Máte skúsenosť s testom Food detective na potraviny?

bianka234
1. mar 2010

Milé mamičky, vytváram novú tému o teste food-detective. Je to test na intoleranciu potravín, ktorý som našla na nete a som zvedavá či má niektorá z Vás skúsenosti s ním. Dnes som to náhodou našla, som ochotná vyhodit 55 euro aby som zistila na čo je moje dieťa precitlivelé, keďže sa o to už rok pokúšam kůli ekzemu, a márne. Som na začiatku krutej eliminačnej diety a chcela by som ušetriť mojho 16 mesačného synčeka od neskutočne obmedzeného jedálneho lístka. Je to test na 48 potravín a mne osobne sa velmi pozdáva, ale som zvedavá, či má niekto s nim skúsenosti.

sniezka
28. jan 2011

este jedna vec, ja som si tie lancety a kapilary objednala rovno po 3 kusy. Chcem totiz (ak mi aspon jedna ostane) vyskusat to pichnutie aj na sebe, ze ako to boli. Podla mna nie velmi, lebo mne raz takou podobnou lancetou brala krv z prsta zdrav. sestra a skoro som to ani necitila. Tak snad je aj toto podobne a tie deti pri tom az tak netrpia ako hrozne vystrajaju (aspon ten moj).

ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sniezka
28. jan 2011

ahoj Ada, ano aj mne ta pani z piestan poradila, ze priamo kvapnut kvapku krvi do roztoku, ale predsa sa mi zda lepsie, ked tam dam presne mnozstvo krvi (asi to ma nejaky zmysel, ze ta kapilara je presne taka velka, aka ja), aby som aj vysledky spravne interpretovala. Lebo keby som tam dala malo krvicky, potom aj farebne rozlisenie vysledku by mohlo byt slabsie a opacne. Ale ta kapilara ma v strede taku cervenu ciarku, takze budem vediet naplnit ju do polovice, ked tam dam dve take, tak snad to bude dobre.
Tiez si dost zakladam na vysledku toho testu, lebo mam podozrenie, ze problemy, ktore ma Jakub by tiez mohli byt sposobene neznasanlivostou niektorych potravin. Mava traviace problemy, niekedy aj zvracanie, nafuknute brucho az na prasknutie, stazuje sa na bolesti bruska, a velmi velmi malinko papa, je ako prutik, ale kaka aj tri krat za den. V stolici casto mava aj hlien. Celiakiu sme uz testovali - negativne, tak snad tieto testy pomozu odhalit pricinu, ak spociva naozaj v intolerancii. Este mava aj neprijemne bolesti noh - kolienka. Niekolko krat sme s tym boli u ortopeda, ktory usudil ze to je z plochych noziciek a aj predpisal vlozky. Ale nozky stale bolia. Niekedy uplne odmieta chodit. A ked som sa doktora pytala, ci vie vylucit aj nejake zavaznejsie diagnozy ako artritida alebo leukemia, tak ma vysmial. Ze preco hned myslim na najhorsie - no preco, lebo sa bojim, nie? Obvodna, ta nas tiez velmi neriesi, ked mal rok, a uz 5 mesiacov odmietal akukolvek stravu, tak na velke prosby mu zobrala krv a zistila ze ma silnu anemiu, hemoglobin mal 86. Uzival pol roka potom zelezo, cize papanie sa trochu zlepsilo. Aj opakovane krvne testy ukazali zlepsenie. No ale teraz ma uz vyse 3 rokov a ked sa jej znova stazujem ze mame problemy, tak len kyvne rukou, ze ved je culy a mentalny vyvoj v norme, tak co chcem. Asi sa jej velmi nechce do nejakeho testovania, lebo vzdy ked som tam bola castejsie ako by si ona asi predstavovala, tak nas posielala do nemocnice na pozorovanie. Dakujem. neprosim - raz sme totiz na takom pozorovani boli, ked mal 3 mesiace (s kardiologickou diagnozou) a chytil tam taku rotavirusovu infekciu, ze sme si nechcene predlzili pobyt o tyzden.
Takze ja vitam taketo moznosti samodiagnostickych testov, kedy nemusite otravovat lekara a doprosovat sa, aby konal. Aj za tu cenu, ze si to clovek musi cele zaplatit. Ale teda je to naozaj zavratna suma. Tak snad je ten test ozaj spolahlivy.

prajem vsetkym pekny den a nech su deticky zdrave.

ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka
28. jan 2011

@sniezka a skusala si eliminacno expozicny test? To je najspolahlivejsia metoda... i ked to trva velmi dlho. Pozri do diskusie Alergia na bielkovinu kravskeho mlieka.
Velmi mi to pripomina nase priznaky: bolesti bruska, hlien v stolici, nespavost, ale aj hyperaktivita 😉.... Mame alergiu na mlieko, zivocisne bielkoviny, psenicu, ryzu, a asi soju a vajicka atd. A este nieco: nam sa stav zlepsil az po 4 tyzdnoch diety, lebo sa crevo muselo dlho regenerovat.
Celiakiu mozete mat aj ked ma negat vysledky v krvi, potvrdzujuca je biopsia :-/

Inak pre zaujimavost, volala som s dr z Prahy- Krca kde robia v labaku presnejsi test na 221 potrav. alergenov... je to od tej istej firmy ako food detective, ale je to presnejsie, su tam aj zdvojene kontroly...ale takto male deti ako mam ja nevedia interpretovat. Ale inak hovoril ze k nemu chodi vela ludi, ze im ten FD vysiel nepresne, a chcu mat istotu. link tu http://www.ftn.cz/pacientum-a-verejnosti/oddele...

ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka
28. jan 2011

@ada32 Pockam do buduceho tyzdna, ideme na gastro. Ked vraj ukecam doktora a da nam ziadanku, tak nam cast z toho uhradi poistovna (ceska).
Len ci bude pri tej cene aj zaujem, aby sa Vam to vyplatilo ... drzim palce

janka
28. jan 2011

@ada32 tak to nebola uplne vhodna dieta ☹ mal sa vysadit aj lepok. My sa drzime tohoto:
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/atop...

ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka
28. jan 2011

@ada32 ze by som isla k vam pracovat? 😉

ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denduska
31. jan 2011

@ada32 no aj my sme objednali test, uz mi prisla aj faktura (asi od teba 😅 ) tak idem platit. Starsia dcera ma atopak a vselijake kozne problemy po jedle, IgE jej nevyslo nic - 0,06 takze kluasicka alergia to nie je, no som zvedava co zistime. Hlavne ako jej tu krv vezmem, snad sa podari 🙂

sniezka
2. feb 2011

tak dnes mi prišli poštou náhradne lancety aj kapiláry, tak sme sa mohli večer pustiť do testovania. Odber našťastie dopadol úspešne. Najprv som to skúšala na manželovi (vpich aj odber do kapilary - naozaj sa to da, len to trošku trva, dôležité je držať kapiláru neustále v krvi, inak tam vzniknú vzduchové bubliny), potom sme išli už naostro na malom. Chuďatko, tak sa bál, aj tak veľmi plakal, ale o chvíľku bolo po všetkom. A výsledok testu? Vyšla nám intolerancia na vajíčko, nie úplne najsilnejšia asi (lebo ten krúžok sa mi nezdal až taký tmavý, ako kontrolný krúžok), ale z tých našich modrých krúžkov bolo to vajíčko najtmavšie. No a taká stredná intolerancia na kravské mlieko, para orechy (aj keď tie sme nikdy nejedli) a ešte na pšenicu (ale na lepok nie).

Pichnutie lancetou som nakoniec skúšala aj na sebe, aby som vedela, či je to veľmi nepríjemný pocit.
Tak pre malé detičky je to určite horšie, lebo maju menšie pršteky a aj tenšiu kožu, ale nebude to nič, čo by ich nejako veľmi traumatizovalo. Ta bolesť bola naozaj minimalna. Treba silno stlačiť prštek počas vpichu, vtedy je to podľa mňa cítiť ešte menej.

sniezka
2. feb 2011

dednduska, este ak ti mozem poradit, tak urcite ten odber krvicky nerob malinkej sama, lebo je vela veci, ktore musis obsluhovat, tak je lepsie, ak dietatku drzi rucku niekto druhy. a ty sa mozes venovat tej odberovej praci 😀

zapattera
6. apr 2011

@ada32 ahoj, ja tiez mam problemy a priznaky naznacuju moznu potravinovu intoleranciu. kde by som mohla kupit v Bratislave ten test? dakujem

maculienka123
2. jún 2011

@ada32 citam tvoje prispevky,mam skoro 9 meascneho syna.on narodenia mal silen koliky,po 5 mesiacoch mu konecne spravili test na alergiu mlieka a je silne alergicky na mliecnu bielkovinu,to sme sa strasne natrapili aj on chudatko,tak mu predpisali HA mlieko,problem vyrieseny len ako zacal papat prikrmy,je to naspat.uz presne viem co mu nerobi dobre.ryza,mrkva,hrasok,brokolica,pecivo,cestoviny a aj kukuricne chrumky,nic s mliekom samozrejme.on ma silne krce akonahle nieco take zje,to su take place,ze ide zomriet od bolesti,tak uz to idem riesit s doktorkou,lebo jeho to brusko boli stale,nafukuje ho a podobne.stolicu ma sic e3 x za den,jeho nezapeka,tak problem bude v tej intolerancii na potraviny.keby pil len mlieko to HA je to ako tak ok,len on lubi papat a to mlieko mu nestaci.myslela som si,ze je fakt jediny,lebo naokoli,co mam kamosky,deticky spapaju vsetko a ziadne bolesti bruska.to my sme z toho na nervy,co ten nas maly zaziva.nemozem sa na to pozerat.zatial je len na mlieku a len na nejakej zeleninke s masom,mozno tak tri druhy znesie,inak nic.

ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maculienka123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lyenka
18. aug 2011

@ada32 ahoj, robila som dcerke FD a vysiel jej pozitivne lepok, psenica, raz, mlieko, vajicka, citrusove plody, jemnulinko zemiaky, ryza a paradajky a mrkva, hlavne zo zemiakov a mrkvy som trosku zmetena lebo tam to bolo uplne jemnuke a hlavne som sa nestretla s intolerantnostou na mrkvu... ale chcela som sa spytat, nechala som uz urobeny test cez noc mimo obalu a bohuzial tak vybledol, ze vidno iba to co bolo tmavo modre to ostatne je uplne biele... chcela som to ukazat alergologicke, asi sa to neda nejakym roztokom obnovit ? 😨

ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ada32
18. aug 2011

a vobec neviem o tom ze by niekomu vyslo maso . ani jeden druh z toho, ktore konzumujeme my.
/ nepocitam morske plody/

lyenka
18. aug 2011

@ada32 dakujem krasne vycerpavajuce info🙂 u nas viem ze mame intoleranciu mliecneho cukru, kedze mi mala hned hnackovala po poziti mlieka, jogurtov, syrov atd. ked sme jej zacali davat bezlaktozne mlieko, syry a jogurty stolica bola uplne v poriadku, ziadne bolesti, krce atd. tak sme boli spokojni... ale uz 2,5 mesiaca sa trapime s hlienmi, soplikmi, miestami suchym kaslom, vsetky klasice vysetrenia a vysledky su negativne , a kedze cez prazdniny som nedokazala najst alergologa ktory by sa nam cez leto venoval, vsetci az v septembri, tak som zakupila tento test aby som sa aspon o nieco posunula v pred...
som zvedava ci nam IgE nieco potvrdi alebo nie... aj keby to alergologicka brala na lahku vahu, a IgE nic neukazalo tak min. dietu jej na pol roka nasadim a potom uvidime ci to pomohlo ...

lyenka
18. aug 2011

este som sa chcela spytat mozu byt vysledky IgE skreslene dietov? ...... a este dnesny paradox 😲 od vcerajsieho poobedia sme hned po vysledkoch nasadili dietu, doobedu mala este uplne normalnu stolicu a dnes poobede mala chudatko moje krce, hlien v stolici a makku plavajucu stolicu... nieco jej viditelne skodi... tak som z toho uplne zmetena... 😢

euka333
9. okt 2012

Ja sa este vyjadrim k tomu Food detective testu, skusali sme to na sebe aj s priatelom a tiez bol velky problem naplnit tu kapilaru.. Nakoniec som kontaktovala aj vyrobcu, aj dodavatela a tak po tristvrte roku som sa dostala k nahradnej kapilare (lancety ozaj nie su klucove). A kedze mi poslali len jednu, vsadila som uz na istotu a poprosila obvodacku nech mi zoberie normalne krv zo zily a konecne sa podarilo. Mam vykomunikovane s vyrobcom testu, ze tam moze ist aj zilova krv, takze by som to riesila uz len takto..

ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz