Koľko spapajú vaše ratolesti?

enuska2806
29. jan 2008

Ahojte,
doma mám 9 mesačnú dcérku, ktorá meria cca 67 cm a váži 8,2 kg.Keďže je malinká je dosť bacuľka,dr. mi kázala vyhýbať sa kašiam piškótam a pod. aby zbytočne veľa nepriberala. Je plne kojená + príkrmy,ale zdá sa mi že ju asi prekrmujem.(aj keď sa mi doposiaľ nikdy nestalo žeby vrackala alebo ju bolelo bruško) ale vidím, že sa čoras viac guľatí. Nejde mi ani tak o to že je bacuľka ako o správne stravovacie návyky.
A tak otázka na maminy - ako a čo vaše dietky papajú napr. názorne za jeden deň v akom množstve a v akých časových intervaloch, plus otázka na maminy čo koja alebo kojili koľko krát za deň dávali cecík.

dadulka19
29. jan 2008

enuska,my to máme každý deň časovo trochu ináč 😖 ...v noci kojím 1-2krát,potom kojím ráno tak 6.30-7.30,ako sa malá zobudí.Za také 2,5-3hodky dostane bud cicík alebo banán(príp.hrušku,jablko)...za dalšie 2,5-3hodky má obedík zeleninka+mäsko(150ml).Za dalšie 3 hodky jogurtík(asi 2/3, s rozmrvenou 10sušienkou a troškou ovocia)...no a o siedmej má mliečnu kašu tak 150-180ml 🙂 ...a ide spinkať....

dadulka19
29. jan 2008

zabudla som,...koľko meria neviem,ale váži 7,6kg... 😉

danulka2
29. jan 2008

ahoj enuska,tak moj maly je dobry papkac od malicka. 6mesiacov bol plne kojeny.Bolo horuce leto,ked sa narodil,tak pil aj kazdu hodinu. Po prikrmoch sa kojenie zriedilo,ale vydrzali sme 9mesiacov. Od 7mesiaca som zacala pridavat nutrilon a od 1roku je na nizkotucnom mlieku /z polotucneho ho prehanalo/. Momentalny jedalnicek vyzera asi takto: 7,00h 1/2-1 krajcek chleba s maslom/syrom +sunka, prip.lekvar. 9,30 jogurt/prip. aj s keksami. 11,30 detsky tanier polievky alebo ryza s masom 15,30h ovocie 18,00puding alebo chlieb s maslom a sunkou. V noci 1-2x 250ml mlieka.

danulka2
29. jan 2008

jasne,ze ten casovy interval moze byt posunuty 😅

kattom
29. jan 2008

enuska - nas maly ma 9,3 kg a 73 cm. rano papa z prska okolo piatej - siestej (ako sa zobudi), potom z prska okolo desiatej - jedenastej, o jednej ma obed - polievku alebo masko so zeleninou (asi 200g, ak ma ryzu, papa menej, ak ma iba zeleninku niekedy si vypyta viac). potom papa az okolo stvrtej-piatej olovrant - ovocie alebo jogurt s ovocim alebo detsku vyzivu (cely banan, celu vyzivu) (medzitym nepyta - lebo po obede sa hra a medzi tretou stvrtou spi). o pol osmej dostane kasu (150ml) a okolo osmej sa este "dotlaci" prskom. v noci potom dojcim ako si vypyta - tak raz-dvakrat - okolo jednej, pol druhej.
akurat mu idem zavadzat ranajky-desiatu - chcem, aby uz nedostaval z prska. aby som ho dojcila len vecer, a skoro rano.

lusil2005
29. jan 2008

tak nasa mala to ma takto:
v noci 2x kojim. z toho raz o siestej cize to ratam ako ranajky ale ona potom este na take dve hodinky zaspinka. o takej desiatej dostane ovocie - vyzivu 120 ml, okolo druhej obed - zeleninku s maskom 125 ml, potom az o takej siestej prsko, a o deviatej - pol desiatej vecera - nemliecna kasicka s mojim odstriekanym mlieckom. po kazdom papani jej dam zapit mliecka z prsa.
inac meria 69 cm a vazi 8400 takze niesme onic chudsi ako vy 😅 ale mne dokina ziadne obmedzenia nedala 😕 praveze mi radila ze jej mam zacat davat kasicky aj piskotky. inac - ja davam kasu nestle. davali sme aj sunarku ale tie su strasne sladke. mozno zarabane s vodou alebo dojcenskym mliekom niesu az take sladke, ale tym ze moje mlieko je uz samo o sebe nasladle, tak zmiesane s prisladzanou kasou je to podla mna moc. takze tie nestle su asi trosku dietnejsie 😝

jaaty
30. jan 2008

Ahoj, my meriam 73 cm a vážime asi 7800 gr, takže sme skôr štíhlejší a papáme takto (kojenie+ príkrmy). V noci už nepapáme ak sa zobudí (výnimočne) tak najskôr okolo 5,30 mliečko, potom ešte zaspí a keď sa preberie, tak opäť dostane mliečko. Na desiatu má tiež mliečko (zaspí asi na 45 min) a obeduje okolo 11,30 hod mäsko so zeleninou (výživka pred 8 mes. deti cca 200 ml, keď jej to rozmixujem, keďže zúbky ešte nemáme). Potom o 14,00 hod mliečko, ideme von a keď sa vrátime o cca 16,30 hod ovocné pyré + 1-2 piškóty. Na večeru o 19,00 kašu zo 150 ml vody a chodíme spať okolo 19,45 hod, predtým si zvykne trošku cucnúť mliečka.
Ale teraz sme mali nejakú virózu a Hanka chudla asi 250 gr a úplnee zmenila papanie. Na večeru nechce kašu ale s chuťou spapá nejakú zeleninu s cestovinami a podobne (lasagne 🙂 ). Takže ak je hladnejšia, tak jej dávam kašu na desiatu.