Ako vyčistiť gumové tesnenie na termoske?

andy11111
19. jan 2015

Má prosím niekto zaručený návod, ako vyčistiť gumové tesnenie na termoske? Skúšala som ho už prevariť len v čistej vode, nepomohlo. Potom som skúsila do vody pridať aj jedlú sódu, trochu to síce pomohlo, ale stále je guma cítiť od kávy a čaju a nepekne to zapácha. Za každú radu vopred ďakujem 🙂

jaja1979
19. jan 2015

@andy11111 Skusila by som ponorit do octu, ten zbavuje pachov.

monicm
19. jan 2015

@andy11111 nám nezabralo nič,ani ocot 😢

kengurica
19. jan 2015

Ja som to skusala vselijako...jar, ocot, soda, ..nic nepomohlo. Jednalo sa o tu kovovy dvojplastovu (nie sklo) ternosku ktora ma ten ventil, ktory ked sa stlaci, tak tekutina tecie
Aj ked som to vzdy umyla, ked som ju napr. v lete nepouzivala, tak to zosmradlo...

Nepomohlo nic..... Tak som kupila novu, tiez kovovu, ( v kauflande) ibaze nema ventil s gumou , ale ma srobovaci stupel plastovy. Izuje rovnako....Skoda, ze sa neda kupit k termoske samotny ventil....ale ved na co by sme predavali ventil, ked mozme predat celu termosku 😱

andy11111
autor
21. jan 2015

No mne prave tiez nic nepomohlo......ocot, jedla soda, ponorene a vyvarene vobec nic, smrdi to dost.... 😀 praveze som kdesi na nete nasla tie nahradne gumy na to sa daju zvlast kupit, len som cez google dala vyhladat ze nahradne gumove tesnenie na termosku alebo co a naslo, ale chcela som najprv skusit nieco ine, kym to budem musiet asi teda kupit....lebo inu termosku nechcem 😀 tato je super lebo je nadherne pomalovana a ci by som taku este zohnala neviem 🙂 ale dakujem za rady aj tak