Ako začať s kúskami?

lilith666
10. máj 2023

Ahojte chcela by som sa poradit ohladne papania kuskov jedla naša malá ma 10 mesiacov žiadne zuby a ked ma kusky v prikrmoch vypluje alebo zacne revat alebo nasilu prehltne a striasa ju... Poradte ako ju naučiť aby som nemusela stale vsetko mixovat alebo čakať na zuby? Dakujem

viestta
10. máj 2023

@lilith666 pucit vidlickou, nechat tam aj drobne kusky.

marianarem
10. máj 2023

@lilith666 U nasho napriklad toto nikdy nefungovalo, ze male kusky v niecom. Doteraz to nema rad a to ma uz 3 a pol. Bud hladke alebo kusky, ale bez omacky okolo. Takze skus dat cele veci do ruky, nieco makke co sa da zuzlat aj bez zubov - makky zemiak, mrkvu, zltko z vajicka, makku hrusku, banan a podobne.

nwnw
11. máj 2023

@lilith666 polievka s krupicovymi haluskami u nas ficala.. zeleninu som potlacila vydlickou a halusky take malinke, alebo inu cestovinu a este predavaju take chrumky spaldove, kukuricne a to sme nosili vsade do ruky (tie z DM boli tvrde)

heln
11. máj 2023

@lilith666 ahoj, skus drobne cestoviny do polievky, tarhonu, pismenka, alebo normalne do ruky spagetu.

janka_266
11. máj 2023

@lilith666 dať do ruky kus ovocia/zeleniny/čohokoľvek primerane pripravené a nakrájané

smejka987
13. máj 2023

@marianarem ja to neznasam doteraz 🙂 presne bud kusky alebo hladke a moje dieta to iste 🙂