Filtračná kanvica Brita

syrik
13. sep 2013

Ahojte, nemáte niektorá túto kanvicu? Ja som si ju kúpila, lebo akosi často nám čistia potrubie a od posledného čistenia vo vode pláva čierny bordel...Neviem, či to je nezvyk, ale mne tá voda príde strašne horká, keď ju prefiltujem....Píšu, že lepšia chuť, no ja mám opačný pocit...A taktiež ma zarazila info v letáku, že by ju nemali piť ľudia, čo chodia na dialýzu alebo majú draslíkovú diétu kvôli väčšiemu množstvu draslíka. Tak tomuto nerozumiem....myslela som, že to len filtruje vodu od kameňa a nežiadúcich kovov...Môžem to vôbec dať piť malému dieťaťu?

riave
13. sep 2013

Ahoj, my ju mame a v pohode davam, detom z nej vodicku....ked davaj novu kapsulu, musis ju najprv ponorit aby nasala vodu, potom 3x prefiltrovat vodu-vyliat a az na 4 krat mozes vodu pit. voda sa leje vzdy studena. a ano filtruje od kamena a kovov, draslik sice je alkalicky kov, no neprefiltruje ho pretoze to nieje neziaduci kov. draslik je pre telo potrebny...

riave
13. sep 2013

a ano tym ze vodu prefitrujes, ostane v nej cisty horcik a draslik, tak sa ti moze zdat ze je voda jemne nahorkla, ale to je prave tym, ze si odstranila prefiltrovanim ine latky....do vody si filtrom nepridala nic, prave naopak. v tom filtri su granule, ktore na seba naviazu z vody nejake prvky a tym ich z vody vytiahne.....a samozrejme ze zmeni chut, lebo sa zmenilo zlozenie tej vody.....

syrik
autor
13. sep 2013

@riave Juj, ďakujem Ti moc. Takže je to normálne 🙂 Mňa tá horká chuť zmiatla. Hej, urobili sme to tak, až na 4x sme ju pili....ĎAKUJEM

martamarta
2. feb 2014

Prosim, co robite s tou stojacou vodou pod patronou? Vyberate pri kazdom novom cisteni vody von patronu a vylejete to spod nej,ci nie? Nechce sa mi to tak robit, ale zasa nechcem miesat tu staru vodu s novou. Moze sa tej vode nieco stat.? Dakujem.

kazunomiya
2. feb 2014

@martamarta ked tam nestoji dlho tak nie 🙂 je to rovnake ako ked nechas vodu stat v rychlovarnej kanvici alebo v zasobniku kavovaru.. neodporuca sa to, ale zas ked je tam len kratko, nic sa jej nestane.
Ja ju priebezne pouzivam, takze mi vo filtracnej kanvici voda dlho nestoji... filtrujem si ju aj dopredu, lebo ked si chcem varit caj alebo kavu nechce sa mi vzdy cakat kym sa mi prefiltruje voda (mam taky starsi typ filtra, co tecie pomaly).

martamarta
5. feb 2014

Dakujem.🙂 cize netreba vyberat vzdy tu kapsulu a byliat tu vofi pred filtrovsnim cerstvej? Dakujem!