Miomat - odskúšané recepty

calmmeadow
12. aug 2018

Nenašla som žiadnu diskusiu, kde by sa postupne dopĺňali recepty, ktoré máte odskúšané a ste s nimi spokojné. V receptári, ani na stránke Miomatu som napríklad nenašla žiadny recept na kašu v kombinácii so zeleninou, pretože taká je pre detičky ľahšie stráviteľná než s ovocím. A samozrejme by sa zišlo vedieť či tie recepty, ktoré sú direkt od Miomatu,sú naozaj dobré alebo je lepšie nejaké ingrediencie pridať, nahradiť alebo ubrať, aby bol príkrm chutný a podľa vašich predstáv. Chcem vás poprosiť,aby ste používali hashtagy a uvádzali aj, či ide o recept pre dieťatko (prípadne aj od koľkých mesiacov) alebo skôr pre dospelých.Ďakujem.

calmmeadow
autor
12. aug 2018

Keďže ja mám Miomat krátko,nemám toho odskúšaného veľa,ale aspoň to málo napíšem.
#makove_mlieko
Postupovala som podľa receptu Miomatu - 2 odmerky maku prepláchnutého na program pre výrobu mlieka.Mne osobne sa zdalo mlieko trochu slabé,nabudúce skúsim použiť o jednu odmerku maku viac.Ak máte niekto skúsenosť alebo tip,či sa dá ešte využiť po scedení mlieka mak,tak mi prosím napíšte.
#brokolicova_polievka
Postupovala som podľa receptu,ale nedala som až 300 g brokolice (možno tak 250 g),lebo by mi tam už nevošiel zemiak (stredne veľký). Z brokolice som použila len ružičky,lebo som to chcela na večeru pre drobca 7-mesačného.Polievka bola fajn,ja by som ocenila ešte hustejšiu (možno by to chcelo ešte jeden zemiak navyše).Do hotovej polievky som pridala trošku bezvaječných cestovín,aby bola polievka sýtejšia.
#pšenová_kaša
Toto bol môj pokus,lebo som chcela kašu pre malého.Použila som 2 a pol odmerky pšena (prepláchla som ho horúcou prevarenou vodou) a cca 200 g tekvice obyčajnej (priznám sa,že som zabudla odvážiť,takže len odhad množstva píšem).Program mash/soup a bola výborná,hustá,malému chutila.Na dochutenie som pred jedením pridala trošku oleja bio repkového.

ink
12. aug 2018

Ahoj, ja pridávam posledný recept (lebo si ho ešte pamätám🙂 )
Polievka z maslovej tekvice :
maslová tekvica, cibuľa, cesnak, davidkovo korenie, polka batátu, kokosová smotana a kari. BOla fantastická!
Obmeny pre deti :
Maslová tekvica, davidkovo korenie a batát od 6M
Maslová tekvica, davidkovo korenie, batát a kokosová smotana od 10M
a ak pridáš aj cesnak a cibulu, 1+,
kari sa smie kusok pridať od 1,5 roka.

jenkka
16. aug 2018

Ja som robila akurát teraz mandľové mlieko, dala 100g mandlí. Celkom fajn vyzerá, chutí tiez nič moc ale to som už zvyknutá ,🤣 myslíte,že ta mandlova drit sa môže použiť do kaše?

ink
16. aug 2018

@jenkka
Hey,take mdlé, že? Na orechy bacha. Nevieme ako boli skladovanie, kým k nám prišli z obchodu. A zároveň, voľným okom je na orechoch ťažko postrehnútelna pleseň. Preto odporúčam namočiť do vody cez noc, ráno zbaviť šupky. Ak pracuješ rovno s tými bez šupky, tak namočiť na noc do vody s kvapkou citrónovej vody. A pre lepšiu chuť,L ešte pred tým ako ich supnem do miomatu, ich opečieme na sucho na panvici a bud pridám datlovy sirup, alebo jednu datlu. Je potom chuťovo lepšie, plus ta datla zvysi obsah vlákniny.

svetielocko
16. aug 2018

Ahojte, ja davam do mlieka (makoveho aj mandloveho) aj ryzu. Asi 1,5odmerky maku a 0,5 odmerky ryze. Mlieko je jednak trosku hustejdie (nie uplne vodove), viac mi vyhovuje takato konzistencia. A druhy dovod - miomat som kupovala aj z ekonomickeho hladiska. No a mandlove mlieko ked si nanho musim kupit lupane mandle... tak tl vyjde skoro ako z obchodu. Cize v kombinacii a ryzou je to aj lacnejsie 😉
Inak mam recept na taky hrncekovy rychly lahky kolac kde sa davaju aj zbytky mlieka. Do jednej davky dam zbytky z makovehl aj z mandloveho. Rodina ho (este stale 😂😂) miluje 🙂 🙂

ink
Autor odpoveď zmazal
Zobraz