Odmietanie mlieka a kaše 9 mesačným synom

anusik2
4. dec 2012

prosim o radu, syn 9 mes. prestal z dna na den pit mlieko, nechce ani kašu na noc.. co s tym? ako mu a čim mu mam nahradit večeru?

anetkaadamko
4. dec 2012

Môj od 7 mes. nepije cez deň kvapku mlieka......Ranajky musí mať kupovanú mliečnu kašu....V sobotu bude mať rok....

mummy01
4. dec 2012

@anusik2 nemusi mat mlieko...ak zje biely jogurt tak davaj ten a na veceru zeleninove pyre s ryzou napriklad.

matozazzo
4. dec 2012

Ahoj, ked ti uz papa zeleninku, tak mu daj na vecru to, co na obed. Pre moje obe bola kasa "nic", mali sme normalne veceru - bud chlebik so syrom alebo zemiacky s maskom, niekedy stacil aj chlebik s maslom, co som mala a potom som skusila dokojit... ked nechcela, az v noci, to iste by som skusila s mlieckom, ak nechce vecer, nedavaj, mozno sa napije v noci, alebo ho skus dat cez den. v noci napit len vodu. Asi tolko mlieka nepotrebuje 🙂

anusik2
autor
4. dec 2012

hm, vyskusam.. dakujem

zmrzlinkams
4. dec 2012

Ak ti nechce čiste mliečko vyskušaj mu urobiť kokteili ovocny - mne to mala jedavala na večeru lebo mi nechcel ovocie papať tak som jej ho davala do mliečka aby mala nejake vitaminky z ovocia, daj si mliečko napr. jablčko a piškotku a rozmixuj to do hladka a daj vypiť - možno mu to zachuti uvidiš lebo bude mať zmenu a to je aj take že ho to zasiti, ak maš malu dierku tak možeš aj precediť lebo napr. bananik ak som dala tak zrnka sa zvikli zaseknuť to som cedila 🙂
alebo som nerobila kašičku ako kašičku ale davala som o žufanku dve menej mliečka a dala kašičku a to zahustilo mliečko a k tomu mliečko dostalo super chuť.
možeš urobiť zemiačkove pyre, alebo pyre s mrkvičkou či inou zeleninkou tak na kašu treba vyskušať na niečo sa chyti.
alebo naša mala velmi lubi napr zapečeny chlebik či v rure, alebo v hriankvači či ako toust s masielkom a syrečkom a robi jej to velmi dobre aj na dasne ked to papa, zapečne zemiačky v rure s masielkom kludne aj to možeš urobiť samozrejme všetko ochutene tak aby mohol papať. masielkovy chlebik alebo syrečkovy chlebik.... ak ma ešte niečo napadne tak skusim napisať 🙂