Čo namiesto umelého mlieka?

saska20210308
7. jún 2022

Dobry den,

dcera 15 mesiacov ma atopicky ekzem ktory sa zhorsuje s kravskou bielkovinou (nema alergiu!). Stale pyta v noci mliecko, ale hypoalergenne mlieko kedze nemame alergiu nam poistovna nepreplaca a uz je to velmi financne narocne. Nemozem jej dat kravske mlieko kedze jej zhorsi ekzem hned. Mohla by som jej davat napr. ovsenne mlieko?

Dakujem

pribinak
7. jún 2022

@saska20210308 pri 15 mesačnom dieťati by som nerobila pokusy, viem, že to nie je lacné mlieko, ale ešte by dom nejaký čas kúpovala

laurar1
7. jún 2022

@saska20210308 15 mesacne dieta uz nepotrebuje mlieko v noci, co sa tyka hladu. Je to len zvyk. Skus ju niekedy uspat bez toho, aby si jej nieco dala. Moz o to bude chvilku trvat, ale prestane sa budit, toto je len o zvyku. Ovsene mlieko mozes skusit, ale ono je dost sladke, mozes skusit aj vodu. A cez den mozes davat rastlinne, ale skus pozriet tie kvalitnejsie, ako nemlieko a podobne.

stannkal
7. jún 2022

@saska20210308 najjednoduchšie by bolo odvyknut od nočného pitia keďže v tomto veku už neni nevyhnutné aby prijímala v noci kalórie. U nás fungovalo postupne riedenie mlieka, každý týždeň sme zredukovali o 1 lyžičku, po mesiaci už ostala len voda. Potom ešte pár mesiacov pila takto vodu v noci až od toho sama upustila.

patka06
7. jún 2022

pri 15 mesačnej by som nehľadala náhradu, pitie mlieka v noci je už len nezdravý zvyk a nie potreba.

nikpa
7. jún 2022

@saska20210308 straší od roka pil v noci len vodu, mladší má teraz 14 mesiacov a cca 2 mesiace tiež už mu dam len cucnute vodu keď sa v noci zobudí. Ak dcére nebude stačiť upit vody v noci, môže byť hladná ale v jej veku už by mala v pohode prespať bez jedenia. Potom by som sa zamerala na to, či jedáva dosť v priebehu dňa a na sýtejšie večere aby to v noci nemusela doháňať...

iwka_77
7. jún 2022

Skôr ako hľadať mlieko by som skôr hľadala nejakú alternatívu, vodu alebo čaj. Ozaj nie je nutné, aby 15 mesačné dieťa v noci už pilo mlieko.

matkahelka
7. jún 2022

@saska20210308 na nocne pitie uz mlieko nedavaj, zbytocne kalorie. ja som dceru v roku odstavila od dojcenia a v noci som davala cistu vodu. asi tyzden trvalo, kym si zvykla a po tyzdni sa uz vobec nebudila v noci.

evica17
7. jún 2022

Veru odstavit od mlieka. Nas odkedy nepije mlieko v noci tak spi celu noc. Dostal vodu, spal spokoj e dalej. Este obcas ked ma horsiu noc dam trosku cucnut mlieka ale to malokedy

svetlana16
9. jún 2022

@saska20210308 zvolila by som kozie mlieko.. 😉 Ale v noci uz treba odnaucit od mlieka, vysvetlit ze v noci sa nepapa...

saska20210308
autor
10. jún 2022

@nikpa problem je ze ja jej cez den ponukam stale jedlo a ona zje minimum. Niekedy sa az potesim ze jej daco chuti a zrazu si strci ruku do ust vytiahne nahromadene jedlo a hodi o zem. V noci ju voda neupokoji. Zacne plakat kym nedostane mliecko. Dakujemza vsetky rady, ale ja viem, ze dieta pomaly treba naucit na to ze v noci sa neje, lenze my mame problem ze to potom nebude asi jest skoro nic uz.

saska20210308
autor
10. jún 2022

@patka06 dcere je velmi slaby jedak. Cez den jednak ,,nema cas” jest, jednak nema zaujem. Nic proste. V noci jej nestaci voda lebo place az kym nedostane mlieko. Nezdravym zvykom by som to urcite nenazyvala. U nej je to potreba kedze zo vzduchu zit nemoze. Snazime sa spolu ucit ze cez den sa papa ale pokial mi nezacne viac jest cez den, nie je sanca aby sa odnaucila pit mlieko v noci. A prosim rady tipu nedaj v noci jest bude jest cez den si nechajte, lebo pokus bol a ja svoje dieta hladovat nenecham.

evica17
10. jún 2022

@saska20210308 no tak jedine kupuj um dalej. Ine vychodisko nevidkm. Ked ju nechces nechat hladovat v noci aby cez den jedla. Neumrie ti za par noci na to a naucila by sa. Ved deti nie su sproste ze budu hladovat, normalne by pochopila a najedla sa cez den. To je skor tvoj strach

nikpa
10. jún 2022

@saska20210308 chápem na jednej strane, že ju nechceš nechať hladovať a nakoniec si vďačná aspoň za to mlieko čo v noci vypije. Skús teda náhradu volake rastlinné napr. to ovsené alebo aspoň na striedačku s UM čo dávaš. Ale je možné, že keby si to stopla, jedenie cez deň sa zlepší, je to taký začarovaný kruh. Ľahko sa radí nedaj, keď máš doma nejedaka. Môj straší býval taký ale časom ho to prešlo, aj keď stále je menej.

A ešte mám jednu otázku ak môžem 🙂 ale trochu od veci k tomu čo si sa pýtala, aj môj syn má atopicky ekzém. Ty píšeš, že dcéra nemá alergiu na KB, teda boli ste na testoch asi ... Ak áno, poslala vás obvodná len na základe toho ekzému?

patka06
10. jún 2022

@saska20210308 slabý jedák je práve kvôli mlieku, ktoré má zložité trávenie a nadlho zaťaží žalúdok.
Dieťa potrebuje v noci pokojný nerušený spánok a nie mlieko.
O tom aké nezdravé na zuby je pitie mlieka v noci u väčších detí, sa ani nevyjadrujem.
Určite by si zvykla - nie je jediné dieťa, s týmto problémom, no predovšetkým musíš chcieť zmenu ty a nie ustupovať.

mareri
24. jún 2022

na nejake improvizovanie je ešte maličky a ešte by som dávala umele mliečko