Od kedy dávať dieťaťu pohánku?

eraa
14. júl 2014

ahojte maminy Od kedy ste dávali detičkám pohánku? my máme 8mes a neviem či už môžeme. Potom skôr asi lúpanú ako nelúpanú? Alebo je to jedno? chcem oživiť príkrmy niečím novým Ďakujem za rady 🙂

siska53
14. júl 2014

Ja som davala pohanku od 7.m,malemu nic nebolo a mozes aj pseno,daktori ho dokonca odporucaju ako prvy prikrm (to pseno -ale treba najskor 3x preplachnut vriacou vodou)

tisha
14. júl 2014

Ja som dcerke davala psenove aj pohankove vlocky ako prve kase (8m) a zboznuje ich doteraz

majdus
14. júl 2014

My papame pohankovu kasu uz mozno od polky 7mes a tiez nam nic nie je. 🙂 Dnes som dokonca kupila aj pohankove vlocky, tak skusime aj tie. 🙂

lusily
14. júl 2014

Už môžeš dať bez obáv. Náš malý v 8 mesiacoch pohánku jedol, aj pšeno, červenú šošovicu, lusky, fazuľku adzuki.

miku1
14. júl 2014

Ja som dávala asi od 8meho mesiaca, robila som ryžovo-pohánkovú mliečnu kašu.

andrejka1978
14. júl 2014

pohanku mozes davat ako jeden z prvych prikrmov. skus najprv pohankove vlocky,tie su jemnejsie a daju sa z nich robit skvele ovocno-mliecne kase. ale kludne aj so zeleninou,my jeme na rozne sposoby.pohanka je velmi dobra po vsetkych strankach.

patkaza
26. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

8 mesiacov je ten akurátny čas ale nedávajte malému z pohanky nič iné pripravené iba kašu http://akoapreco.com/pohanka-preco-ju-jest/

iwana7
19. feb 2016

Ahojte, ako pripraviť prosím pohanku pre 9 mes bábätko? Kúpila som lúpanú, no nie kašu. Môžem ju pridať do zeleninového príkrmu, spolu k ostatnej zeleniny, keď ju varím? alebo pohánku radšej uvariť zvlásť? Ďakujem vopred.

tatka80
19. feb 2016

Ja som dávala dcérke pohánku cca od roka, ale nie často, kombinovala som s inými obilninami. Pohánka má tzv. ohrievací charakter, keď dávať tak skôr v chladnejších dňoch. V lete je treba presedlať na ryžové, pšeničné, jačmenné, ovsené alebo kukuričné kaše.

evka1111
30. nov 2016

Ahojte baby mala ide mať 6 mesiacov neviem či jej mám dávať pohanku. Ak áno tak s čím? Ovsené vložky - kaša vypluva s-cim jej to dávať ako s kombinovať A čaj my nechce piť len po lyzicke...

rhiannon
4. dec 2016

@evka1111 pohanku urcite az od 18m, je pre dietatko velmi tazka na travenie. A urcite nekombinovat s ovocim, ani ine kase a vlocky atd. Ideal naucit na cistu chut kase. Zacnite ryzou, psenom, vlockami ovsenymi. Pohanku az od tych 18m, idealne od 2r.

siska53
4. dec 2016

@evka1111 Ja som zas naopak citala,ze pokojne zaradit medzi prve prikrmy.
Moji jedli pohanku cca od 8.m. Ja som sa vzdy,ak som si nebola ista,opytala pediatricky. Pohanka je inak tiez bezlepkova.

evka1111
7. dec 2016

@rhiannon Dakujem za infpormaciu....

evka1111
7. dec 2016

@siska53 Dakujem za informaciu