Čo dať na raňajky ročnému dieťaťu

tulipan400
5. feb 2019

Prosim poradte mi, moja mala ma rok,a 6zubkov, a velmi tazko sa rozhodujem co ju mam dat na ranajky, okrem kase,milacikov, detckej sunky,rozkov. Vy mamicky co este davate svojim detom co mozu zjest na ranajky, ci na obed,okrem polievky,masa? A saozrejme na veceru,aby to nebolo iste s ranajkami, co si vedie spapkat,ked len maju napr.6zubky,ako mi. Dakujem za odpovede

evittam
5. feb 2019

@tulipan400 No určite nie miláčikov. Ovocie, zelenina,maso, vajcia, pomazánky, polievky, cestoviny,,ryza,strukoviny,.....Ak dokáže zjesť maso,sunku a rozky tak zje všetko.Nase deti od roka jedli to co my. Prvy zub im vysiel po 9.mesiaci.

pininka
5. feb 2019

So zubami to nič nemá. Jogurty som dávala tak po roku, tvarohové neskôr. Doobeda vždy ovocie, na obed zelenina s mäsom, olovrant rôzne pečivo alebo kaša.

pribinak
5. feb 2019

Robila som rozne nátierku, synovi to velmi chutilo, striedala som rožok a chlebík
By som zrušila miláčik, je to velmi tazke rano na žalúdok.

beky1813
5. feb 2019

Detská sunka je len dobry reklamny tah. Moja jedava rozne pomazanky, prazenicu, kukuricne lupienky s jogurtom/mliekom, kase, pecivo s maslom a lekvárom, alebo maslo, syr, zelenina, tousty. To jej striedam na ranajky a veceru. Na obed ma to co ja, len neochutene, napr. hivadzie s hraskom a tarhona, alebo pecene stehno, ryza, privarky, kura na smotane. Je toho habadej a to ma 4 zuby 😃

beky1813
5. feb 2019

A inac, ako si krmila prvu dceru v tom veku?

lula313
6. feb 2019

Ešte ranajky nedávame, ale keďže v tom mám systém, tak budem dávať takto: ranajky:pečivo s pomazankou(Cviková, cícerové, syrová, avokadova, vajickova,..) alebo jogurt, desiata domáca výživa, obed (buď hustá polievka alebo hl. Jedlo zelenina+maso/zltko, olovrant kasa so zeleninou(amarant, psenova, ryzova, ovsena, jacmenna,..), vecera čistá zelenina(zajtra napr. Mrkvy, zemiak, pastrnak)