Koľko mäsa má spapať 6 mesačné dieťa?

mischenka9
8. apr 2015

Ahojte mamicky. Rada by som sa opytala, kolko maska by malo spapat pol rocne dieta. V receptoch som sa docitala, ze 30 g mada a 70 g zeleniny. Dnes som mojmu malemu spravila 1 kus kuracich prs, 1 zemiak a asi 2 hrste spenatu. Je to v poriadku, alebo mu davam prilis vela? Dakujem za vase odpovede.

wieruska1
8. apr 2015

to co si napisala zjedla moja polrocna tak za tyzden (nebola kojena)..... takze.. ak neveris v davkovani receptom..... a evidentne ani sebe..... skus verit receptom...... moja takuto porciu nezjedla ani 2 rokoch a to je teda velky jedak.....

bajana
8. apr 2015

Kus kuracích prs myslíš ozaj celé prso? Však to je porcia pre dospelého...na začiatok treba dávať cca 30-50g mäsa na cca 150g príkrmu...

yollanda
8. apr 2015

kolko sa do neho vleze 😵

nanulik
8. apr 2015

no a potom preco sa tu objavuju temy o obeznych detoch, ved toto je porcia pre dospeleho

zk3
8. apr 2015

podla mna netreba polrocnemu dietatu ziadne maso. urcite nie to, co dostat v obchodoch plne E-cok,a antibiotik. davaj radsej sezonne ovocie, zeleninu, strukoviny, obilniny. vsak nema ani zuby. ako asi to mixujes, ale podla mna je to fakt zbytocne. nasa dcerka zacala jest maso ked mala 1,5 roka a myslim si, ze o nic neprisla 🙂

mischenka9
autor
8. apr 2015

No myslela som si ze to je vela, nejako som to neodhadla. Dufam, ze mu nebude zle :\

mischenka9
autor
8. apr 2015

@zk3 no tak ani ja by som mu maso vobec nedavala, ale doktorka povedala, ze ma papat 3x do tyzdna maso.

mischenka9
autor
8. apr 2015

@wieruska1 ved ani moj nespapal vsetko, nechal priblizne 5 lyziciek... Anu neviem na co som myalela, ked som mu dala taky kusisko masa :\

cerez
8. apr 2015

Ja som dávala zo začiatku mäsko vo veľkosti vlašského orecha. Naozaj netreba to preháňať, dieťatku sa len rozťahuje žalúdok.

jasminet
8. apr 2015

tak, nie je zemiak ako zemiak, nie je kus prsa ako kus prsa... ak to bol zemiak ako oriesok a kus prsa ako za polievkovu lyzicu, tak je to ok 😉 a 2 hrste spenatu sa sparia na minimalne mnozstvo 😀

ja som zo zaciatku davala maso tak vo velkosti polievkovej lyzice, ale hlavne telacie, jahnacie, kralicie, kura minimalne.

zk3
8. apr 2015

@mischenka9 iste,kazdy ma svoj nazor.ja si len myslim,ze je neuveritelny rozdiel v mase z domacej produkcie,napr z nejakej malej lokalnej farmy,a tym,co sa predava v obchodoch ☹ a ked niektori tvrdia,ze vraj maso treba kvoli bielkovinam,da sa to plnohodnotne nahradit napr quinou,cervenou sosovicou a pod,len treba citat a hladat.plus, tak male dieta nema ani zaludocne kyseliny prisposobene na travenie masa a maso v tomto veku posobi na telicko toxicky,nevie to maso rozlozit,spracovat-konzultovane s pediatrickou

katrin69
28. aug 2019

Ideológia dcérinej obvodnej doktorky bolo 6x do týždňa mäso a 1x vajce. Neviem, kedy toto pravidlo prišlo v platnosť, ale ako 6mesačnej som jej určite mäso nedávala a vôbec som si starosti s tým nerobila. "Vitamíny" čo obsahuje mäso, ako bielkoviny a proteíny a možno železo získala z mlieka. Či z môjho alebo umelého. Mala prísun zeleniny a ovocia (ak mi to komplet nevyvrátila) a i keď sa to pre niektorých zdá byť málo alebo nevhodné, obsahuje to dosť vitamínov, i dokonca viac ako mäso.
Mäso som jej začala ponúkať až po 1roku, keď mala pár zúbkov a aj to mi odmietala, tak hor sa na sójové mlieka, ktoré sú obohatené aj o B12. O žiaden vitamín nie je ukrátená.
A vôbec si nerobím starosti, čo mi zje. Lebo chce len zeleninu a ovocie a po mäse doteraz nejak netúži. Jedine mi básni o rybičke, a zje mi iba morčací rezeň. A to má pomaly 3roky 🙂