Akú pripraviť prvú mrkvičku pre dieťa?

ssussie
24. nov 2012

No dnes je to uz hold tak - stale viac zien najprv studuje potom robi karieru a az ked ostane na materskej zisti, ze je na prd gazdina - moj pripad. Na poslednej poradni nam lekarka povedala, ze mozme nase 4 a pol mesacne slniecko zacat prkrmovat. Viem, ze prva bude mrkvicka. A ako ju urobit? Chapete ... mne aj caj prihori ... ale nie, az take tragicke to nie je ... ale kebyze mi date rozobrat pocitac alebo navarit veceru - tak si vyberiem ten comp :-P Takze aky hrniec je najlepsi - smaltovane su nebezpecne, antikorove uz takmer zakazane ... tak neviem. Ma mat maly vlastny hrniec? A asi aj tanierik a lyzicky - co po jedle vysterilizujem, vsak? No cize ideme na tu mrkvicku - hrniec, do nej voda (aka - varit v dojcenskej?), ta zovrie - supnem osupanu mrkvu (porezat na kocky - a aku - ved uz aj mrkiev je kopec druhov) a varim ... kym nezmakne? To asi kolko? potom necham vychladnut, popucim a sup papat?

Dakujem za rady empatickym mamickam, sliepky co sa mi budu vysmievat, nech mi vylezu na hrb :-P

ssussie
autor
25. nov 2012

@soldi super, dakujem velmi pekne

ssussie
autor
25. nov 2012

@inpurity to je vec nazoru, netreba nic prehanat ale ani nechat ho pol rocne pomaly jest hlinu. Nie je pravda, ze to co bolo dobre nam bude aj nasim detom ... keby kazdy tak zmyslal, tak by nasi potomkovia este stale ohryzali maso z prave uloveneho bizona ...

ssussie
autor
25. nov 2012

baby dakujem velmi pekne. AJ ADMINOVI, ZE MI TAK POCTIVO MENI NAZVY VO FORACH - SOM ZVEDAVA, ZE KED O DVA TYZDNE TU BUDEM ZISTOVAT RECEPT NA VARENY ZEMIAK, CI TO TAM DOPISE. KURNA, TATO DISKUSIA MALA BYT PRE KUCHARKY ZELENACKY A NIE O VARENI JEDNEJ MRKVY.

soldi
25. nov 2012

@vlnka81
@vikipollard myslela som ten vacsi, ten ma cez 300ml 🙂

ellahop
25. nov 2012

@inpurity ahoj, musim ta upozornit aby si si na slavnom modrom konikovi davala pozor, na najsupermamy,, je ich tu veeela.. si si dala... ta rozmetu na kopytach... xixi,,,, a bacha na temy, dojcenie, ockovanie, strava,, a prosiiim ta,, nespominaj nikdy ale nikdy nikdy,,,, choditko... juj,,,, 😀

kepassa
25. nov 2012

nehadajte sa zas jeeemine kolko ludi toko nazorov, priznam sa, ze ja som pri prvej dcere ako 21 rocna cerstva mamina pomaly 1x zacuchala v kuchyni, pretoze ma nikdy nebralo varenie, navyse ma nikto ani nenutil...samozrejme prislo to samo s malou, ta potreba pripravit pre nu nieco vlastnorucne, varenie ma vsak neberie dodnes, navarim lebo musim ale tiez pomaly navsetko zistujem recepty, vcera som napr. robila domacu tatarsku, nevedela som ani co do nej dat 😀 neriesim...kazda sme ina, s inymi schopnostami a danostami. Nemozeme byt vsetky na jedno kopyto.
Pri prvej som varila vylucne v lucke. Teraz pri malej varim v klasickej vode z kohutika s tym, ze je prefiltrovana mame brita kanvicu odporucam. Usetri peniazky aj nosenie balov lucky domov...je pravda, ze kupujeme lucku ale menej. Malej z nej robim vylucne cajik a mliecko. Ale varim uz len z preflitrovanej. Moj naj pomocnik je ponorny mixer mame philips moj milacik. Najprv som sa snazila pretlacit malej zeleninku lyzickou ale u nas bezvysledne. Mala neznasa vacsie kusky, respektive spociatku kym sme nabehavali na system, ju dusilo a napinalo. Este nejake rady do zivota, kt. sa nam osvedcili, a to ak bude dietatko odmietat prikrm co asi bude tak je fajn ho spociatku "rozriedit" s mlieckom. Samozrejmostou je take, ze varime v neosolenej vode detom do roka /ja som aj dlhsie...s tym, ze dodnes nesolim vela/ mala nema speci hrniec ale zato su samozrejme poriadne umyte a v ok stave, pomerne aj nove povedala by som. Krmim ju so silikonovou lyzicou osvedcila sa taka zahnuta akokeby smiesne tvarovana tak do sikma ale lahsie sa s nou krmi. Pozor na ohrev v mikrovlnke aby nedoslo k nerovnomernemu ohriatiu. My pouzivame ohrievacku. Tiez fajn vec, pre mna i malu. Ak mi mala nedoje prikrm a bol ohriaty ide do wcka neohrievam znovu ani neuskladnujem...asi tak

inpurity
26. nov 2012

@soldi keby sa tu ma kazdy starat sam o seba, asi by bol davno pekne v prdeli 🙂 je to verejna diskusia, tak sa hned nerozdrapujte 🙂

inpurity
26. nov 2012

@xlucia ja sice netusim, kde ziju tieto vsetky bojovnicky na konovi, ale ak im do bytov netecie nezavadna voda, tak to mi je naozaj uprimne luto... ale viac luto mi je tych krpcov, co budu chori este aj zo vzduchu

latvia
26. nov 2012

@ssussie opytaj sa v tejto teme, tak nebudes musiet zakladat stale novu temu ak prejdes na zemiak alebo iny prikrm 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/prve-prikrmy-vase-rady-a-skusenosti/
pripadne si do vyhladavaca zadaj prve prikrmy a vyhodi ti to nespocetne mnozstvo tem o prikrmovani babatka, o druhoch zeleniny, ovocia, sposobe pripravy, postupoch, proste vsetko co potrebuje aj "naprd gazdina" ako ty 😉