Kde kupujete zeleninu a mäso so príkrmov ?

megy08
5. aug 2019

Ahojte mamičky, kde kupujete alebo kde ste kupovali zeleninu, ovocie a mäso do prikrmov pre bábätká ? Všade čítam že by mali mať bio, ale u nás nie je skoro žiadny výber a od žiadneho súkromného pestovateľa nemám možnosť kupovať 🙂

tereza555
5. aug 2019

Prečo nemáš túto možnosť? Finančná stránka nieje tvoja najsilnejšia? Nechápem tomu... Predsa na dieťaťi sa šetriť nemá. Ja som kupovala len BIO a neľutujem ,mám zdravé, šikovné a usilovné deti.

hennyinnsbruck
5. aug 2019

V obchode

hennyinnsbruck
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrbeata
5. aug 2019

V obchode, príp. v meste je zelovoc, so širokým výberom. Niečo od rodičov.

evkamotka
5. aug 2019

Tak kupis v obchode alebo ak na to mas tak cez online dovoz

monika_30
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tereza555
5. aug 2019

@monika_30 nesúhlasím BIO je najlepšia voľba pre deti. V obchodoch sú všelijaké postreky a nedobré veci.

megy08
autor
5. aug 2019

@tereza555 nie vôbec mi nejde o finančnú stránku, svojim deťom chcem dať všetko to najlepšie. Lenže u nás v obchode majú zo zeleniny len bio mrkvu a to je asi tak všetko .... Ešte som pozerala svetbedniciek.sk tam predávajú bio, ale tiež to nie je kontrolované takže ktovie či to bio je bio 🙂 v obchode musia aspoň spĺňať normy

tiffibaby
5. aug 2019

Ja som až pri tomto zistila koľko veci sú z dovozu.. kupujem slovenské české alebo maďarské keď netrafim od domáceho alebo zo záhrady

lenka2710
5. aug 2019

@megy08 v obchode,keď je sezona tak od rodičov,ovocie a zeleninu zo zahradky,ale zas to nieje celý rok,len sezonne

vendulka80
5. aug 2019

@tereza555 nepaci sa mi tvoj útočný komentár... nebolo nic take spomenuté o šetrení na dietati iba to, ze nie je možnosť. Ci druhé deti su menej šikovne? Nie je bio ako bio. A bio podla mna neexistuje. To, co prsi z neba tiez nie je bio dážď. Bohuzial pokial si to sama nevypestujem bez postrekov v skleníku alebo nevychovam tak neverím, ze je nieco akoze bio. Akurat tak s menším množstvom pesticídov a 3x drahšie. Lebo logicky bez postrekov by nebola úroda žiadna a keby aj tak minimálne množstvo pre domácu spotrebu ako mam napríklad ja. Takze bio je akurat tak značka pre ludi neznalych veci...
A k otázke. Skus online obchody s potravinami od slovenských farmárov, staci dat do Googlu. Ak nie je tolko peniazkov tak v obchode vyberaj maso slovenské, pre deti drahšie, je vyber len vsetko zalezi od finančnej situacie😉

tereza555
5. aug 2019

@megy08 Bio mrkvička je veľmi dobrá. svetbedniciek. sk je veľmi dobrá stránka, určite lepšie, ako v obchode, kde to majú nastrikané všelijakými postrekmi. Hoci postriekané veci mám rada, no zeleninka postriekaná sajrajtmi to nieje.

tereza555
5. aug 2019

@vendulka80 pestujem v skleníku a je to dobrá voľba. Útočná niesom, len nemám rada šetrenie

mogaa
5. aug 2019

@megy08 ako píše tiffibaby - kupuj slovenské výrobky čo neprecestujú polovicu sveta🙂sa len čudujem koľko naivných mamičiek sa nájde čo kupujú len s nálepkou bio🙂oveľa múdrejšie urobíš ak ovocie a zeleninku budeš kupovať na trhu - tam sama uvidíš čo je domáce a čo tam predávajú len predajcovia zo skladov🙂ani domáce ovocie či zelenina zo záhrady väčšinou nie sú bio, nieto ešte kupované.....ak máte niekde ovocný strom ktorý napadnú mušky alebo čokolvek iné, tak vidíš ako vyzerá ovocie ak sa to nepostrieka.....v obchodoch máš ale zaujímavo bio ovocie krásne bez fliačika....ja napr.ovocie kupujem aj podľa vône🙂

vendulka80
5. aug 2019

@tereza555 ved to ani ja neznasam na jedle a na deťoch ale netreba hned vidiet ze chce šetriť... nema kazdy hned dom a skleník a uprimne ked idem cez tržnicu a vidim tie “domáce bio mrkvy” dlhe ako 30 cm pravítko bez jedného kazu a svetlooranzovej farby a cena za kilo skoro 3 Eura lebo ved “bio” tak by som kazdemu takémuto podvodníkovi napálila pokutu. Cize treba mat len zdravý sedliacky rozum. To plati pri všetkom hlavne pri výbere potravín.

kristina2412
5. aug 2019

@megy08 čo sa mäsa týka,hydinu kupujeme len z Topfarm Topoľnica alebo Rab Semerovo,robia rozvozy, myslím že kúpiš aj v niektorých beznych obchodných retazcoch. Vajcia kupujeme od známej. Čo sa ovocia a zeleniny týka snažili sme sa bio ,ponúka aj Lidl aj Billa keď nemás po ruke nejaké " zdravé obchody". Pozri či niekto vo vasom okolí nepredáva z "dvora" tiež je to dobrá alternatíva...prípadne niekde funguje nájdi svojho farmára- dohodnúť si pravidelnejsi odber...

hennyinnsbruck
5. aug 2019

@vendulka80 ešteže im davala Bio ktovie co by z nich vyrástlo... A my nebio matky budeme mat halt "blbé" deti... Smola no🤣🤣🤣🤣🤣
Tiež nie som za Bio, kupujem v obchodoch a na trhu a z mäsa sa snazim nie to najlacnejšie....

mrkvicka060
5. aug 2019

V podzemnych vodach je tolko sajrajtu, ze nechapem, ako este niekto dokaze verit tym nalepkam BIO v obchodoch...

evkamotka
5. aug 2019

A ten Nutrimas v Namestove nefunguje?

kristina2412
5. aug 2019

K tomu šetreniu, zial doba je taká že tretina keď nie viac mamičiek šetriť musi a sú rady ak deťom vobec kúpia ovocie a zeleninu. Čiže sa mi celkom nezdá opovrhovat niekým kto si nemôže dovoliť drahšiu bio variantu...každý sa zakryva takou perinou na akú má...

tereza555
5. aug 2019

@kristina2412 očividne máš deku

mrkvicka060
5. aug 2019

@tereza555 a ty ocividne v hlave na*rate...

kristina2412
5. aug 2019

@tereza555 odpusti si invektivy a čítaj čo píšem!

kristina2412
5. aug 2019

@mrkvicka060 očividne a nezachráni to ani biomrkva

tereza555
5. aug 2019

@mrkvicka060 aspoň niečo tam mám

mrkvicka060
5. aug 2019

@tereza555 tak to je vyhra 😂

lucilaines
5. aug 2019

Ja si na tomto davam velmi zalezat, aspon zo zaciatku do toho roka-dvoch. Maso aj zeleninu naozaj dokladne vyberam a studujem, kym to dam malemu, lebo naozaj to, co sa predava v supermarkete je bordel jedno aj druhe. Maso kupujem vylucne slovenske od lokalnych masiarov. Takych urcite v meste mate, pobehaj a popytaj sa, odkial maju maso. Jasne, moze byt , ze to nie je ‘bio’ ale vzdy lepsie, ze je to aspon zo Slovenska. U nas je predajna farm foods, teraz uz maju pobocky po celom sr, skus popozerat, ci ju nemas niekde pobliz a oni maju naozaj kvalitne maso. Ja si vzdy nakupim naraz vela a napcham do mrazaku. A zelenina a ovocie, takisto neverim moc tym ´bio´ nalepkam v supermarkete, to nekupujem skoro vobec. Kupujem na trhoch a najcastejsie online cez stranku sladucke ovocie sk. Skus pozriet stranku a maju aj profil na fb, kde ukazuju od akych farmarov beru, vsetko je slovenske a nestriekane. Teraz je sezona, tak nakupujem vo velkom, kazdy tyzden objednavam a davam si to mrazit, nevh mam aj cez rok nieco. Lebo mimo sezony uprimne nezozenies nic, co nie je z dovozu a postriekane.

mogaa
5. aug 2019

Raz sa k tomu vyjadroval známy kuchár či bio výrobky alebo nie.........super odpovedal, že kvalitu a chuť nezaručí žiadna predražená nálepka🙂

ukulela
5. aug 2019

baby zasa - tak, ako tu niektore zatracuju "biomatjy", ci "kojofilky", rovnako tu znevazujete snahu davat detom co najcistejsie jedlo. ano, ani ja neverim, ze bio je uplne bez chemie, ale sorry, ak som blba, ale verim (a aj vidim), ze ta biomrkva je zrejme menej chemizovana ako daka napustena chcemiou, aby aj mesiace po vytiahnuti zo zeme/cohokolvek vyzerala eno nuno tuti fruti. detto maso.
@megy08 kaufland/lidl/billa mavaju bezne biomrkvu, cukinu aj spenat. zemiaky skus pozhanat na trhu dake domace, slovenske. teraz su aj tekvice, cvikla, hokaido, ... inac svet bedniciek - ja som starsiemu bravala na prve prikrmy od nich, teraz sa mi neda, prestahovali sme sa a uz ku nam nevozia. maso - u nas je obchod, kde sa da kupit telacie aj kuracie v bio kvalite (gazdopvsky trh - predajne v BB aj BA). inac si zhanam pre deti aj maso u znamych, rodiny, kade tade - domace z dvora. ak nemam, tak kupujem slovenske (tiez mame u nas predajnu so slovenskym masom - no, treba doverovat, ale doverujem, zakladaju si na dobrom mene) ...
ak mas moznost, pozhanaj si teraz v sezone napr jablka a navar vyzivu na zimu. cucoriedky do mraznicky, atd.
a ja deckam tiez zhanam domace vajcia, a mlieko beriem z dvora.
moj zaver: kvalitne (aj bio a slovenske) najdes aj v retazcoch, len treba hladat. ale popozeraj aj na nete - su portaly, kde domaci vyrobcovia predavaju urodu, mozno najdes niekoho blizko ku vam a vezmes viac a bud zavaris, alebo namrazisds na zimu.

maciatkolulu
5. aug 2019

@tereza555 fakt bio😂😂😂😂ôk, dobre.... No a deti do škôlky, školy nepôjdu? Dokedy zvládneš zabezpečovať "bio"? Ale fajn, aspoň je na kom zarobit😂😂😂😂
@megy08 neboj, keď nemáš možnosť, nič sa nestane keď kúpiš normálne zeleninu a ovocie...