Ako riešiť dieťa nejedáka?

16. máj 2023

ide o to, že bude mať rok, je na UM a čo sa týka príkrmov tak to je fakt bieda. Ovocie ešte ako tak zje aj z kaše dačo ale zeleninové obedy s mäsom zje max polovicu na olovrant tiež skoro nič nechce.
Skúšala som nechať dlhšiu pauzu medzi jedlami kvôli väčšiemu hladu - nepomohlo naopak nervy ešte väčšie (tie chytá vždy pri obede napr tak v polke väčšinou aj skôr začne plakať a vyše nezje)
Skúšala som ovocno zeleninové kombinácie tiež nemali velký úspech.
Vyzerá to tak, že to bude chcieť len čas. Moja otázka ale znie dávať ešte po jedle, ktoré nedoje mlieko? Viem, že ked dám mlieko hlad nebude mať taký, ale zas nechcem aby prišlo k anémii alebo celkovo podvýžive a pod. Kedže ako hovorím na obed zje max 50 g, väčšinou ani to nie .

hipuska
16. máj 2023

A koľko vypije mlieka za 24h? Asi ste skúšali nech je dieťa samé? Mixujete stravu?

marianarem
16. máj 2023

Zalezi to od dietata. Niektore deti nemaju motivaciu jest ine, ked maju prisun mlieka. Ale niektore mlieko spontanne zredukuju. Moj bol ten druhy pripad. Tiez slaby jedak a v nejakych 14-15m jedneho dna odbojkotoval prikrmy uplne, uz nedal do ust ani lyzicku. Presiel sa tuhu stravu, ale tej dokazal zjest iba zalostne malo, takze som dokrmovala mliekom. Vobec som neriesila co by som mala robit a co nie a on sa jednoducho postupne naucil jest tu tuhu stravu a dokrmovania bolo stale menej az vobec. Kamoskina to mala inac, ta do vyse 2 rokov dost malo jedla a az ked ju kamoska odstavila od mlieka, tak zacala poriadne jest. Takze fakt tazko povedat, aky pripad je tvoje dieta. Ja by som povedala, ze zatial nechaj mlieko a skusaj postupne davat tuhu stravu. Ak uvidis, ze to trebars za 3-4 mesiace vobec nikam nespeje, tak mozes skusit ubrat z mlieka.

deti95060810
16. máj 2023

@hipuska mixovať stravu? to nech ani nerobí... my sme sa toho nemohli zbaviť stráááášne dlho.

deti95060810
16. máj 2023

autorka , môžeš dať mlieko, mne tak radil pediater - len moja nechcela ani to mlieko....tá nechcela vôbec nič....

hipuska
16. máj 2023

@deti95060810 ja sa pýtam, keď píše o kasiach. Nekazem jej ju mixovať. Niekedy je práve toto problém, že dieťa odmieta mixovanu stravu

koteska83
16. máj 2023

Tak ked uz bude mat skoro rok prejst na vasu stravu. Moj bude mat 10 mesiacov a davam mu to co nam....napriklad mali sme grilovanu zeleninu s qinoou a jemu som tiez pripravila taku istu zeleninu v avent parnom a tiez dala qinou. Ked sme mali kura s ryzou aj jemu som urobila take iste . Jeme vzdy spolu. A niekedy spapa pekne niekedy nie. Obcas mu davam tie kupovane prikrmy. Tie zje tak polku z pohara 190 g takze tak 90g . Nepride mi to malo. Moj je dojceny. A teda ja ho nakojim po obede. Takze podla mna kludne mozes dat mlieko este ked si pyta.

autor
16. máj 2023

no niečo mixujem, pučím, niečo dávam kúsať podla toho o čo ide. Tiež robím v avente a snažím sa dávať našu stravu ale vela vecí ešte aj zabieha takže to radšej popučím, ale dávam aj do ruky aby si pekne ukusovalo,