Môžem dať malej obyčajné mlieko z krabičky?

funilieta
17. jún 2008

ahojte, neviem ci je niekde podobna tema, ale nevedela som ju najst. Moja mala ma takmer 5 mesiacov, a kojim ju. Lenze v poslednom case je dost hladna a nestaci jej to. Kupujem tie kasicky instantne } co sa rozrabaju do vody) a to jej velmi chuti. Ale jedna krabicka mi vystaci ani nie na tyzden. Radia mi, aby som skusila normlanu krupicu v kravskom mlieku, alebo uvarit jej taky redsi puding. Nieje to skoro? Ake s tym mate skusenosti? podotykam, ze take prikrmy ako je zemiak a mrkva popucena, mi vypluva a napina ju z toho. Som bezradna

kitty68
17. jún 2008

jo a minusa ma pravdu s tou vyrobou krabicoveho 😉

minusa
17. jún 2008

a inak ja mlieko mozem.....ked ma to chyti, vypijem aj krabicu za den 😉

titkovamiriam
17. jún 2008

krabicove mlieko je vysokoohriate mlieko,s upravenym tukom podla ziadosti tukovosti-som mliecna biochemicka,prasok sa tam urcite nepridava- pridava sa tam susene mlieko.

cazadora
17. jún 2008

kravské mléko bych nedala a stačí se podívat kolik dítek má alergii na bílkovinu kr. mlíka a to i z kojení noa hlavně z UM nebo ne "Z" ale jako reakci takže podle mě zatěžovat dítě mlíkem z krabice který fakt ani neni mlíko??

bihan
17. jún 2008

Aký by mali predajcovia profit z riedeného práškového mlieka? 😅 veď to si môže pripraviť každý doma 😉

Kili, ten článok je haluz s kopou nepresností 😉

bubba
17. jún 2008

titkova mirka,ved ja som myslela prasok akoze susene mlieko 😀 😀 sak to je prasok 😀 😀 nie?

kili
17. jún 2008

titkova, myslím, že tým práškom mysleli sušené mlieko

bubba
17. jún 2008

inac ten nazor spominany v killiinom clanku som uz aj ja dakde citala ze ziadne ine cicavce po zbytok svojho zivota mlieko nepiju...a keby to tak malo byt tak matka bude dojcit uz cely zivot tak by sa o to matka priroda postarala a kedze ona asi vedela,ze raz.................budu moznosti zaobstarat si mlieko potrebne inak..asi sa na to vykaslala a nedotiahla to do konca,hehe.....
😀

titkovamiriam
17. jún 2008

ja som myslela ze niake chemikalie ☹ ,susenym mliekom sa upravuje tuk aj UM

kili
17. jún 2008

bubba, tak vidíš, takto som nad tým nerozmýšlala, že my mlieko môžem, len to odflákla matka príroda 😀

bihan
17. jún 2008

Bubba, zaujímavý prístup 😀 No, žiadne iné cicavce mlieko v dospelom veku nepijú, ale žiadne iné cicavce netrávia väčšinu času vzpriamene, nemajú počítače a autá a nemilujú sa pre radosť 😀

womenne
17. jún 2008

titkova myslela som sušene mlieko,my sme to volali prašok,sorry zle vyjadrenie,

evitek
17. jún 2008

titkova: to by mě teda zajímalo, která mlékárna přidává sušeného mléka do čerstvého mléka a dává ho do krabic.... Protože na úpravu tučnosti mléka se nepoužívá sušené mléko ale smetana.

kili
17. jún 2008

jo, tak názorov tu je kepec, ako to teda je? 😀
asi každá mliekarna si robí po svojom

denisse
17. jún 2008

ja myslim, ze aj macky piju mlieko aj v dospelosti ci nie? 😀

bihan
17. jún 2008

Hej, ale majú z toho srajdu 😀

kili
17. jún 2008

ja tiež celý život nášmu psovi zalievam granule mliekom

sisstin
17. jún 2008

jj..kočky vlastně vůbec mlíko nemůžou..tak nevim, odkud je ten obrázek kočičky bumbající mlíčko z mističky, když je to vlastně dravec 😅

kili
17. jún 2008

to je ako ježko s jabĺčkom na pichliačoch 😀

kitty68
17. jún 2008

jezis holky kocky pijou mliko od whiskas 😀 nesledujete telku

miriamkac
17. jún 2008

Ahojte....
takze moj nazor: 5m babo KM nie, ja od roka a pol malej varim napr. biele omacky, polievky, krupicnu kasu a pod. taktiez jej dam raz za cas kakao z plnotucneho mlieka. Chlapci su este na UM.
Teraz "kilin" clanok 😅 ....uplne super...autor zabudol asi na termin "dlhodobý vývoj" t.j. ze kazdy organizmus sa vyvyjal aj jeho geneticka sada....a aj stravovacie navyky podla prostredia a takisto sa vyvyjali aj ostatne cicavce 😝 ...a len tak na okraj...asi sa nebol pozriet u eskimakov co asi ti piju??? A uz to tu bolo spomenute: macky a psy....no napr. nas pes ma alergiu na mlieko od narodenia 😒

sirinka
17. jún 2008

no baby pekne sa to tu rozvilo...od babetiek ku zvieratkam...tak aj jeden moj postreh...kravske mlieko je od prirody pre kravy, tak nech si ho aj kravy piju... 😀 to bolo samozrejme myslene ako vtip 😅

miriamkac
17. jún 2008

Jasne tak nechajme aj jogurty, syry a tvaroh tiez kravam...a ten tvarohovy kolac dam tiez krave... 😝
A co tak vajicka? Ved tie su urcene na "rozmnozovanie" tie sa mozu jest????

kili
17. jún 2008

miri, vajíčka jedia iné zvieratá, ale predstav si takého hada, ako sa priplazí k myši a namiesto toho, aby ju zežraj ju začne sať 😀
ako mňa sa to dosť dotklo preto, lebo ja nejem mliečne výrobky a keď ich cítim, tak mi smrdia (okrem pár výnimok) a tak mi to príde neprirodzené jesť.

womenne
17. jún 2008

ja som kedysi pila kravske mlieko ako som prešla na strednu neviem prečo ale zhnuselo sa mi a ked som bola tehotna sm nevypila ani kvapku,okrem bielej aktivie a tu jem doteraz.A moji drobci,kakao maju 3xza den jogurty niekedy zjedia aj po 2denne,kašu a pudingy nonstop,

kacka79
17. jún 2008

ahojda, tak nám je teda skoro rok a kravské mléko nedáváme, a puding už vůbec ne.. i bramborovou kaši dělám z UM...

miriamkac
17. jún 2008

kili ja som to myslela ako vtip 😀 😝 ....je mi jasne, ze kazdemu nechutia mliecne vyrobky ale ked maju deti hlavne do troch rokov dostavat "mliekove dopingy" tak nemozu mat len UM....proste musi sa to riesit aj mliecnymi vyrobkami. A co sa tyka tych inych cicavcov...mozno keby mali ruky a vedeli dojit....tak taky pes, alebo macka by nepohrdli mliekom... 😝

grmitko
17. jún 2008

funilieta ved kup nejake UM a do toho jej sprav kasu 🙂 nemusis davat kravske z krabice, to je este velmi skoro

chytra
17. jún 2008

Ja som pila kravske mlieko od tretieho mesiaca. Nemam ziadne alergie. Manzel detto. Zo Sunaru som zvracala, tak mi ho nedavali. Teraz su uz ine moznosti, hold dieta treba mat, ked ma clovek na to peniaze a nemusi ho ukracat o zdravu vyzivu.

A su aj zivocichy, bihan, ktore sa "miluju" pre radost. Orangutany a ine druhy opic. Dokonca to robia na misionara a samicka pred samcom si sama lahne a roztahuje nohy.

miriamkac
17. jún 2008

chytra no jedno dieta sa da naplanovat...aj druhe....ale skus planovat dvojicky.... 😀 😝