Môže bábätko žužľať kukuričné chrumky?

5. mar 2022

Moze babatko žužlať chrumky v ramci zavadzania kukurice? Su vhodne ked je to v podstate len kukuricna muka takze snad nic nevhodne?

mec321
5. mar 2022

jasne ze je to v pohode, co sme my jedli ako male deti, to iste 😅

ukulela
5. mar 2022

Nesolene samozrejme. A su aj cviklove, spenatove, spaldove, ..

lilly2303
5. mar 2022

@ukulela Ahoj od koľkých mesiacov sa môžu takéto chrumky dávať bábätku 🙂

ukulela
5. mar 2022

@lilly2303 ja som dala po prvuch prikrmoch. Ked uz mal cviklu, tak aj cviklove chrumky a tak.

petamich
5. mar 2022

nas ma 8M a davame mu asi cca. od 6M - najradsej ma Chrumky malej Emky alebo potom take ryzove hviezdicky z DM ale tie su az od 8M

petamich
5. mar 2022

@lilly2303 oficialne od 6M ale davaju baby aj skor 🙂

lilly2303
5. mar 2022

@petamich a nemôže sa mi s tým prisúdiť ? Viem že som ich dávala aj dcére ale vôbec si už nepamätám od koľkých mesiacov som čo dávala 🤷 minule som mu do výživy namixovala piškóty a potom mi niekde náhodou vyhodilo článok a tam bolo že piškóty až po roku 🤦

petamich
5. mar 2022

@lilly2303 no moze sa pridusit so vsetkym teoreticky 🤷‍♀️ tie kukuricne su super tym, ze sa cele rozpustia a nepridusil sa mi doteraz 🤪 piskoty napr. este nevie, tie su tvrde a potom sa mu zachytavaju na podnebie, tak tie mu este nedavam samotne

od roka asi kvoli cukru skor si myslim, inak neviem preco az od roka - ono v piskotach je cele vajce, takze to by mal mat zavedene a tak, preto by sa mali davat az neskor

lilly2303
5. mar 2022

@petamich no piškóty ja strcim do mixéra a rozmixujem ich úplne na prach a vysypem mu to do výživy na zahusteni. Ja som čítala že kvôli bielku by sa nemali. Skúsim teda kúpiť aj ja tie chrumky 😁

petamich
5. mar 2022

@lilly2303 moj maly bol na MM a bielko nam napr. pediatricka kazala uz v 7M, ze najnovsie studie hovoria 😃 tak som dala, reakcia nebola a znacne mi to zjednodusuje zivot ale tych zdrojov je tolko 😂 jedna matka, aby sa v tom orientovala, jedne vravi toto od roka, druhy od 6M a treti radsej nikdy 🤪

tie chrumky budu v pohode si myslim, tie mu nemusim pacit ako ked zuzle rozok - ten sa mu nalepi na podnebie a toho sa obavam, vraj sa moze zadusit aj neskor (ale mozno som len opatrna prvo-matka), ked sa mu to zosmykne, on ma tam samozrejme nechce pustit, to je ina komedia

lilly2303
5. mar 2022

@petamich aj ja furt stresujem keď niečo nové 🤦 švagriná tá v pohode dáva polrocnemu do prykrmu aj tarhoňu

nelca0510
5. mar 2022

Nepíšeš vek.