Odmietanie akéhokoľvek čaju i vody. Potrebujem poradiť

jaaty
20. nov 2007

Ahojte, potrebujem poradiť. Keďže sme začali s príkrmmi a ryžovými kašami, snažím sa ponúknuť Hanke čaj na zapitie obeda. Všetko však odmieta a potom má problémy s kakaním (každý druhý deň a s vľkou námehou pri tlačení). Odmieta piť čaj i vodu. Skúšala som riedené ovocné šťavy, vyskúšla som rôzne dojčenecké fľaše, 3 poháriky a nič. Ešte čosi málo vypije z normálnej keramickej šálky, ale to tak max. 20 ml. Nemal niekto podobné skúsenosti,

aktekram
30. apr 2010

Ahojky,
i my máme doma velký problém s pitím.
Na příkrmech jedeme asi 2 měsíce (2měsíc na zelenině a 1měsíc s přidáním) ovoce, stále kojím.
Příkrmy Petrunce způsobují strašnou zácpu, po konzultaci s dr. nám chybí tekutiny.
Takže máme upravený jídelníček a začli jsme se snažit o "pití". Je to velký problém.
Lahviček, saviček, hrníčků jsme vyzkoušeli snad všechny druhy. Odmítá vodu, šťávy, čaje, UM.
Opět jsme začali kojit 6x denně (a dá se říct jen na zapití - na žízeň, s příkrmy jsem kojila jen 4x)

Daří se mi docela se dávkovačem (stříkačkou) od Nurofenu a taky namáčet dudlíka do čehokoli. Když vidí flašku, hysterický pláč, ruce před pusu. Lžičkou jí krásně, ale jakmile je to moc řídké teče to všechno koutkama pusy ven.

Asi si moc dobře pamatuje, že byla na flašce do 4 měsíce ☹

Je to velmi zdlouhavé, ale bojujeme, tak pokud by jste některá měla funkční návod co ještě pomáhá, poraďte 😉

pasoa
2. máj 2010

aktekram, rieď jej tie príkrmy prevarenou vodou. Nech nie sú husté, ale také redšie až na hranici tekutosti.

skocka1
4. máj 2010

Ahojte.Mam rocnu dcerku,ktora okrem materskeho mliecka nevypije vobec nic.Chcela by som ju uz pomaly odstavit,ale neviem si predstavit,ako do nej dostat dennu davku umeleho mlieka,ked uplne odmieta pit cokolvek z flase.Pomohla by mi aspon rada,ako do nej dostat aspon cajik alebo vodicku..dehydrovana zatial neni-ma dost pocikane plienky.Dakujem za akukolvek radu-skusala som aj rozne pohariky,stamperliky,rozne druhy caju...

fanta
4. máj 2010

skocka1 tak u nás funguje pohárik s náustkom MAM, ale to iba niekedy, keď má dobrý deň 😀 Žiadne iné poháriky neakceptovala. A pustím jej do toho televízor, rozprávky na kanály Bebe. To ju trochu zaujme a neuvedomuje si toľko, že pije. Inak fičíme na striekačke z nurofenu. Takto mi denne vypije cca 500 ml vody, alebo čaju. Plus samozrejme mliečko. Už teraz mám hrôzu z toho, ako bude v lete piť vonku 😒

skocka1
5. máj 2010

Fanta,dakujem za radu,skusim ten poharik..a trosku ju zaujmut s tv..fuuu,tak to musi byt dost casovo narocne davat pit zo striekacky 😕 ak nic ine do leta nezaberie,budeme aj my ficat na striekacke.. 😉

fanta
5. máj 2010

skocka1 netrvá to dlho kým mi vypije cca 100 ml zo striekačky, za 5 minút sme vybavení, ak samozrejme nevymýšľa. A to sa teraz stáva stále častejšie, zistila totiž, že v pusinke voda pekne klokoce 🙂 , alebo zistila, že voda v ústach sa dá vypľuť 😠

petra.a
5. máj 2010

fanta...no teda ta striekacka z nurofenu je asi celkom dobry napad. Ked tak premyslam, tak to asi tiez skusime, pretoze sirupcek z toho vypil jedna radost. Tiez sa trapime s tym, ze nechce pist z flase. Vecer sme davali pravidelne UM, ale flasu len zuzlal, poharik fungoval asi tak 2 tyzdne potom ho to prestalo bavit. Tak sme davali Nutrilon na lyzicku a to bol masaker, ale som si vravela, ze furt lepsie ako nic. A cajik do neho tiez neviem dostat. Teraz mame kasel a nadchu a Dr nam kazala hodne pit (cajik a tak) takze u nas to nehrozi. Uz asi tyzden nefunguje vecer ani lyzicka 😢 . Vravim, ze je to moja prisavka 😀

fanta
5. máj 2010

petra.a my sme tiež chvíľu používali lyžičku, ale to sa nedalo, stále ju chcela chytať a viac mala na sebe ako v sebe 😒 Striekačkou to ide omnoho lepšie, aj keď ani tou nemôže piť donekonečna. Ja stále dúfam, že keď budú vonku horúčavy, tak hádam bude smädná a začne piť poriadne 🙂

petra.a
5. máj 2010

no presne ako pises, pri kazdom pokuse chyti lyzicku do ruky a to sa uz neda...nedalo mi to a vyskusala som tu striekacku od Nurofenu tak mi dnes vypil svoje maximum cajiku 😉 . Aj ked je pravda, ze cajik je pre neho tak trochu aj nieco nove 🙂, doteraz som mu cajik velmi nedavala 🙂 ale uz je cas aby sa ucil pit aj nieco ine ako MM

lujza123
5. máj 2010

Baby a skusali ste davat MM z flase? Mozno ked deti zistia ze z flasky potecie aj nieco dobre tak budu ochotne aspon dat flasu do ust a par glgou prehltnut.
U nas zabralo davat flasu co najcastejsie, hlavne tak pol hodinku pred jedlom. Najskor sa mala jedovala zakazdym ked zistila ze s flase tecie nieco ine ako mlieko, zozaciatku som jej davala tie sladke praskove napoje pre deti alebo dzus aby vobec nieco cucla. Teraz ked si zvykla tak uz len cistu vodu alebo slaby caj. Ale aj tak ziadna slava vypije tak 50 - 60 ml za den.

fanta
5. máj 2010

lujza ja si moje mliečko odsávam od jej narodenia a aj tak to nepomohlo 😒

sunea
5. máj 2010

Mne sa velmi osvedcilo dat malemu kazdu chvilku papat kukuricnu chrumku, alebo kusok rozka - jednoducho nieco suche. Potom sa vzdy krasne napil (pokial som kojila, pit in tekutiny ale moc nechcel a cikal pekne, nepotreboval teda viac). Teraz uz vypije okrem UM 4+5 dcl vody za den bez problemov.

rimmel
5. máj 2010

no ale to neni zrovna spravne davat daco papat kazdu chvilku 😔

sunea
6. máj 2010

Nemyslim tym krmenie non-stop 🙂 Jasne, ze deculo potrebuje pravidelnu normalnu stravu. Kukuricne chrumky tiez nemaju vyznamnu nutricnu hodnotu, dobre sa na nich trenuje samostatne papanie, jemna motorika, je to zazrak 🙂

rimmel
6. máj 2010

sunea to ano, dobre sa trenuje ale osobne si nemyslim zeje spravne davat dietatu jedlo, uz je jedno s akou nutr.hodnotou, hocikedy kedy sa nam zachce, koli zaludku, ten potrebuje na spravne travenie a metabolizmus pravidelnu stravu, idealne kazde 3-4hodiny.. a tym ze mu davas jedlo medzi tym to narusujes..
nehovorim ze ja mojmu sem tam nieco nedam, hlavne ked jem daco a on pyta, alepravidelne by som to takto nerobila 🙂

sunea
6. máj 2010

No, keby nas maly aktivista vydrzal bez jedla 3 hodiny, dostal by Nobelovu cenu za vydrz 🙂 Potrebuje jest (normalne jedlo typu ranajky, olovrant atd.) kazde 2, max.2,5 hodiny (pokial medzitym spi a pauza sa natiahne na 3 hodiny, tak to su potom nerviky 🙂. A to zje napr. na ranajky 150 g kase s ovocim + 100 ml mlieka, na desiatu kludne 200 g jogurtu s ovocim a zase aj mlieko atd. Takze kazde deculo je ine.

rimmel
6. máj 2010

no moje nervy 😀 😀 a kebyze zvysis davku jedla? ci to tolko uz nespapa? moj ma rekord na veceru 400g jedla 😀

sunea
7. máj 2010

Tolko uz nespapa. On to rychlo spotrebuje, lebo je stale v pohybe a vyzera ako "slížik! 🙂 Ja som tiez ten typ, ze jem casto, ale malo, vela naraz nezjem. 400 g jedla je tiez dost dobry vykon, aj vam nieco nechal ci ani nie? 😀

rimmel
7. máj 2010

🙂

a nenechal 😀

tigri
7. máj 2010

ja mam radu, ktora funguje, ale treba byt trpezlivy a dosledny

kazdy den 5x vstreknut babu do pusy 20ml prevarenej vody striekackou...je jedno ci vytecie alebo nie, ale treba byt dosledny, ak sa babo snazi to prehltat, striekat pomalicky, ak sa snazi to vyplyvat, zafixovat telicko a hlavicku nohami na zemi a vstreknut celu davku naraz

toto fungovalo u oboch mojich dceroch....hlavne mladsia bola dost tvrdohlava a trvalo to asi 2 mesiace, ale teraz uz vypije vela vody, lebo jej organizmus si uz zvykol na pravidelny prijem

hlavne zbytocne neskusajte rozne caje a sladke stavy...najlepsie co mozete pre zdravie svojho dietata urobit, je naucit ho na cistu vodu 😉

sunea
7. máj 2010

Tigri, bez urazky, to mi pride dost brutus sposob... 😒 Ja som krpca nikdy nenutila do jedla, ani do pitia - viem, ake to je, ked sa tak nuti - v skolke nas nutili jest vsetko jedlo a doteraz mam casto problem s jedenim, potrebujem na jedlo dost casu a klud...

tigri
7. máj 2010

sunea, ja do jedla deti nenutim, ale s pitim je to podla mna ine, dieta proste musi pit a ked uz nie je kojene a prijima tuhu stravu, je toto urcite lepsi sposob ako naucit dieta na jupik 😒

kazda mamicka si musi najst svoj sposob, ja mam tento odskusany a aj ked som ho niekomu poradila, vzdy bol s vysledkom spokojny...

okrem toho s pitim je to u deti inak ako s jedenim, jest ma vtedy ked je dieta hladne, ale pit musi aj ked smadne nie je, hlavne v lete, ked u taketo maleho organizmu rychlo hrozi dehydratacia...

szkatka
10. máj 2010

tigri:Nemyslím,že je to tvrdá metoda.To tě akorát chválím.Mám s Brigitkou taky ten samý problém a přesně toto nám poradil Dr.
Nevím jestli je někomu příjemnější skončit s miminkem v nemocnici ? A nebo radši budu ládovat vodu stříkačkou?
Já teda rozhodně radši tu sktříkačku.Ono dítě které nepije 6 a více hodin je ohrožené dehydratací.A protože už nekojíme ale jsme na UM a při Um se musí také pít,tak když to nejde jinak nastoupí stříkačka.Akorát malé teda nedržím hlavičku,jen jí stáhnu do pleny jako novorozence.Naštěstí se to zlepšuje.A pije jen převařenou vodu,vše ostatní odmítá.

rimmel
10. máj 2010

otazka - radsej dieta naucit na vodu s tym ze riskujeme ze ju bude neznasat lebo ju don nutime, alebo mu radsej dat riedenu ovocnu stavu,ktoru bude pit rado?

to ma tak napadlo k tej tigri metode..ale inak suhlas, pit deti potrebuju akebyze moje dieta odmieta uplne akukolvek tekutinu,urcite ju don dam hoc aj nasilim 😝 😀 a tiez suhlasim ze voda je najlespia 🙂

ivkaivka
10. máj 2010

ja som mala tiez problem, tusim som aj tu pisala, musela som riedit mlieko: napr. 25 ml mlieka a 50 ml vody, mala to vcucla. Teraz uz nepotrebujeme mlieko, vodicku po lyzickach v pohode vypije a caj na flasu. Cajik som naucila, tak,ze tesne pred spanim som jej dala flasu do ust-tesne pred znamena, ze ocka uz mala takmer zatvorene, asi ani nevnimala co jej davam a pila...teraz je to v pohode. A samozrejme treba casto ponukat tekutinu

renap
10. máj 2010

Ja teda koukam jako blázen,proč cpete násilím vodu do tříměsíčního dítěte? Pokud normálně pije mlíko-MM nebo UM to je jedno,tak žádnou jinou tekutinu nepotřebuje. Máte to napsaný i v očkovacím průkazu,v té příloze,str. 17. Teprve až začne jíst tužší stravu,tak se začíná s tekutinami,jinak stačí mlíko,to se snad dělá z vody,ne? Samozřejmě pokud má teplotu,potí se,nebo je extrémní vedro,tak jo,ale jinak to vůbec není třeba.

rimmel
10. máj 2010

JEZIS ozaj renap..somsi nevsimla ze maju tak malo 😕 a suhlas s tebou. 😉

sunea
10. máj 2010

Suhlasim s Renap. Mne to jednoducho pride strasne nasilne.Moj maly sa rozpil, az ked jedol viac tuhej stravy. Hrnceky typu Avent a podobne vobec nechcel, nechcel z toho pit, len sa nervacil, tak som ho nenutila. Ponukala som mu vodu v uplne obycajnom plastovom pohariku z Ikea, z akeho mozu pit aj dospelaci, a krasne rychlo sa to naucil. Ked mal pol roka, vypil tak max. 30 ml vody za den, a teraz kludne 400-500 ml vodicky {okrem toho este UM). Ja nikoho nekritizujem, len vyjadrujem nazor, ze mi to pride neprirodzene drzat take male dieta nasilim a nasilim mu striekackou do pusy davat vodu.

tigri
10. máj 2010

aby bolo jasno...ja sa bavim o dietati, ktore ma uz viac ako pol roka a dlhodobo odmieta prijem akejkolvek tekutiny..odpovedala som na prispevok Aktekram (uplne prvy prispevok na 3.strane) a jej dieta ma viac ako 8 mesiacov....ak je dieta ochotne vypit co i len trosku vody, nie je dovod mu ju nutit, len postupne zvysovat mnozstvo....ale ak dlhodobo do neho nedostanete ziadnu tekutinu ziadnym normalnym sposobom a este ma vdaka tomu aj zdravotne problemy, tak tomu treba trochu pomoct aj proti voli dietata....organizmus totiz funguje tak, ze ak mu davate menej vody, zvykne si vystacit aj s mensim mnozstvom aj za cenu "stradania", ale ak zvysite prijem, tak telo si na zvysenu davku rychlo zvykne a zacne si ju ziadat....ved to vyskusajte na sebe, ak pijete malo vody denne, zvyste svoj prijem na min. 1,5 litra a uvidite ten rozdiel

fakt nechapem, ze sa tu rozhorcujete, akoby islo pomaly o nejake tyranie....by ma zaujimalo, ako date antibiotika rocnemu dietatu, ktore ich vypluva? tiez ho budete donekonecna presviedcat? v urcitom veku niektore veci proste nejdu dobrovolne....ja mam normalne zdrave deti, ale tej mladsej som bohuzial musela k pitiu trochu dopomoct....teraz vypije dost vela cistej vody, dokonca si ju sama ziada

Rimmel, ja radsej dieta naucim na cistu vodu ako zriedene stavy, v urcitom veku deti zacnu prijimat dost sladkych veci, takze pitie cistej vody je velmi dobra kompenzacia

rimmel
10. máj 2010

tigri suhlas, moj tiez pije iba vodu ale kebyze sa po nekonecnom snazeni, tym myslim mesacnom, mi proste nevypije ani glg tak vyskusam aj stavu 😉