Nestlé nemliečna kaša osemzrnná stiahnutá z predaja

tamdia
17. apr 2016

Ahojte mamičky, dnes som zistila v predajni DM drogerie, že naša obľúbená kaša Nestlé nemliečna osemzrnná bola stiahnutá z predaja, lebo sa zistilo, že určitá šarža obsahuje viac atropínu ako je prípustné. Hneď som skontrolovala krabice, čo som ešte nestihla vyhodiť a všetky sme mali s tou vadnou šaržou. Tak som vygúglila ten atropín a nič príjemné som tam o tom nečítala.
Môže to nejako poškodiť nášmu drobcovi, môže mať v tele ešte túto látku....? Nič nezvyčajné som na ňom v poslednej dobe nespozorovala...
Bola by som rada, keby sa ozvali mamičky, ktoré túto kašu tiež kúpili alebo ktoré mi vedia poradiť z odborného hľadiska.
O príspevky typu, aké sú kupované kaše nezdravé a pod. nemám záujem, preto vopred ďakujem za pochopenie, že to tu nebudete rozoberať!

acer11
17. apr 2016

obávam sa,že už aj tak nič nevyriešiš.... 😖

tamdia
autor
17. apr 2016

@acer11 Ale tak informovať sa a trebárs dať vedieť ostatným asi nie je nikdy na škodu 🙂

bajciatko
17. apr 2016

Najlepšie ti bude vedieť poradiť pediatrička, teda ja by som sa informovala hlavne u nej. Verím, že bude všetko v poriadku.

seahorse27
17. apr 2016

Ja si myslim, ze pokial dieta nevykazovalo ziadne príznaky otravy pocas pouziania kase, tak teraz, ak mu ju uz nedavas, sa nemas coho bat. Atropin je sice alkaloid, ktory je vo vacsich mnozstvach jedovaty, ale pouziva sa bezne napr. v oftalmologii aj do liekov na tlak...nechapem len, co robi v kasi pre dojacata...aj ked len v malom mnozstve 🙄

tamdia
autor
21. apr 2016

@seahorse27 Ďakujem za názor, potom som zistila, že nie všetky krabice z tých posledných sme mali s tou vadnou šaržou, len som to v rýchlosti zle pozrela...no ale na veci to nič nemení a neviem či sa ešte odhodlám niekedy tento produkt kúpiť ☹

seahorse27
21. apr 2016

@tamdia Ja som ju tiez casto kupovala nejaky rok dozadu...

silvia62256
21. apr 2016

Ale preco je stahovany iba v DM a nie inych predajniach??

fantinka
21. apr 2016

@silvia62256 sú sťahované všade, len dmka je transparentná a informuje o tom, že kašu sťahuje.

silvia62256
22. apr 2016

V tescu mi tvrdili ze ziadne take upozornenie nemaju 😕 tak neviem teraz

tamdia
autor
22. apr 2016

@silvia62256 ak sa mi bude dať pridám dnes foto, čo manžel odfotil papier vylepený na dverách DMky...

tamdia
autor
22. apr 2016

@silvia62256 pridávam tú spomínanú fotku 🙂