Pitný režim u 1 ročného dieťaťa. Môžem mu dať aj klasický "dospelácky" čaj?

ritamis
22. sep 2019

Ahojte, prosím o radu skúsené maminky ...

doteraz som dávala, resp. stále dávam na pitie detské čaje, pričom striedam viaceré druhy. Avšak všimla som si, že moje dieťa má po nich ešte častejšiu stolicu ako obyčajne, myslím, že ide o zložky, ktoré podporujú trávenie a u nás to má efekt až príliš.
Chcem sa spýtať, môžem mu dávať aj "dospelácky" čaj, resp. aký, alebo ako by ste tento môj "problém" riešili vy?
p.s.: stolica je u nás bežne aj 4x denne (na čo mi pediatrička povedala, že je to ok)

vďaka za dobre mienené rady🙂

mareka49
22. sep 2019

@ritamis mozno skusit detsky bez'kofeinu cierny? Prestriedat. Megafyt ma napriklad taky

ellieellie
22. sep 2019

Z “dospeláckych” by som dala rooibos (je aj detský, možno dávaš, neviem), ale ak sa môžem opýtať, prečo mu dávaš na pitie iba čaje a nie aj vodu?

mila06
22. sep 2019

Ja davam detom iba cistu vodu, nie studenu, zohriatu. Caj iba obcas podla toho co mame na veceru.

ritamis
autor
22. sep 2019

@ellieellie vodu mi odmietal, ale asi ju zas skúsim začať dávať

ritamis
autor
22. sep 2019

@mila06 vďaka za názor-skúsim znova podať vodu, doteraz však veľký úspech nemala - verím, že je to len o zvyku

elisskah
22. sep 2019

Moja má presne rok a ešte nič iné ako vodu nemala. A chuti jej veľmi. A aj preto nechcem skúšať čaje džúsy. Keď nič iné nepozná, tak si nebude vyberať.

petra7481
22. sep 2019

@ritamis skús obycajnu prevarit

ritamis
autor
22. sep 2019

@elisskah to je veľmi pekné, ale odpoveď na moju otázku nevidím.

ritamis
autor
22. sep 2019

@petra7481 ďakujem za radu ;)

mila06
22. sep 2019

Aha tak mne starsia dcera pila velmi malo, od kedy som ju prestala kojit, stale som ju nahanala s pitim, aj teraz ma 2 a pol roka a vypije menej ako jej rocna sestra. No mozno jej to staci. Budem jej nadalej nukat 100xdenne flasu s vodou 🙂 Ja by som dospelacky caj nedavala, este davame v zime sipkovy zo sipiek ktore si sami nazbierame a vysusime.

ritamis
autor
22. sep 2019

@mila06 budem skusat tu vodu, uvidim - hadam ked bude fakt smadna tak vypije aj tu 🙂

selest
22. sep 2019

Napriklad moj syncek pije iba cistu vodu a tiez mava velmi castu stolicu. Mozno ten caj ma zanedbatelny ucinok co nevies porovnat kedze ti vodu nepije. Ked bol mensi davala som rascovy, ale ten tiez asi podporuje travenie. Ked predsa len budes davat nejaky dospelavky cajik tak si riadne pozri zlozenie. Do vela aj drahsich a na prvy pohlad kvalitnejsich cajov su pridavane rozne ochucovadla a co je hosie tak aj umele sladidla.

selest
22. sep 2019

Inac nas maly ma niekedy aj 6x za den a vraj aj to je normalka u tak malickeho dietatka

arcticcode
22. sep 2019

A jaky to je akoze dospelacky caj? Mojmu davame od cca siedmeho mesiaca vodu, caj, mliecko zohriate, proste to striedame. Caje len bylinne, ktore som sam nazbieral, tie ovocne sa nam vsetkym trom bridia