Deti a zeleninové šaláty

veve_ad
9. apr 2024

Podavate mensim detom - skolkarom aj zeleninovy salat? Cize normalny miesany .. listovy. Od akeho veku zacali taketo jest? Moji zatial len uhorku, papriku atd..nakrajanu na tanier.
Dakujem

klip0
9. apr 2024

@veve_ad podávam odkedy papa s nami čo my, ale v podstate aj predtým už mala.
Veď ak máte k jedlu nejaký šalát, to dieťaťu z toho nenaberies ?

yanni
9. apr 2024

@veve_ad ake stare mas dieta? Zeleninu jedli od zavedenia prikrmov. Najskor "nasucho", neskor, ked im zachutilo (vek presne neviem, u kazdeho to bolo inak), ale ca. od 3-4roch rokov, dovtedy im dressingy nechutili) aj miesany. Nerobievame ale salaty s nijakym vynimocnym dressingom, len olivovy olej a ocot, popr. kazdy si ochuti ako chce.

mimi3008
9. apr 2024

Zavidim vam dievcata, nase deti surovu zeleninu absolutne. Este jedine, ked nam tastie cerstvy spenat, tak to si da starsi...

vroni
9. apr 2024

Áno, dávam. Odkedy vedia lístky pozut. Šaláty a zeleninu jedia radi. Dcéra dodnes "suchu", žiaden dressing ani ocot či olej, maximálne posoliť, syn znesie aj ocot a olej, iný dressing nie.

katkaseiner
9. apr 2024

ja sa pripajam k tym koho deti sa za salatom nezabiju...neriesim.
Vzdy detom hovorim ze ked im nieco nechuti, nevadí, chutove pohariky sa menia. Chcem len aby ochutnali (ci sa uz nezmenili). Dcera zje uz takmer vsetko (ma 11), salaty vyslovene zboznuje, papriku schrume samu na posedenie. Syn je komplikovanejsi, ale ma obdobia...sam zje par listkov spenatu, polniček, mal obdobie uhorky, teraz ju do ust neda... zacina mu chutit paprika a vcera vecer sa takmer komplet najedol paradajok... cize za mna radsej ponukat a netlacit. Tie chutove pohariky sa fakt menia...

katkaseiner
9. apr 2024

zmizol mi post tak pisem znova...ja nenutim, radsej ponukam na ochutnavanie.
Dcera uz zje vsetko (ma 11), salaty vyslovene miluje vsetky.... syn ma 8 a spekuluje...mal obdobie uhorky, teraz ju uz nechce ale chuti mu polnicek, špenatove listy (nikdy nie vela ale aj par listkov je viac ako nic), zacina mu zas chutit paprika (tiez len 1 kusok si da max) a paradajky - vcera zjedol asi 6ks k veceri, tak mu chutili (velkost medzi sherry a kričkovou)

nika23t
9. apr 2024

@veve_ad ja šaláty pripravujem k jedlu veľmi často a rôzne. Mam tri dcéry, a každá je iná... Najstaršia zje ovocie a zeleninu rad radom, všetko. Mladšia je priebercivejsia, a najmladsia (2 r 4 m), zje len uhorku... Pričom jedla krásne aj Paradajky, Salat, papriku, cibuľku, postupne prestala a teraz už polroka len tá Uhorka... Ponúkala som od roka, nadrobno nasekané, aj väčšie kúsky.

enusamt
9. apr 2024

Vsetko mi deti zjedia, ale salat nie.. neprisli mu na chut, lebo konzistenciou a chutou im to pripada ako keby jedli travu 😄
Casom dorastu do toho 🙂

floren
9. apr 2024

Odkedy chodí do škôlky, tak to je boj. Predtým zjedol bez problémov

dadka1997
9. apr 2024

Moja mala od 3 jedava uhorky a rajčinky

slavomira236
9. apr 2024

@veve_ad moje ani jedno dieta nezje salat zeleny papriku paradajku mozem sa aj pokrajat. Do jedal micujem. Jedinr co zjedoa je uhorka a kslerab s mrkvu surovu