Aké jedlo beriete pre deti do prírody?

lenkaalenka
29. júl 2015

Ahojte, čo beriete deťom na jedenie pri výletoch do prírody? Ďakujem.

jana_eyre
29. júl 2015

ja vacsinou rozky "lepaky" 🙂 , suche keksiky, tycinky a vela ovocia ktore sa da jest tak, ze si to sami drzia /najkrajane jablko, banan a podobne/.. ak tam sme aj na obed, tak beriem hipp tanierik - ja mam ale decka male a tak to este zjedia..

ikika
29. júl 2015

mozes pribalit aj babovku alebo nejaky podobny kolac...

zabina27
29. júl 2015

ja bravam francuzske zemiaky, maly to zje a moze sa to jest aj neohriate, ja mam tiez ten problem, ze co zobrat. my zjeme aj rozky a pastetu, salamu, zeleninu, ale maly take este nie a zase varene nie je velmi kde ohrievat, ani hotove vyzivy tie obedove nie su dobre studene. takze tiez privitam nejake tipy, ale pre mensie deti 🙂 ked uz bude jest "lepak", hned sa mi bude lahsie chystat 😀

dominika6
29. júl 2015

@lenkaalenka
záleží od veku...
pre detičky okolo 1r. sú podľa mňa dobré aj piškoty,detská výživa,kukuričné chrumky, a myslím že také dieťatko požuje aj suchý rožok, 🙂
Ked sú väčšie,tak určite rožky,maslo saláma...vezmú do ruky a môžu sa pri tom aj prechádzať 😀...
Hlavne nech majú pitný režim,teplé jedlo doženú doma...

horana
29. júl 2015

V prepravkach nakrajane ovocie (jablko, hruska, melon, nektarinka..), zeleninu (uhorka, rajcina), prip. mrkva, na zeleninu beriem zvlast do sacika sol a mierne posolim tesne pred konzumaciou druhy ktore su tak chutnejsie.
Potom chlieb/pecivo, natierku v crievku (napr. alfa-bio), niekedy syr (napr. Lucina kocky), niekedy masko na kusky v prepravke ci reznik, alebo sunku.
Niekedy ked je kratsi vylet len chrumky, kukuricne ci ine, alebo nejaku tycinku cerealnu, banan.. Nieco o com viem ze im v tom obdbobi zivota chuti aj pomimo, cize sa to meni casom. Boli casy ked im chutil napr. vareny cicer, gulicky ale to asi nebude pouzitelne pre kazdeho.
Vzdy je poruke aj hroznovy cukor na pripadne rychle doplnenie energie.

sardinka333
29. júl 2015

@zabina27 čo tak horucu vodu do termosky, nejaky plastový pohar čo ,,prežije,, a tam dať ohriať detské jedlo v skle? Je to celkom dobrý vylepšovák...
Ked sa mi chce s niečím ,,paprať,, a mám čas - chlieb vo vajíčku, tousty - syr, šunka v tom zapekači kde sa daju 2 na seba a do stredu dáte nápln aku chcete, zacvaknete a o chvilu je skvelá mnamka.
Samozrejme sladké musí byť - mne nechutia žiadne tie ,,zdravé,, tyčinky ja musím mať normálnu sladkosť takže kludne keks Horalky, Kavenky zbožnujem, Brumiky, alebo z Lidla balené kolačiky - tie ,,chinois,, sa to tuším vola. (samozrejme každý dostane jeden keks alebo čo sladké máme, nenosím všetky spomínané sladkosti na vylety) Plus do ,,ešusu,, nakrajam zeleninu a do druheho jablka, máme radi hrozno - tak sezonne čo je si nabalíme.

bosoriak
29. júl 2015

Ovocie, pecivo (vianocku, zemle, rozky), na obed potom cestoviny s masom a omackou do velkej misy a 4 vidlicky 🙂, pripadne naposledy som vzala masove gulky, zemle a paradajky. Vonku im chuti vsetko 🙂

zabina27
29. júl 2015

@sardinka333 mozem vyskusat, aj ked mam pocit, ze ked niekam ideme, tak nesiem milion veci 😀 plienky, nahradne oblecko, vela caju, jedlo, nejaku hracku, na kupko aj osusky... normalne sa tesim, ked uz nebudu plienky, bude mi vediet povedat, co chce jest a nebude sa furt niecim oblievat, zamazavat, pripadne precikavat 😀

dzejn80
29. júl 2015

Vacsinou ovocie nakrajane - jablka, hrusky, mame na balkone baby rajcinky, tak aj tie teraz beriem, dalej mrkvicku, karelab, uhorku (to skor pre seba hehe, mladi si daju radsej ovocie) no a ked ideme na cely den a viem, ze sa nikde nezastavime najest tak zvyknem bud toasty, alebo palacinky. Alebo klasika - lepenaky 🙂 no a jasne ze aj nieco sladke.

sardinka333
29. júl 2015

@zabina27 pri malých deťoch je tých ,,rancov,, neurekom...termosky su aj take male, nemusí to byť ,,hebedo,, neviem kolko litrové, inak mne sa osvedčial horuca voda nie len na ,,zohrievanie,, ale aj na umytie - lyžička, dudel čo spadol kdesi do prachu ...dojčenská flaša - vyplachnutie po mlieku.
Na prezlečenie beriem 1 sadu veci pre bábo a ak sa jedna prečura tak dufam že kým ,,znehodnotí, ,tu druhu tak ta prva uschne, doma ide po vylete aj tak všetko do prania a deti hned do vane. A vela vecí už ,,neriešim,, lebo by som tahala privesny vozik za autom 🙂 deti niekedy pištia že ,,prečo sme nezobrali,, a ja im poviem že ved mohli pripomenuť, povedať, nachystať - neurobili, maju smolu, ja nemožem myslieť na všetko pri chystaní 5 ludí na vylet.

lenkaalenka
autor
29. júl 2015

Ďakujem za všetky odpovede.

tykat
30. júl 2015

napečiem pizzovníky alebo nejaké pagáčiky, koláč (kysnutý, bublaninu, acidkový), nakrájam zeleninu, ovocie, čistú vodu a nejaké malé ňamky (cukríky, čokoládky, slané tyčinky).

pumpkincake
30. júl 2015

Horalku 🙂 banan, jablko, pagaciky alebo nieco take pecivove slane a cajik. Nic z toho sa neskazi a nesmrdi. Ja som nikdy nemala rada ten smrad, kt isiel spoluziakom z tasky od maslovych a neviem akych sendvicov 😀

0silvia0
30. júl 2015

@pumpkincake a ty si čo mávala na desiatu ako školáčka? 😀 Lebo ten puch z desiatej som nemala rada ani ja a kedysi neboli ani žiadne boxy na desiate, takže tie rožky a chleby boli často v taškách zlisované, znetvorené a ešte to aj smrdelo 😝

lucik194
30. júl 2015

podla toho na ako dlho ideme ...
vacsinou su to ovocie, nejake sladkosti, ked napeciem tak nejaky kolac. pokial ideme na dlhsie a chcem aby sa deti zasytili tak robim zeleninovy zavin z listkoveho cesta, ten sa da zjest aj studeny, (listove cesto rozvalkam, dam tam vajicko syr nastruhany, zeleninu, sunku.....)

pumpkincake
30. júl 2015

@0silvia0 no ja som mala ovocie , nejaku buchtu a keksik. Rozky ak tak so syrom. Ja som proste ten smrad neznasala a nemohla som ho mat ani ja 😀

peneloppe
30. júl 2015

Hocico. Najcastejsie oblozene zemliky, buchty, nakrajany makovy zavin. Ovocie. Keksy.
Ale mali sme uz aj cestoviny,palacinky,klobasky.

bubelko
30. júl 2015

@lenkaalenka ovocie, surovu zeleninu, cerealne susienky, oblozeny chlieb, cereaknu tycinku, ryzove chleby, cokoladu. skratka podla programu. Viac alebo menej. Na pitie vodu.

tinqua
30. júl 2015

ja čo si pamätám ako decku mi nič viac nechutilo ako paštikový lepák s paprikou a rajčinou v hore na posiedke 😀 hocičo, čo vydrží, veľa zeleniny a ovocia, lebo čo viem aj deti čo zeleninu a ovocie nemusia bežne doma za stolom na lúke si s radosťou dajú....suchá saláma, paštéty, sucháre, keksíky bez čokolády a veeeela vody alebo minerálky

elis1985
30. júl 2015
Používateľ elis1985 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od elis1985.

Keksy, tyčinky, chrumky ...samozrejme veľa vody k tomu

lenkaalenka
autor
12. aug 2015

Ďakujem za všetky rady.