Čo všetko už papajú 11 mesačné deti ?

miruschkar
9. dec 2019

Dievčatá prosím čo všetko papáju Vaše 11 mesacne deti? Ideálne napísať cely deň ďakujem 🙂

lienka175
9. dec 2019

ja som vo veku 11 mesiacov dávala 2 príkrmy denne, na obed zeleninový, zeleninovo-mäsový a na olovrant ovocie... pomedzi to občas do ruky kukuričnú chrumku alebo suchý rožok. Inak boli len kojení

valeriadk
9. dec 2019

Vsetko. neochutene.okrem citrusov.

trollkarolka
9. dec 2019

vsetko. uz jedli s nami pomalicky... co bolo moc koreniste alebo slane tak nie, inac uz som im nic neobmedzovala. este stale ale pili UM. a piskoty a kukuricne chrumky boli na dennom poriadku, tie vzali zo stola kedy chceli. na ranajky vajicko, na obed nas obed, polievocka hustejsia alebo varene zemiaky, mrkva, zelenina...vecera uz lahsie, ako chlebik, syr, maslo. skor si nastuduj opacne, co by este nemali jest 11mesacne, ak chces. vela zdaru. 🙂

miruschkar
autor
9. dec 2019

@valeriadk všetko myslíš normálne si varila ako pre Vášne len si odoberala ? A. Čo mlieko a samotana

miruschkar
autor
9. dec 2019

@trollkarolka ďakujem pozerala som ale pytam sa tu kto čo dáva .. vajíčko na raňajky si ako myslela

valeriadk
9. dec 2019

@miruschkar presne tak.odoberam. mlieko ano - kupujem to co najviac pripomina ozajstne mlieko. Smotanu sme este neskusali ale po 1.roku uz môžeme myslim. Davam aj cestoviny ci vajíčko. Hriby nie urcite. Inak asi ozaj vsetko.

trollkarolka
10. dec 2019

@miruschkar presne ako
@valeriadk a vajicko myslim natvrdo podrobene do kasicky zeleninovej alebo prazenicu. zalezi od toho aj, kolko ma zubkov, ale nasa bezzubka papala to podrobene v kasi a ziaden problem.

valeriadk
10. dec 2019

Vajicko je velmi vďačné.najskor som len vybrala zltok z uvareneho na tvrdo teraz uz cele. Pomiesam napr. S uvarenymi zemiakmi popucenymi vidlickou. Prip.trosku masla. Spapa aj prazenicu.

trollkarolka
10. dec 2019

aj ja som takto davala, aj do zemiakov, aj do mrkvicky, a hlavne ja tiez aj maslo. podrobila som to, popucila. do prazenicky aj sunku na drobne kusocky nasekanu davam. vajicko som davala od zaciatku cele, vzdy, vacsinou toho zltka tam aj tak moc neni, alebo polku zjem 😂

miruschkar
autor
10. dec 2019

@trollkarolka ďakujem môj má teraz take blbe obdobie nič nechce a ešte mu aj idu horné zuby 🙄a prosím všetko pucis ešte? A čo cestoviny môj ich vôbec nechce .. čo este take varite dievčatá ,??? Raňajky obed hlavne

valeriadk
10. dec 2019

Chlebik s maslom natriem. Drobne kusky davam. Pripadne lepsi jogurt (take z tvarohu) a z toho len to biele. Piskoty ciste. S jablkom postruhanym.prip.mrkvou. a moji krpci miluju krupicu - taku tu klasicku. Vsetky super kasicky na noc a pod.mi nechceli. A este stale sa vela kojime 😏

miruschkar
autor
10. dec 2019

@valeriadk a tu krupicu robíš a čím prosím myslím aké mlieko 🙂

ludkka0407
10. dec 2019

Mam 10m chlapca,rano vypije UM,za tym dostane chlieb suchy alebo s maslom.desiata ovocie (banan,jablko,hruska,prip.detska vyziva obcas s bielym jogurtom alebo ovsenymi vlockami),obed zelenina s masom (kracie,morcacie,kralicie,hovadzie),pripadne cestovina s omackou alebo ryza (nieco ako rizoto).dnes napr.pecene zemiaky s kuracinou v rure len s rascou a troskou papriky a k tomu marhule.poobede kasa (sunarek,hami),chlieb,ovocie s vlockami alebo jogurtom,pripadne dojeda z obeda.a vecer znova umele mlieko.medzitym,pokial chce,dostane jednu dve piskoty alebo kukuricne chrumky.a caj.

valeriadk
10. dec 2019

@miruschkar my kupujeme Rajo plnotucne - to zlte.

miruschkar
autor
11. dec 2019

@ludkka0407 ďakujem a obed mu pucis alebo ako ? Napríklad tie zemiaky v rúre to mu popucis potom ?

miruschkar
autor
11. dec 2019

@valeriadk áno ďakujem len my nemôžeme mlieko mame alergiu

evittam
11. dec 2019

@miruschkar Od roka vsetko to čo my.

miruschkar
autor
11. dec 2019

@evittam prosím a popucis mu to alebo len už krajas ... a čo soľ a koreniny aké môže ďakujem

hennyinnsbruck
11. dec 2019

V 11mes jedla vsetko ako my.

evittam
11. dec 2019

@miruschkar Mensie kúsky, popucila som. Koreniny vsetky co aj my. Cierne, rasca, bylinky, sol. Ja som davala stipku soli aj do prikrmov - na zvýraznenie chuti zeleniny nie aby to bolo slane, tiez bylinky, rascu...

valeriadk
11. dec 2019

@miruschkar a co davas ako nahradu mlieka? skus to zarobit s krupicou.

ludkka0407
11. dec 2019

@miruschkar maso krajam na drobno,marhule krajam na styri kazdu polovicku a zemiaky popucim vidlickou,cestoviny a ryzu v celku.pouzivam bylinky - petrzlenovu vnat,bazalku,rascu,kopor,papriku sem tam v obmedzenom mnozstve