Od kedy sa môžu dávať kašičky?

arasidka123
31. okt 2012

ahojte mamicky 🙂 kedy ste zacali robit 4. mesacnemu babatku kasicky? zatial sme mliecko nahradili prikrmom len na obed a neviem ze odkedy mozem davat kasicky 🙂

katuch
31. okt 2012

ahoj pokial si uz zacala prikrmovat tak mozes davat uz aj kasicky. Su od 4 mesiaca ale najlepsie je zacat s tzv. prvou kasickou co je bez prichute.

adelajda2012
31. okt 2012

@katuch ake kasicky davas? take tie kupovane? alebo robis doma?

danadany
31. okt 2012

my sme začali kašami ešte pred prikrmovaním hlavne večer lebo moje mlieko už nestačilo a umelé mi nechcel, malý mal 4 mesiace a začali sme Nestlé moja prvá kaša, teraz naj je vanilková od Hami

evabb35
31. okt 2012

@arasidka123 načo kašičky? Načo dva príkrmy v 4. mesiacoch? Však mlieko zasýti dosť. Stačí zelenina, ovocie...na kašu ešte času...síce každé dieťa je iné...ale z kaše deti tak veľmi priberajú...počkala by som do obdobia, kým sa dieťa začne trochu viac hýbať...

majuskacechova
1. nov 2012

@arasidka123 my sme tiez zacali so zeleninkou na obed a potom asi tak o tyzden po zacati prikrmovania pridame kasicky 🙂 😉

katuch
1. nov 2012

@adelajda2012 my sme zacali s "prvou kasickou " od Hami, teraz pouzivame bananovu a skusili sme aj Nestsle susienkovu a v pohode.

katuch
1. nov 2012

@evabb35 niekedy ti mliecko nestaci. My sme do 4 mesiaca spali ukazkovo a potom sa mi zacala budit kazde 2 hodky a stale chcela papat. Takze som zacala malej davat kasicku vecer a bolo to lepsie

evabb35
2. nov 2012

@katuch neviem, čo je to "spať ukážkovo", podľa mňa keď sa dieťa v 4. mesiacoch budieva v noci každé 2 h, tak je to v norme. Však koľko mamičiek dojčí každé 2 h v noci deti ešte aj okolo pol roku. Keď vidím tie obézne detičky odchované na kašičkách, tak je mi smutno. Poznám prípady, keď detičky jedli len mlieko, mliečne kaše a zeleninu, ovocie, mäso odmietali ešte aj v 1. roku, v 18 mesiacoch...

evabb35
2. nov 2012

@katuch kaše sú prisladzované, dochucované...po zavedení takýchto kašičiek asi nie je jednoduché dieťa privykať na prírodné chute ovocia a zeleniny.

evabb35
2. nov 2012

@katuch a o tom ako také malé deti kaše zapekajú by sa tiež dalo písať...

evabb35
2. nov 2012

@arasidka123 Poznám prípady, keď detičky jedli len mlieko, mliečne kaše a zeleninu, ovocie, mäso odmietali ešte aj v 1. roku, v 18 mesiacoch...kaše sú prisladzované, dochucované...po zavedení takýchto kašičiek asi nie je jednoduché dieťa privykať na prírodné chute ovocia a zeleniny.

januska2511
5. nov 2012

ahojte baby ja som uz pocula ze sa moze od polky druheho mesiaca davat do mliecka aj lyzicka mala krupice nie je to riziko ale pocujem ze nie od viacerych bab ze pisu od 4 ale ale kludne mozem zacat aj skor lebo mala nam ani cez den nespi ani v noci poriadne ale ako sme presli z nutrilonov na sunar nema aspon koliky ale cez den stale nepsinka len v kociku mi spinka ked ideme von doma len podriemkava poradte mi prosim

ivanka.7
5. nov 2012

@januska2511 tak to nemusi byt stravou, ale tym, ze je jednoducho taka, mne Eli tiez malo spinkavala cez den (aj v noci) v tych cca 3 mesiacoch, zaspavala na 10-20 minut a podobne; a urcite to nebolo tym, ze by bola hladna

cawes
5. nov 2012

@januska2511 nic proti ale urcite nezacni z niecim ako krupica do mliecka,naco zbytocne zatazovat zaludok babätku. Nema vyvinute organy tak aby vsetko dokazal spracovat. Hej kedysi asi 30 rokov dozadu sa to robilo ale vtedy bol aj iny zivot, neboli moznosti prostriedky ako dnes. Ja mam 3 mesacneho maleho a cely den skoro nespi len ked s nim idem von a? Nevidim dovod mu niekde nieco davat ci ho zacat prikromovat kazde dieta je ine, jedno spi viac druhe menej.Na koliky odporucam espumisan mlieko ver ze vymenila a vyskusala som ich vela maly mal vela problemov tak doporucujem bud Hipp velmi dobre zasiti a je robene viac ako materske nez sunar. V noci ti spi ako? Moj maly spi od 20 -21 do 4 potom flaska a znova do 6 niekedy do 8 ako kedy.

januska2511
5. nov 2012

no mala ma uz 4 mlieko a ziadny nutrilon nebol ok a sunar je stara dobra klasika my mame sabsimplex a koliky ustupili ked sme dali sunar takze ine mlieko jej nebudem davat a cez den ti nespi vobec?mala spi od 10 do 2 max a potom uz kazde dve hodiny je hore

majoska
3. aug 2014

moja mala ma tiez 4 mesiace, cez den spinka max 20min., potom musim dobehnut, prilozit prsnik, pocmulka a zase zaspi na tych 15 min....a este k tomu sa jej velmi zle zaspava, v kociku uz asi tyzden nechce vobec, place az kym sa nezacne az dusit- potom ju uz musim vybrat, takze ani na prechadzky sa s nou neda....a v noci spi od tej 20.00 do pol noci, potom v kuse pri prsniku do tej pol piatej, potom je uz hore....som vycerpana a unavena straasne.... 😢

anna2014
10. aug 2014

Mám 6 mesačného chlapčeka, doteraz som len
kojila- má 13 kg, spava minimum, stále sa budí,
začali sme prikrmovat, že vraj bude viac spať🙂,
po pol hodke je hore, hladny a vyspaty🙂.
Kazde babatko je iné, musíme len vydržať,
keď vyrastu to prejde. Staršie 2 jeho sestry boli
kojene do 3 rokov, cez deň prespali 3-4 hod,
v noci sa budili á 2 hod. Celu noc prespali
až keď som prestala kojit- keď išli do škôlky🙂
Na margo ovocia - len čerstvé, má najviac vitaminov.

fildom
14. aug 2014

Ahojte maminky,ja mam tiez podobny problem.dnes som bola s malym na poradni,ma 5mesiacov,narodil sa o pat tyzdnou skor.niekde som sa docitala,ze by vlastne mal aj o pat tyzd.neskor zacat s prikrmovanim,ale dnes sestricka povedala,ze mu mozem davat kasicky,nebola tam doktorka.maly ma 9kg,je plne kojeny,v noci mi spi krasne,budi sa kazde 4hodky.mam mu davat tie kasicky?nieje to skoro?nezatazi ho to?vopred dakujem za pomoc 🙂

janamexico
18. apr 2018

Ahojte mamicky ...potrebujem poradit mala sa narodila 13.12.2018..teda podla mna ma 4 mesiace a 5 dni teda si myslim ze uz ukoncila 4 mesiac chcela by som je xacat davat prikrmi ale ked mala hnacku dala som jej mr.vyvar a bolelo ju brusko nekakala takze neviem ci by som jej mohla dat zemiacik s mrkvickou alebo iba zemiacik nekojime sme na um dakujem za rady moj syna sa narodila v mexiku a tam sa zacina 3 mesiacoch s prikrmy 😏