... Veľa slintá a je umrnčaná. Ale ďasná má v poriadku. Mám skúsiť mliečnu kašu? Nebude to skoro? Bojím sa, že potom nebude vôbec piť mliečko.
Ďakujem za rady

luxus10
22. feb 2024

ak odmieta vsetku teplu stravu, su to zubky, oni sa vytvaraju a roztlacaju dasna, hoci ich este nie je vidiet, skus jej natriet kamistadom, ci sa jej neulavi...a davaj jej len vlaznu stravu...

barbora0308
22. feb 2024

@meg772 Je to iba obdobie, myslim, ze si tym presli skoro vsetky maminy. Moj syn jedol a stale je ukazkovo, ALE vzdy sme mali obdobia, ked som ledva do neho nieco dostala. Vsimla som si, ze je to vzdy vacsinou vtedy, ked sa uci alebo teda uz naucil nejaku novu zrucnost alebo nieco nove pochopil, tak je to pre neho take vzrusujuce, ze jedlo a samotne jedenie je proste nuda a strata casu. Pokial by to vsak trvalo nejako velmi dlho a dcerka by dokonca aj chudla, tak to spomen lekarovi. Drzim palce a prajem vela trpezlivosti! 🙂

bolarazjedna
22. feb 2024

Ja si myslím, že to môže byť kvôli zubkom , tie zuby sa môžu tlačiť a bolieť aj keď ešte sa neprerezavajú... Ako bude viac sa pohybovať, priberať bude stále menej, dôležité je, aby neschudla.... Neviem aká bola pôrodná váha.. Ale napr môj syn sa narodil 3300g, 7kg mal v polroku, a v 15mesuacoch nemal ešte 9kg... A to je vyslovene dobrý jedák, a prikrmy sme začali po 4.mesiacoch. My sme na odporúčanie pediatricka začali prikrmy celkovo s kašou na večer, az potom sme pridali zeleninu, čiže s tou kašou podľa mňa pokaziť nemôžeš, ale nesilila by som, netráp sa, ja si myslím, že za pár dni/týždňov sa to upraví

meg772
autor
22. feb 2024

Ďakujem veľmi pekne za rady a upokojenie. Vyskúšame teda chladnejšiu stravu. Som zvedavá čo to spraví

maryetta
22. feb 2024

Zubky bolia najviac ked su dnu. Uz ked sa prerezu uz tak nebolia. A ano moje deti prave pri zubkoch jedli najmenej. Resp napr prvy syn jedol iba mlieko. Vsetko ostatne odmietal.

gvenduska
23. feb 2024

Určite je to zo zubov
Môj maly takto prestal pit mlieko a boli sme už iba na príkrmoch