Bábätko nechce fľašu

zuzanaklin
17. sep 2013

Ahojky maminky, potrebovala som poradit ci mal niekto problemy s tym ze dieta odmietalo flasku. Ktory cumel na flasu sa najviac podoba pradavke.
Moj maly chce len prsnik. skusala som aj od aventu, a tommee tippee. prosim poradte.Dakujem 😉

beah
17. sep 2013

Ahoj Zuzi, moja malá tiež odmietala fľašu, lebo do 7. mesiaca bola zvyknutá len na prsník. Ja som to skúšala tak, že som ju najprv začala dojčiť a po chvíli som vymenila rýchlo prsník za pripravenú fľašu s mliekom. Malá si potiahla pár krát a keď cumeľ vypľula, tak som pokračovala s dojčením. Bolo to trošku komplikovanejšie ale naozaj sa takýmto štýlom naučila piť z fľaše. Napokon už dojčenie nevyžadovala a pila hneď od začiatku z fľaše. Mne sa osvedčili cumlíky kaučukové, ortodontické, silikónové vôbec nechcela. Pekný deň.

aristka
17. sep 2013

od aventu nechceli ani moje deti ,kúp si flašu na cumle značky mam a pôjde to a malinké sa naučí

lusinda1989
17. sep 2013

@zuzanaklin ahoj ja som mala ten isty priblem s mojou malou kazdy den som skusala mliecko aj z flase asi od 6 mesiacov a jedneho rana sa pekne chytila aj flasky trvalo to asi tri tyzde dalsie dva som davala mliecko rano a v noci a potom uz aj vecer... Flaska nam najlepsie sadla od aventu. Mali sme doma asi ozaj vsetky

lericenkam
17. sep 2013

ahoj, ja na Tvojom mieste by som sa vôbec netrápila, to,že malý chce prsník je podľa mňa super, veď materské mlieko je to najlepšie čo mu môžeš dať,ja som kojila 15 mesiacov, vodu, čaj som mu dávala lyžičkou a syn sa skoro naučil piť z hrnčeka so sosáčikom, ja som síce tiež chcela skôr skončiť s kojením a skúsila som fľašku, ale malý ju radikálne odmietal a skúsila som rôzne tvary, značky,...dnes už chodí do školy a som rada, že cumeľ nikdy nemal v ústach

zitaje
17. sep 2013

@zuzanaklin a preco je to problem, ze odmieta flasu? Moje dve dcery nepili z flase ani jedna, nevidim dovod ucit dieta na flasu, ved mlieko si vypije z prsnika a ked zacnes prikrmovat (neviem ake stare mas dieta) spociatku staci davat lyzickou a do roka sa dieta v pohode nauci pit same z pohara... Flasa je predsa NAHRADA za prsnik 😉

carodejnica
17. sep 2013

@zuzanaklin buď rada, mne sa malý naučil v pôrodnici na fľašu a odmietal prsník, horšia kombinácia, ale s laktacnou sme to
zvládli, presne ako píše @zitaje podľa mňa sa dá zaobísť aj bez fľaše, moje deti fľašu nepoznajú 🙂 no a neuviedla si vek bábätka 🙂

11zuzana
17. sep 2013

ahoj ja som mala s malou presne tento istý problém,odmietala mi akukolvek flašu aj dudku, my sme mali lovi , chce to len trpezlivosť ,neviem ako veľké máš bábo, ale my sme s flašou začali okolo 8m ale ked bolo bábatko tak mi pila mliečko aj s flašky ale to sme len vyskúšali bála som sa že nebude chcieť prsník potom, na flašu sa naučila len neustálim prikladním a ponúkaním,dala som jej flašku tak aby bola v jej dosahu hrala sa s nou a postupne sa sama naučila z nej piť,tak ti želám veľa trpezlivosti

katie555
17. sep 2013

@zuzanaklin nepises ako mas velke dieta, ja som priebezne od cca mesiaca davala odsate, ale tiez aventy nechcela , tommee tippee ako kedy...Skoncili sme u Dr. Brown (maju ich v boots ) ...Drzim palce ..

yoomi
20. sep 2013

@zuzanaklin Ahoj, YOOMI flaska je navrhnuta tak, aby pripominala dietatu prsnik a preto je uplne ina kontrukcia a ine materialy. Flasticka ma viac vyhod, ale neviem ti na 100% slubit, ze babatko prijme flasku ... ak skusis, das nam spatnu vazbu? Velmi sme zvedavi 🙂

micikatka
20. sep 2013

@zuzanaklin urcite flasky a cumliky MAM

barborieta
22. sep 2013

@zuzanaklin My sme tiež skúšali viac druhov...avent, tomme teepe, lovi, nuk a nakoniec sme natrafili na to správne a to MAM, malý ihneď chytil aj fľašu aj cumlík a ma ich úplne najradšej. takže som maximálne spokojná, že moje dieťa je spokojné 🙂

normuliatkolb
9. okt 2013

Ahoj, chcela by som sa tá opýtať .... Podarilo sa naučiť? Mam ten istý problém skúšame už tri týždne a vzhľadom na to.zr už nemám mliecko musí flasu a strašne plače. Dakujem