Akú pekáreň na chleba odporúčate?

mirka414
13. jan 2008

ahoj manzelik mi chce kupit pekaren chleba,mate ju niektora a aku znacku a typ doporucujete...dakujem

kubaka
14. dec 2009

filipe- no zrovna jsem zjistila, že puberťák vyžral všechen chleba, tak jsem tam hned hodila rychlý základní a za hodinu a půl bude hotový. Jsem fakt nadšená. Do bílé mouky jsem přisypala trochu lněného semínka např. Včera jsem tam hodila sezam.
Hlavně pořád nemusím hlídat, zda došel chleba a lítat v osm večer do Tesca za rohem. I v devět večer si ho ještě mohu upéct. Po myčce myslím druhý nejlepší pomocník 🙂

filipal
14. dec 2009

jeeej to sa tesim! 🙂 🙂 dufam, ze ju naozaj dostanem... uz som to dost krat nenapadne opakovala... 😝
fakt, to bude super, ked nestihnem kupit chlieb, dam na noc piect a bude! tiez ma syn neustale terorizuje s chlebom! 😠 bud ho je malo, alebo vela...akoze mam dopredu predvidat apetit rodiny... 😝 😝
a nemusis mat zase neustale zasoby muky a neviem coho doma? a normalnu muku v obchode kupujes, alebo to niekde specialne zhanas?

martimarti
14. dec 2009

Kubaka, koukám, že je z tebe nadšená pekařka 🙂 🙂
Čtu tady tvé ovace na domácí chleba a tak si říkám, že tento zlepšovák asi nebude nic pro mne, já jsem totiž chlebová, na chlebu a pečivu ujíždím a to není dobrý ☹ ☹ takže představa, že si doma peču nádherný výborný křupavý chlebík...ne ne, to nepůjde ☹ 😀
O pekárně uvažuji právě kvůli těstům na sladkosti, doma je mi naznačováno, že správná hospodyňka má o víkendu upečený "plech" 😀 😀 ano, takto doslova mi to bylo mým partnerem předneseno 😀 no a já si s pečením noc nerozumím ☹ tak jsem si říkala, že by mi pekárna mohla pomoci. Kamarádka pekárnu má už dlouho, nadšeně peče chleba, ale i buchty, koláče aj. pekárna za mí těsto vymíchá a vykyne, což mi přijde super 🙂
Takže asi tak 🙂

kubaka
14. dec 2009

marti - tak u nás na sladké nikdo není, na bábovku se tudíž nechystám - třeba dojde ale na mazanec. 😅

filipe- víš co, zajela jsem do Makra, pač mám živnostenský listL a nakoupila 10 kilo mouky, celé balení granulovaného droždí, zásobu rasce - kmínu. Vyjde mě to tam levněji a pak jen tahám balení. Dělám už druhé kilo. Až dojde, zase ve velkém doplním zásobu - mouky, droždí mám nejmíň na pár měsíců, baleníl mělo 25 pytlíčků.
Jinak nic. V raciu jsem dokoupila po kile celozrnou mouku žitnou a pšeničnou a lněné semínko, a prostě tam jen sypnu.
Takže fakt stačí jen ta mouka a droždí.

misulda
6. jan 2010

Prosim vas, viete niekto, kde sa daju kupit nahradne diely do domacej pekarne znacky ETA? Potrebujeme novu nadobu na pecenie a hnetacie haky...Vdaka

misulda
7. jan 2010

Dakujem 🙂

junovka
7. jan 2010

Misulda, my sme mali presne ten isty problem s Etou, tak sme ju reklamovali, kedze sme este mali ju v zaruke.Teraz cakame mesiac na vyrozumenie, tak som zvedava.Rada by som ju dostala naspat.A ked sa mozem opytat, po akej dlhej dobe vam odisli haky a nadoba??

milocka29
7. jan 2010

junovka, ja mam pekaren z Tesca BM07, dostala som ju pred rokom na vianoce. V septembri som reklamovala, lebo na hnetacom haku na konci tej lopatky sa trocha odluplo z povrchu a aj na nadobe na jednej strane bolo trocha akoby odlupnute z toto neprilnaveho povrchu. Kedze je v zaruke, dala som na reklamaciu v Tescu a do 28 dni mi aj lopatku aj nadobu vymenili bez problemov.

maja22
9. jan 2010

Baby, mne sa podarilo tie lopatky poškrabať nožom, na to asi záruku neuplatním, že? ☹ Dostala som na Vianoce, tesco xxl a hneď po prvom pečení som si nevšimla, že po vyklopení lopatky zostali v chlebe a rovno do toho som zarezala...

adelkabo
9. jan 2010

No to asi neuznajú.Mne sa to tiež často stane 😀 😀 😀 Pekáreň mám už rok,takže lopatka si užila svoje.Tiež mám tesco a zatiaľ som s ňou spokojná

milocka29
9. jan 2010

maja, ja by som to s tou reklamaciou urcite skusila, ale asi tak po par mesiacoch, ved stratit nemas co a tesco pokial mam skusenosti dost kladne vybavuje reklamacie. Zaujimave u mna bolo, ze pôvodna lopatka pri vyklopeni chleba casto ostala v chlebe, ale teraz po vymene nadoby a lopatky skoro nikdy neostane v chlebe, ale v nadobe, klop, klop.

babatko37
12. jan 2010

Ahojte, nemáte niektorá pekáreň Tefal OW 400131? Ďakujem.

mravcica
29. jan 2010

ahojte, chcem sa spytat, ci mate niektora pekaren unold 68415 alebo domo b3975? a este jedna otazka. ked si pripravujete chleba z vlastnych surovin, aku muku pouzivate? diky moc

leonik
29. jan 2010

mravcica: já mám domo bielmeier 3975, používala jsem na pečení chlebovou mouku žitnou a pšeničnou, občas jsem k nim namíchala třeba ještě špaldovou 🙂 Ale nejradši peču z těch hotových chlebových směsí 😉

milocka29
29. jan 2010

mravcica najlepsia je chlebova muka, t.j. hladka T650 ja ju kupujem v Kauflande. K tomu pridas ak mas rada polotmavy niektoru raznu. Ale zaklad by mala tvorit T650, pretoze ta obsahuje lepok.

milocka29
29. jan 2010

Ak potrebujes nieco viac k pekarnam, pozri do temy Recepty a tam su Recepty pre domacu pekaren.

mravcica
29. jan 2010

diky moc za info. leonik, ako si spokojna s pekarnickou? stale sa neviem rozhodnut, aj ked podla najnovsich info sa tie unold-ky dost kazia.

leonik
29. jan 2010

mravcica: tak pekárnu unold neznám 😒 My máme už druhou pekárnu, první jsme měli Etu, ale měli jsme ji 5 krát na reklamaci během dvou let 😖 S domo jsem zatím spokojená, mám ji teda teprve půl roku 🙂Teď nám teda přestala po skončení programu vypínat, a peče dál 😖 Tak nevím,jestli to nemáme nějak špatně nastavený, ale nikde jsem se to nedočetla. Musím se na to zeptat v obchodě. Jinak, když jsem si ji kupovala, tak jsem říkala prodavačce, že chci pekárnu, která se nejmíň reklamuje, po předchozí zkušenosti s Etou 😠 doporučila mně právě to Domo 3975. Švagr ji má taky, má ji už přes dva roky a bez jediný reklamace 🙂

mravcica
29. jan 2010

leonic, dnes mi pisali z jednej firmy, ze domo ma 10-20% kazovost, co je ale lepsie, ako ten unold, co bolo 2x tolko. ono dnes je to asi fakt problem zohnat nieco, kde by bol clovek spokojny na 100%. a inak ako pecie a vymiesava cesto? ja si asi nakoniec objednam tuto a budem dufat, ze sa zadari.

bambi09
29. jan 2010

ja som na Domo aj Unold videla dobré referencie 😉 ja mám od Ježiška Severin a zatiaľ stačí,ak ma to bude baviť aj do ďalších Vianoc,tak si kúpim dvojhákovú,myslím,že sú lepšie 🙂
ak nevypne po skončení programu,treba reklamovať,to je určite závada

leonik
29. jan 2010

mravcica: u tý domo je výhoda, že tam máš dvě nádoby-jedna na velkej chleba, a druhá je rozdělená na dva malý chleby 🙂 to třeba eta neměla. Nevím, jestli to má ten Unold? Jinak, co srovnám s etou, tak eta zase líp vypracovala kynutý těsto. Ta domo má to těsto takový lepivější, tak musím použít při práci s těstem víc mouky. Ale myslím si, že je to tím, že eta předehřívala suroviny, kdežto domo hned hněte. Ale to máš tak se vším, přesně jak píšeš. Člověk nikdy nebude stopro spokojenej. Jedna pekárna dělá líp to, a druhá zas něco jinýho.V létě jsem v ní dělala marmelády, peču v ní sekanou, ta je výborná 🙂

leonik
29. jan 2010

bambi: no budem reklamovat, v návodu na použití a případných závadách tam toto psaný nebylo 😖 Zrovna peču chleba a musím tady sedět, a čekat až dopeče 😝 😅

bambi09
29. jan 2010

leonik,hmmm,to je nepríjemné a závada to podľa mňa je,veď ak to nevypne samo a ty tam nebudeš tak ten chlebík zhorí 😒 😒 😒 a inak máš pravdu,100% spokojnosť je pojem relatívny,ja som mala z toho hlavu ako melón,prečítala som veľa diskusií,referencií a aj tak som sa nevedela rozhodnúť-nakoniec rozhodla akcia v obchode 😀 😀

janetsedlackova
15. feb 2010

aj ja uvažujem nad tym ,že si kupim pekarničku na chlieb z tesca, ale zatial ešte vaham ?????daju sa v tom robit aj rožky ????? ak ma niekto skusenost napište mi 🙂

milocka29
15. feb 2010

janetsedlackova ja mam pekaren z Tesca nieco viac ako rok. Peciem v nej stale, denne aj viac krat na den. Ma 12 programov, takze si tam spravis cesto, upecies chleba aj uvaris dzem. Rozky samozrejme ako v kazdej inej spravis cesto a upecies v rure. Zatial som velmi spokojna za tu cenu. Ani ovela drahsia nic ine nerobi, ale to je uz na tebe ako sa rozhodnes 🙂

maja22
16. feb 2010

Milocka, aj ja mám z tesca od Vianoc. Vedela by si mi poradiť, na akom programe sa najlepšie upečie piškótové cesto? Mám totiž recept na výborný citrónový chlebík, chutí ako fajná citrónová piškóta, len je hutnejší, robila som ho raz a zdalo sa mi, že sa málo zdvihol (dala som dosť prášku na pečenie) a zhoreli mi okraje 😒 No inak bol dobrý 😀

viva1144
4. mar 2010

Ahojte.Prosím Vás možete mi poradiť ako mám vyťahovať chlieb aby mi tam nezostavali metličky na miesenie?Díky za odpoved.

milocka29
4. mar 2010

maja22 prepac ze reagujem az teraz, ale az teraz som si to precitala, pretoze ja pravidelne citam o pekarne v teme domace pekarne v receptoch. Ja som este piskotove cesto nepiekla, ale skusila by som ho bud na rychlom alebo na zakladnom programe.
viva tie metlicky tam niekedy ostanu, niekedy nie, to ty neovplyvnis. Ked ostanu v chlebe, ja tam do metlicky strcim drevenu spajdlu /palicku od wooku/ a vytiahnem, ide to uplne v pohode.

lindulak
7. mar 2010

Ahojte! Chcem sa opytat - tych co maju pekaren Panasonic. Pekaren nema program na sladke pecivo, take ako vianocka, mazanec. Peciete ho na zakladnom? A tiez, ked chcete len cesto, tak pouzijete progam na pizzu? Je to dobry program aj pre ine druhy cesta - na langose, knedlu aj sladke cesto? Uvazujem nad touto pekarnou, ale chcem si byt ista, ci vie aj taketo veci 🙂 Dakujem.