Aká je táto jedálenská stolička?

suz2
29. apr 2013

Ahojte, chceli by sme malému kúpiť stoličku - najviac sa nám páči táto http://www.svetkocikov.sk/nabytok-postielky-sto.... Máte s ňou nejaké skúsenosti? alebo odporučte nejakú inú dobrú stoličku. ďakujem

grundia
29. apr 2013

@suz2 Ahoj.Tiez momentalne riesim vyber stolicky a pozerala som aj na tuto no odradilo ma,ze je tam slabsia bezpecnost.Teda,ja sa priklanam k tym 5bodovym bezpec.popruhom ci nemas obavy,ze by ti maly mohol vypadnut?

ankanl
29. apr 2013

Ja mam tuto na Svk, ale musela som dokupit popruhy, no dcera v nej nechce byt. takze vyuzijem jej druhu variaciu ked bude vacsia.Tu v Nl mam stolicku z ikeii aj s tackou a v tej je velmi rada, a je aj bezpecna, lahko umyvatelna, lahko poskladas a sup do kufra a ide s nami vsade ..

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/0006...

suz2
autor
29. apr 2013

@grundia no, priznám sa, že toto mi ani nenapadlo.... už som z toho zúfalá...chcem niečo praktické, bezpečné a kedže máme malý bbyt aj spratné... a tento typ stoličky sa mi oáči, lebo sa dá potom prerobiť na stolík so stoličkou....

grundia
29. apr 2013

@suz2 Tiez mame maly byt,takze riesime aj tuto vec no myslim,ze sa daju najst aj ine stolicky,bezpecnejsie a aj so stolikom.Skus kuk na net,vcera som takych par nasla.Hod si do googlu a uvidis,ze najdes 😉

matozazzo
29. apr 2013

Mame nieco na tento styl.. .http://mega-store.sk/ostatne/5711-fisher-price-... Dolezite bolo, aby mala pasy, aj ked sme ich pouzivali len zo zaciatku, umyvatelnu cast, kde je jedlo (a odoberatelnu), a ziadne hracky - dieta ked je, nema sa co hrat, no a stabilita, pevnost.

mimik79
29. apr 2013

takato drevena stolička je pre dietatko ktore uz vie sediet, neda sa polohovat chrbatik trosku do lahu a okrem toho nema ani popruhy, neda sa zlozit, len rozmontovat.-) urcite by som pre 6 mesacne babatko takuto stolicku neriesila, aj ked je krasna, poznam ju

suz2
autor
29. apr 2013

@matozazzo
@mimik79 a môžem sa opýtať čo hovoríte na túto? https://www.modrykonik.sk/shopy/detske-jedalens... a páči sa mi ešte táto, ale je drahá☹( http://www.maderna.sk/katalog/product/10089/

zivika
29. apr 2013

@suz2
@grundia baby a nerozmyslali ste nad niecim takymto? http://www.babynabytek.sk/jedalensky-nastavec-r... podla mna je to idealne riesenie do malych bytov...pri prvom som mala klasicku velku, ale pravdupovediac viac zavadzala, ako sluzila 😅 teraz mam v plane takuto mini...

mimik79
29. apr 2013

toto su tiez stolicky ktore sa daju rozlozit na stolik a stolicku, ta Jane ma latkovy potah, nie gumeny, obe sa daju polohovat co sa tyka opierky chrbatika ale nedaju sa vyskovo nastavovat funkcne su uplne rovnake, jedna nema nic viac ako ta druha ale Jane je znacka tak je o viac ako polovicu drahsia🙂

grundia
29. apr 2013

@zivika Ja aj ano,ale zasa mm to nechce.Mame odlisne nazory 🙂

aredhel
29. apr 2013

my mame tiez tuto stolicku a je dost velka/volna...spociatku som malu musela este zvlast priväzovat pretoze sa stale zosmykovala dolu...a teraz je to uz lepsie no este stale je dost velka 🙂 ale inak je dobra

janaal
29. apr 2013

@suz2 ahoj, my ju máme a ja som s nou spokojna

zivika
29. apr 2013

@grundia a co sa tvojmu muzovi na takychto stolickach nepaci? 🙂

andryskam
29. apr 2013

@suz2 Podle mě je to super volba.

matozazzo
30. apr 2013

@suz2 Ta druha je vlastne to iste, co prva, len drahsia, lebo je nova a znackova... Tu prvu by som brala.

matozazzo
30. apr 2013

@zivika Urcite nie, ak chces stolicku na jedenie, tak bez hraciek! To radsej kup hraci pultik... Dieta sa ma ucit jest normalne pri stole, nie hrat sa..

zivika
30. apr 2013

@matozazzo jej, ja som si tie hracky ani nevsimla 😀 nemyslela som konkretne tuto, ale jednoducho detsku jedalensku stolicku, ktora sa pripevnuje na obycajnu "dospelcku"... a keby aj, ten pultik s hrackami sa predsa da dat dole... a mam uz jedno 2,5rocne dieta, ktore sa vie najest normalne pri stole 😉 a ked uz si pri tom jedeni pri stole, tak ja si myslim, ze na takejto stolicke sa dieta skor nauci jest pri stole, kedze od zaciatku pri jedle sedi vlastne na rovnakej pozicii, ako vsetci ostatni...

aneet112
30. apr 2013

my ju mame od pol roka malej......len chvalim,teraz ma 4 roky a stale na nej sedava..... 🙂 lahko sa umyva a ked bola mala pekne rovno s nami sedela za velkym stolom

grundia
30. apr 2013

@zivika Tak je to aj z toho dovodu,ze mala nevie este sediet,co ma vlastne aj pravdu,potrebujeme polohovatelnu.

zivika
30. apr 2013

@grundia ved ok, ja uz vlastnu skusenost mam, takze mam svoj nazor a viem, ze ani to polohovanie nie je nutne, kedze dieta (teda aspon to moje) zacne tak normalne jest, az ked uz sediet vie... tym vsak nechcem povedat, ze teraz maju vsetci kupovat taku stolicku, ako ja pisem 😀 kazdy ma ine naroky a poziadavky 😉

domak2
30. apr 2013

@zivika
@matozazzo
@mimik79
je uplne spratna, skladacia , s pultikom , bez hraciek, len sa pripevni na normalnu stolicku (velmi jednoducho ). Nie je polohovatelna ale zacala som ju pouzivat ked uz vedela sama sediet takze vsetko v pohode 🙂

zivika
30. apr 2013

@domak2 presne pre tieto veci, ktore si vypisala, som pre taku stolicku teraz rozhodnuta...tiez som si pri prvom myslela, ake je polohovanie dolezite, ale nakoniec som zistila, ze ked ho tam dam takeho malinkeho, cely je v tej sedacke zlomeny a na tych par lyziciek, ktore zo zaciatku jedol, bolo uplne zbytocne ho tam davat...krmila som ho bud v lehatku, alebo som ho mala pri sebe...ked zacal jest normalne, tak uz vedel sediet, ale v tej stolicke ho to nikdy moc nebavilo, lebo chcel sediet s nami pri stole a papat ako tatino, nie v detskej stolicke 😅

janicka11
30. apr 2013

Ahoj,mne sa táto stolička vzhladovo páčimale inak neviem či by som si nevybrala inu,,neviem 😒 Každá mamička má svoj rozum určito. 😉

domak2
30. apr 2013
ela_79
30. apr 2013

@suz2 ja nie som velmi za take univerzalne veci lebo potom ziadnu funkciu neplnia na 100%. Mame ANTILOP z IKEA a nedam na nu dpoustit. Je lahucka, stabilna, lahko sa udrziava, ak cestujeme tak odopnem nohy a ani neviem ze ju v aute mam. Najprv s pultikom, potom bez bez pultika pri stole s nami ...

rainbow0508
30. apr 2013

my sme ju mali...maximalne nepohodlna a neprakticka...moj nazor

aadulik2110
30. apr 2013

@suz2 ahoj, túto stoličku síce nemáme, ale máme taký typ stoličky 🙂 tiež sa mi páčil nápad, že sa dá prerobiť na stoličku + stolík (ale to asi si nechceš prečítať - to už vieš), malý je v stoličke len počas jedenia (niekedy aj vyberieme stoličku a dáme ju kam potrebujeme a papáme tam). Malý je v nej spokojný 🙂

lucikusik
30. apr 2013

My máme podobný typ stoličky. Nám vyhovuje hlavne kôli tomu, že zaberá oveľa menej miesta ako bežné detské stoličky. Je však podľa mňa pre deti, ktoré už vedia dobre sedieť. Keď bol drobec menší, tak sa v nej krútil, skúšal sa postaviť a pod. Vyriešila som to tak, že som za neho strčila vankúšik. Nemal tam potom toľko miesta na vystrájanie. Teraz má 1,5 roka, vankúšik už nepoužívame, lebo si ho vie vytiahnuť 😀 Keď už drobec nechce byť v stoličke, postaví sa v nej a musím ho vybrať. Takže ju používame naozaj len pri jedle.

aadulik2110
30. apr 2013

@suz2 a ešte jedna malá pripomienka.... ja som malého najprv kŕmila vo vajíčku cca. 2 mesiace a až potom som ho začala dávať do stoličky.

s.i.m.k.a1
30. apr 2013

@suz2 Ahoj, my mame velmi podobnu stolicku rozkladaciu na stolicka + stolik a ja som velmi spokojna. Nech by bola stolicka akokolvek bezpecna s 5 bodovymi pasmi, vacsie dieta si ich vie dat dole z ruciciek a tym padom neplnia funkciu aku by mali - moj nazor, sama vidim co mi robi maly v autosedacke ked ich nema utiahnute nadoraz. Ja som maleho krmila najskor v hojdacke ale potom som kupila stolicku a maly je v nej iba v case jedenia. Zatial je maly a nenapadlo ho postavit sa na nohy alebo vymyslat, za chrbatik mu davam makku podusku. Uvazovala som aj nad tymi drahsimi co sa nedaju rozlozit ale toto mi prisla lepsia varianta, kedze to vyuzijeme aj ako stolik napr. na kreslenie.