Čo robiť, aby 7 mesačné dieťa papalo príkrmy?

ninkaninuska
27. máj 2020

Ahojte maminy. Poradte prosim vase tipy a triky, ako zvladate boje s prikrmami. Moj ma buduci tyzden 7 mesiacov. Prikrmujem uz skoro 2 mesiace. Najprv maly krasne otvaral usta, nemal problem so ziadnym jedlom. Potom mu zacali ist zuby (3 vsetky po sebe) a vtedy sa to akosi zlomilo. Zacal odmietat lyzicku, jedlo co mu chutilo. Niekedy bol ale zasa fajn den, kedy zasa jedol. Viem, ze so zubkami deti trpia nechutenstvom, mrzutostou, ale jedlo donho dostat musim. Vypije mi akurat tak UM (nemala som bohuzial mlieko) cca 180ml na jedno krm3nie, krmim kazde cca 3, 4 hodiny. Dakujem za vase rady a tipy 🙂.

saskia_98
27. máj 2020

@ninkaninuska moj ked mu sli zuby mi zjedol jedine um, zimnejsie polievky a caj. Tot vsio. 🤷🏻

erikad82
27. máj 2020

Toto sú také dočasné stavy. Moje deti mali obdobie,keď zjedli len napr. jeden druh polievky, presnídavky, banán a to len pár lyžičiek alebo keď boli starší tak len pol rožka za celý deň -trvalo to aj týždeň,potom bolo zase ok. Ono mu asi takto to stačí... Ja som ich nenúkala nasilu, keď chceli jedli,keď nie tak boli len na mliečku a je to doteraz tak,keď sú hladný jedia keď nie,tak do nich nič nedostanem....ani maškrtu a to je čo povedať 🙂

ninkaninuska
autor
27. máj 2020

@saskia_98 vdaka 🙂 tie polievky si davala do flase? Aj to som sa chcela spytat co vravite na prikrmy z flase. V prirucke sunaru pisu, ze po mesiaci by malo zjest plnu davku 150ml. Nechapem ako by som to do mojho maleho dostala lyzickou. Bud sa do ust ani nedostanem, zatne pery, vyrazi mi ruku alebo zakvaci nohami 😂. Tak mu to riedim s um a dam cez vacsiu dierku.

stefi_k
27. máj 2020

Poviem to čo povedal lekar mne, ked ta niečo boli chuti ti jest, nie nechuti. Najmä to nesil aby si nevytvirila averziu. Ked chce daj ked nie da si mlieko.

ninkaninuska
autor
27. máj 2020

@erikad82 dakujem za utechu 😊. Presne, ked nechce nic donho nedostanem a vypije jedine mlieko, niekedy menej, niekedy viac, ale aspon nieco... Zavidim kamaratkam, ked rozpravaju ako sa ich rovnako stare deti az trasu od radosti ked vidia lyzicku 😭

ninkaninuska
autor
27. máj 2020

@stefi_k to je jasne, viem ze ho chudacika trapia tie zubky, snazim sa mu pomoct camiliou (btw skusali ste ju? Zabera vam?), gelom, hocako. Ale zubky mu pojdu teraz postupne stale. Nemoze zit zo vzduchu 🤷‍♀️

zowie
27. máj 2020

@ninkaninuska nic, raz to prejde. Ja som sa trapila s oboma detmi,

erikad82
27. máj 2020

@ninkaninuska bude dobre,len netreba stresovať -ono dieťa aj veľa cíti.... Mňa čoskoro opäť čakajú príkrmy,tak sa "teším" 🙂 🙂

kp7333
27. máj 2020

@ninkaninuska moje deti v tomto veku zacali odmietat kasovite prikrmy, ale jedli kusky uvarenej zeleniny - napr. kolieska mrkvy, ruzicky karfiolu, brokolice, zemiaky. skuste tak. alebo polievky.

ninkaninuska
autor
27. máj 2020

@erikad82 nie som praveze typ vystresovanej mamy. Aj ked je to moje prve dieta. Skor by som potrebovala radu alebo triky, ako ste to uspesne nakoniec zvladli. Alebo presne toto chlacholenie, ze to prejde a rozje sa, aj to potesi a utesi 😊. Lebo su dni, kedy pripravujem 4 menu za sebou, skusam, len aby jedol a vsetko ide do zachoda 😭. Co vsetko urobi clovek pre dieta... Nepochopi kto nezazil

ninkaninuska
autor
27. máj 2020

@kp7333 to som uz tiez skusila, dat do ruky kusok korky, bananu, keksiku a pod. To len tak ozuzlava, vsetko sa mu v ruke rozpadne a vacsina skonci mimo. Takze ako ochutnavanie fajn ale najest sa nenaje 😕

stefi_k
27. máj 2020

@ninkaninuska ma 7 mesiacov hlavna strava je mlieko, niekrore kojene deti ešte len začinaju prikrmovať v tomto veku. Nežije zo vzduch ale z mlieka. Tie zuby vedia vytrapiť deti, ja som davala aj gel, aj som hryzadlo davala do chladničky ale je to len faza ktora prejde.

pehavcek
27. máj 2020

Ahoj. Nas ked mu isli zubky tak zil iba na mlieku. Sem tam trosku polievky. Samozrejme, ze som skusala ale nie na silu. Spievanim, srandovanim..... Skusala som vsetko mozne. Ked zjedol par lyziciek bol uspech. Ked mal chvilku od zubkov klud tak lepsie pojedol, ale samozrejme znovu dalsi zub a znovu nechutenstvo. Inak islo mu aj 7 naraz. To bolo veselo. Od roka bol na normalnom mlieku a to sme kupovali nenormalne mnozstva mlieka. Lebo to bolo jedine co do seba dostal. Obcas nieco popri tom, ale klasicke jedla nie. Vynimkou bol perkeltik. Na druhe narodeniny vysiel posledny zub. Mliekove obdobie utalo zo dna na den a nas synator zrazu jedol vsetko zaradom. Mnohi nam vraveli, ze vsetko zhadzujeme na zuby ale ja som videla co s nim tie zubky robia. A vsetky problemy zrazu utali. Zacal jest a zrazu aj spat 🙂

ninkaninuska
autor
27. máj 2020

@pehavcek bodaj by si mala pravdu a platilo to aj u nas 🙂

saskia_98
27. máj 2020

Nie mne jedol z lyzicky ale nesmela som sa dotknut lyzickou dasna a mohla som mu davat jest len plastovou lyzickou. Nic ine do ust nepustil.

ninkaninuska
autor
27. máj 2020

@saskia_98 plastovou mu davam od zaciatku, ale to by aspon musel otvorit usta, aby som sa vyhla dasnu 😏

saskia_98
27. máj 2020

@ninkaninuska si ho skusala aj dajak zabavit ? Ja som musela robit srandicky alebo ked bolo celkom zle, dala som stolicku pred televizor a jedol mi. 🤷🏻

smejko25
27. máj 2020

@ninkaninuska len ho neuc na televizor alebo mobil .....
Ked sa JE tak sa JE...dieta ma vediet co robi a nie byt otupene televizorom...

smejko25
27. máj 2020

@ninkaninuska inak uplne ako keby si opisovala moju malu. 🙂 tiez sa len trapime a trapime s jedenim a tiez ma 7M 🙂
Ale vzdy ked ide papat vypinam TV aby nebola zmagorena

ninkaninuska
autor
27. máj 2020

@saskia_98 vsetko skusam, tv pesnicky, spievam, saskujem, pripadam si ako z pomocnej skoly obcas 😂

ninkaninuska
autor
27. máj 2020

@smejko25 to je pravda, lenze teoria je jedna vec a prax druha bohuzial.. U mna uz aj tv s jeho pesnickami prestala fungovat. Teraz ho zabavam cisto hrackami a srandujem, ale princip je ten isty, zabavit ho aby zabudol ze je

smejko25
27. máj 2020

@ninkaninuska no viem o com hovorim 🙂 moja mala tiez vymysla pri jedeni ale neexistuje zeby som ju zabavala TV alebo mobilom...
Ano tiez jej robim srandicky a take ale ziadne zmagorenie aby nevnimala ze je...Dieta proste musi vnimat ze sa je 🙂
Lebo dopadnes ako moja znama ze jej dieta ma 5 rokov a bez tabletu sa nenaje nevykaka a neviem co este !!!

saskia_98
27. máj 2020

@smejko25 moje dieta ked mu sli zuby bol aj na mobile aj tablete aj hocicom len zeby sa najedol a cuduj sa svete, ma rok a pol a nema problem s jedenim. 🤔

ninkaninuska
autor
27. máj 2020

@smejko25 to zasa nie, neucim ho na tv. Jedenie a strihanie nechtov je jedina vynimka kedy mu to pustim na nevyhnutny cas,ale ako pisem, uz som zmenila strategiu zasa a uz zabavam ja... Mas urcite pravdu v tom co hovoris, ale tak podla mna vacsinu deti musis nejako okaslat trochu s tym jedenim zo zaciatku. Ziadne nema od 5m rozum ze teraz sa je, budes pekne sediet a jest. Cest vynimkam, kde mamy tento problem nemaju a pekne papaju bez vystrajania

tinapa
27. máj 2020

@ninkaninuska Na zúbky existujú homeopatické guľôčky, neviem už ako sa volajú, no sú priam zázračné, aspoň nám zaberali.. Nejak na S..

ninkaninuska
autor
27. máj 2020

@tinapa homeopatiu mi poradila doktorka Camiliu, je to taky roztok v ampulkach, ale podla mna nejake zazraky som nespozorovala. Ak si spomenies, napis to tvoje 😉

tinapa
27. máj 2020

@ninkaninuska Pozriem obal, či ešte mám, inak ťažko..no ozvem sa, ak si spomeniem.

smejko25
28. máj 2020

@ninkaninuska ja nehovorim ze netreba zabavit nejak dieta aby jedlo 🙂 ale urcite nie TV alebo mobilom 🙂
Ja napr moju musim oklamat tYm ze jedlo jej naberem na kukuricnu chrumku😁

ninkaninuska
autor
28. máj 2020

@smejko25 to je zaujimavy napad, vyskusam nieco teda 🙂

smejko25
28. máj 2020

@ninkaninuska no musela som sa vynajst kedze tie nesolene chrumky by jedla cely den 😂😂 ale aj to po takom 3raze zisti ze nepapa chrumkun😁