Nemliečna ryžová kaša banánová

evickuska
25. sep 2023

Ahojte syn ma 5,5 mesiaca, prikrmujeme mesiac a pol uz aj ovocie. Doteraz som mu na vecer do UM pridavala len nemliecnu krupicovu kasu. Myslite, ze uz mozem skusit aj ryzovu?
Lepok mame zavedeny dlhsie.
Dakujem za rady.

hederamonstera
25. sep 2023

Mozes, ryza neobsahuje lepok

nikpa
25. sep 2023

@evickuska Takže lepok už máte zavedený dlhšie a ryžovu kasu nevieš či môžeš dať? Máš to volake popletené. Lepok sa zavádza najskôr po 6. mesiaci a ryžova kasa sa zvykne zavádzať medzi prvými. Ale nedala by som žiadnu takúto ochutenu lebo v nich býva cukor a ten určite ešte nepotrebuje. Kupuj kaše, kde nie su pridané žiadne gebuziny naviac, napr. Nominal má také kaše.

evickuska
autor
25. sep 2023

@nikpa pisu tam, ze je bez cukru 🤷‍♀️

evickuska
autor
25. sep 2023

@hederamonstera hej napadlo ma to ked som dopisala prispevok 😁

nikpa
25. sep 2023

@evickuska veľa ich je bez cukru, napísala som len ako príklad tie Nominal. Veď daj, vyskúšaj. Ja som staršiemu kaše nestačila kupovať a mladší to nechce ani cítiť, nič okrem čistého mlieka nevypije.

lily246
25. sep 2023

@evickuska urobila si to opačne, ryža sa dáva skôr ako pšenica. Prvé kaše by mali byť ryžové, kukuričné, pohánkové...Pšenica najlepšie medzi 6-7 mesiacom. Ale tak mala si šťastie a dieťa to asi v poriadku strávilo.

stanislavicenka
25. sep 2023

@lily246 pohanka okolo 18ho mesiaca, skor nie.

lily246
25. sep 2023

@stanislavicenka hm prečo? Všade čítam, že pohánka sa môže hneď medzi prvými obilninami 🤔

stanislavicenka
25. sep 2023

@lily246 obsahuje privela nerozpustnej vlakniny, ktora moze drazdit citlive decke creva. Jeden z dovodov. Preto su lepsie lahsie stravitelne zrna ako ryza, pseno a ovos. Okrem toho v tele pisibi vysusujuco, a detsky organizmus treba zavodnovat, nie naopak. A vdaka obsahu rutinu vplyva na cievy

evickuska
autor
26. sep 2023

@lily246 niekto tu raz pisal, ze ryzove pmnoho neskor 🤷‍♀️😑

eeffka
26. sep 2023

@evickuska na kazdej kasi byval odporuceny vek, predpokladam ze je aj teraz, tak sa pozri. Ak si dala dietatu krupicu a zjedlo a nic mu nebolo, ryzova mu uz neposkodi

lily246
26. sep 2023

@evickuska niekto tu raz? Radšej si pozri pediatrické príkrmové tabuľky, to máš najistejšie 😊