Ako uvariť tekvicu a cukinu pre 5,5 mesačné dieťa?

mischenka9
12. mar 2015

Ahojte mamičky, tak som začala prikrmovať môjho 5,5 mesačného hladoša. Spapali sme už mrkvičku, zemiačik, brokolicu a zajtra by so mu rada uvarila tekvicu alebo cukinu, ale nikde som sa nedopátrala k normálenmu postupu. Vy ste ako varili tekvicu a cukinu? Ďakujem za rady 🙂

prego81
12. mar 2015

@mischenka9
mne sa osvedcilo varit na pare a potom rozmixovat. Cukina sa uvari velmi rychlo (zalezi aj ako ju nakrajas samozrejme). Neskor som pridavala aj olivovy olej alebo maslo. A aj bylinky... 😉

mischenka9
autor
12. mar 2015

@prego81 Dakujem, zajtra vyskusam 🙂 uz sa tesim, ako to bude drobcovi chutit 🙂

lorela
12. mar 2015

Keď nie na pare tak nakrájať na malé kocky a vložiť na niekoľko minút do vriacej vody. Rozpučiť vidličkou.
@mischenka9

ivet1371
12. mar 2015

Hlavne nemixovat nech sa uči glgat.mixovat ked Len mesko

evittam
12. mar 2015

@mischenka9 Kludne aj pomixuj,moja zboznuje dodnes cuketa+tekvica+kuracie al.telacie mäsko+slsdky zemiak. Cca od 8.mesiaca som na masle spravila najskôr cibulku a cesnak a potom zeleninku😉.
@ivet1371 Dieta preglga aj mlieko aj caj😉,nie to prikrmy ci uz mixovane al.popucene.Mozno si myslela nech si skôr zvyka pozut ale to sa nauci v pohode.

ivet1371
12. mar 2015

@evittam preglgat kusky nie mlieko.nenauči sa v pohode.poznam aj osobne mamičky čo mixovali a este v 2 rokoch nevedeli jest kusky.drhli sa s nimi.potom same povedali ze to nevedeli a mysleli ze robia dobre.

evittam
12. mar 2015

@ivet1371 Ved kazde dieta je ine.....Moje s tym ziadny problem nemali a to som mixovala cca do 10.mesiacov.:-) Napisala som svoju skusenost.

prego81
12. mar 2015

5,5 mesacne dieta este nepotrebuje prehltat kusky jedla. Uplne staci ze je schopne prehltnut rozmixovanu potravinu z lyzicky. A kolko 5,5 mesacnych este ani nekonzumuje tuhu stravu.....s vascimi kuskami je dobre zvycajne zacat ked pridu zuby.

siska53
12. mar 2015

@ivet1371 ja som mixovala velmo dlho,no do toho si aj zuzlal daku chrumku ci kusok rozku,tak nasledne nemal problem. Ved nemal zuby,este v 18.m.mal len ledva 3. Ale to uz bol cas,kedy som mu prestala mixovat. Dcerka si zrusila mixovanie v 13.m..jedla s 1 jedinym zubom kusky.
Takze nie je pravda,ze potom nevedia jest kusky. Su deti ako moje,co s tym problem nemaju.
@mischenka9 uvar tak ako ti radia,ale supu daj dolu aspon ja som supala.

ivet1371
12. mar 2015

Ja som nepisala ze kazde dieta ma problem.ale je lepšie tomu predchadzat

ushuaia
12. mar 2015

@mischenka9 ahoj, ja som robila prve prikrmy iba na pare - najjednoduchsie a pucila vidlickou, nikdy nemixovala, mala ako zacala papat po dnesny den je dobry papkac...vsetko jej chuti... 🙂

mischenka9
autor
13. mar 2015

@ushuaia dakujem 🙂

mischenka9
autor
13. mar 2015

@evittam dakujem 🙂 mojmu som zatial mrkvu a zemiak roztlacala vidlickou, mixovala som iba brokolicu, ale samozrejme, ked sa mi konzistencia nebude pacit pomixujem 🙂