Polotučné mlieko pre 7 mesačné dieťa

lucia006
7. máj 2013

Ahojte.som uz zufala stych UM,vymenila som asi 6 znacky a nic nieje dobre mojmu synovi,momentalne je na nutrilon 2 ,ale zapchy pokracuju ktomu plac denno denne a hlavne vnoci ☹ chodim po pohotovosti doktoroch vsetko je ok,a nikto mu nic nevie zistit,a mne vsetci doma radia ,ze tie zapchy ma stoho um ,ze mu mam dat obycajne krabicove polotucne a ze bude dobre,ale ja sa bojim 😒 ale v stolici vidim nestravene zvysky s um mlieko ,taky prasok normlne,tak urcite to nieje ok stym nutrilonom .poprosim mamicky ktore presli vtakom skorom veku na krabicove mliecko ,aby mi poradili ako mam prejst na nho a ci nemali niejaku zlu reakciu nnho aj ked viem ,ze kazd dietatko je ine ...dakujem vopred

lauricka
8. máj 2013

@awalancha3 ty si nejaky nutricny odbornik alebo co? tvoj nazor propagujes ako 100%ny a kde beries tie istoty? kde si zobrala, ze kravske je vhodnejsie ako UM pre deti? ja by som nemala odvahu takto sebaisto tu sirit svoje nazory... 😕

lauricka
8. máj 2013

@lucia006 ahoj, v tomto veku dieta, nastastie, uz je aj inu stravu, dostava prikrmy. Takze vyuzi urcite aj kyslomliecne plnotucne kvalitne vyrobky, acidko, syry - lucina...(nasi maju radi aj tvrde syry), kvalitne jogurty. A porozpravaj sa s lekarkou, co vsetko by malo dieta prijimat, aby malo vyvazenu stravu napriek tomu mlieku.

natty53
8. máj 2013

@lucia006 moja mala mala od malicka problemy napriek tomu ze bola kojena,teda este aj je...zapchy,koliky,krce....prvy mesiac som dokrmovala cievkou tyzden Nutrilon a dalsie UM videla az v kasi po pol roku,teraz by som samozrejme inak riesila veci...dcerka mala dlhodobo zdravotne problemy ako ekzem,sople,bolenie bruska a az v 2rokoch sme prisli na to ,ze jej vadi bielkovina KM napriek vsetky negaativnym testom...teraz je uz vyse roka bez mlieka uplne,ani v pecive kde je mlieko a vitamin D v krvi aj Calcium aj vsetko ma v poriadku..A vlastne vdaka dcerke som si co to nacitala o mlieku a vlastne som rada ze neje,nepije nic mliecne...Takze ja by som urcite tiez ked presla na kozie,ale napriklad moja ani kozie nestravi 😒

rejaa
8. máj 2013

Ja svoju dcérku kojím, ale poznám mamičky čo dali polotučné mlieko deťom aj od 1 mesiaca (bolo to skôr z finančných dôvodov). A deťom nič nie je a krásne rastú. Keď máte také problémy, ja by som to skúsila. Normálne vysaď UM a daj mu to polotučné alebo plnotučné radšej a budeš sama vidieť ako to pôjde. Nebude problém sa po takom týždni vrátiť na UM, ak mu ani to kravské nazapasuje a týždeň na krabicovom mlieku mu určite neublíži. Ja osobne by som svojej dcérke asi krabicové mlieko nedala, ale ak žiadne UM nepasuje, treba vyskúšať všetko. Aj my sme mali všelijaké problémy (nás zase v 5 mesiaci preháňalo) a ani doktorka nepomohla, podľa nej bolo všetko v poriadku. Každé dieťa je iné. Možno ešte dať aj nejaké probiotiká (biogaia), ale to si už určite vyskúšala. Držím palce!

matozazzo
8. máj 2013

Nebude problem v celkovom jedalnicku? Pises,ze papa ovocie,ake? Napis mi kludne spravu,aj s casmi,ako papa,co,kedy mlieko. Moz to byt aj o nevhodnej kombinacii. Niektore dieta zje banan a ma hned problem,ine jablko.. Nemusi to but len z mlieka. Pises,ze to trva dlho,kedy si zacala prikrmovat? Co papa najcastejsie? Co ak j alergicky na tuhu stravu a nie mlieko?...

nae
8. máj 2013

@lucia006 myslela som toto: http://umela-mleka.heureka.cz/nestle-al-110-400...
Držím ti moc palce, nech sa maličkému polepší - či už s UM, alebo s tým obyč mliekom...

lucia006
autor
8. máj 2013

@lauricka no jogurty a ine mliecne mi vravela ze este nie ,ze len s ovocia jablcko ,banan vylucila kvoli zapche potom zeleninku mrkva kalerab brokolica spenat zemiak karfiol petrzlen a masko kuracie morcacie,,tak aj robim a pije stavicky,lucku prevarenu a pil cajik no nateraz sme ho vylucili kvoli zapchavaniu ze vraj j ten upchava

lucia006
autor
8. máj 2013

@rejaa dakujem ,dufam ze bude dobre ked nasadim polotucne.uz dufam verim 😉 no biogaiu davam uz cca 3mes,

sendy182
8. máj 2013

@lucia006 takže kaše nepapá? ešte som nepočula že detské čajíky majú opačný účinok na stolicu 😉 😉 😉 .....nalačno pravideľne harmančekový čajík dokáže zmäkčiť stolicu..... 😉 ..viem že sa trápiš chceš svojmu dieťatku pomôcť verím že sama uvidíš čo mu sedí...........varenú mrkvu nedávaj ani ryžu..........držím palce daj vedieť ako ste dopadli 🙂

lucia006
autor
8. máj 2013

@matozazzo on totizto ma problem od kedy nekojim a to je od jeho ukonceneho 1mesiaca ☹ dost skoro ale co uz .bola som vnemocnici zo zapalom nasadilk mi lieky a postupne mi odislo mlieko 😖 zacali sme teda um a odvtedy mame problemy najskor koliky potom sa pridala zapcha sem tam boli dni ked kakal sam pekne ale potom zasa aj 3 tyzdne zapcha nonstop , ☹ ta,ze myslim ze sprikrmov to nema kedz to mal ovela skor a pil vtedy nutrilon comfort na koliky zapchy trosku bolo lepsie tera ma nutrilon 2 obycajny a zas problemy,jedalnicek ma takito :rano mliecko ,ptom vyziva jablkovo-merunkova alebo uvarene jablcko popucene ,ine ovocie nedavam !na obed uvaim kusocek mrkvi zemiak a masko biele tiez pomizujem na redsie ,a predtym som davala aj kasu mliecnu na veceru teraz uz nie len mlieko,takz nemyslim ,ze ms taky spatny jedalnicek ine mamicky uz davaju ovela viac.ja sa snazim pomaly.

lucia006
autor
8. máj 2013

@sendy182 chcem mu velmi pomoct a musim co najskor prist na to co to ma s bruskom 😖 tak lebo ja som davala gran.caje hipp a vraj tie zapekaju ze najlepsoa je cista vod lucka a stavicky,tak sme ich nakupili vlekarni merunkova slivkova,lesne plody riedim mu ich luckou a uvidime,ked uz toto nepomoze mni na krabicove ak bude zle tak uz sa poradim bud bezlaktozove alebo kozie.kase papal ale tie obchodu 😢 uz mu ich nedavam podla mna su mu zbytocne ,nebol ani sytejsi a ani lepsie na brusku mu nebolo,krupicu mi uz dr kazala mu dat ,ale kvoli zapcham nedavam .

kvietka044
8. máj 2013

@lucia006
Lucia, ja mám 9 mesacného synčeka. Od 7 mesiaca môj synček pije polotučne mliečko. Odkedy do mlieka som sa začala dávat kašičky, tiež mal zápchu. No možno hnusne to znie, ale jedine, čo u nás pomohlo, je olej. Dávala som do mliečka s kašičkou, čiže maly nič necitil. Druhy den mal v pohode stolicu a u nas pomohol aj joghurtik. Vyskušajte, možno pomože. Aj moj maly plakal, a mal strach....ale sme už v poriadku.

sendy182
8. máj 2013

@lucia006 😉

googlinqa
8. máj 2013

nam pomohli proti zapche slivkove vyzivy z coop jednoty

bettypo
8. máj 2013

@lucia006 a preco si vlastne presla z nutrilonu comfort na nutrilon 2? Lucia mrkva a zemiak su hrozna kombinacia. Aj ked mi mala kaka bez problemov ak jej dam toto tak je zle. Skus aj inu zeleninu. Cuketu, brokolicu a pod.Zemiak pridavaj len malinko.Radsej viac zeleniny a nezabudni na olej na konci

lucia006
autor
8. máj 2013

@kvietka044 aha ,a aj kvoli tomu ste presli na polotuce mliecko ?predtym pil ake um?a aky jogurt by uz on mohol spapat?

monika15
8. máj 2013

@lucia006 skus kozie mlieko tu to davaju namiesto riadneho...
ale ked od riadneho plnotucneho nic neni dietatu tak ja by som dala 🙂

lucia006
autor
8. máj 2013

@bettypo uz davam aj oliv,olej do obedika na poslednj navsteve u dr mi tak povedala,ze mam davat.no presla om preto lebo mi dr povedala ze to je len prechodne mlieko takze od 6mes.mam prejst na nutrilon 2 normlnh,a ani ten comfort inak nebol bohvie co,vlastne narovnako by som povedala stymto len stym rozdielom ze comfort bol faz taky drahy.

lucia006
autor
8. máj 2013

@monika15 skusim polotucne predsa je slabie pre zaciatok a potom sa uvidi 😉

monika15
8. máj 2013

@lucia006 slabsie ale pre vyvyjajuce sa dieta potrebuje plnotucne ... no nam tak radil lekar... mi sme davali ako dovrsil 1.5 🙂)))

lucia006
autor
8. máj 2013

@monika15 no len moj je hodne mladsi odvasho ked zacal pit krabicove preto som ccela zacat aspon na par dni polotucne a ked bude ok tak potom plnotucne hm? 😒

kvietka044
8. máj 2013

@lucia006 Maly pil klasicky nutrilon 1, potom sme presli na mliecko....skor urobil "cirkus" tie kašičky. 2 krát denne lyžicu olej alebo olivovy olej odporučam.
Ja som kupovala vanilkovy joghurtik, pomože tiež. Viem aky je ten pohlad, ked dieta plače a neviete pomocť, tak preto radim a odporučam skusenosti.

monika15
8. máj 2013

@lucia006 skus..... 🙂 ja som zacala s 3.5
ale fakt skus a uvidis....

aliza
8. máj 2013

@kvietka044 no, odporucat vanilkovy jogurt 6 mesacnemu babu s problemovym travenim je teda odvaha 😒 . Cukor, to uz je len vyhra na zapchu 😨. Ak ma 6 mesacne babo traviace problemy, tak treba najst pricinu a nie skusat kadeco a cakat, ako bude reagovat, to je podla mna hazard so zdravim.

aristka
8. máj 2013

@aliza snažím sa jej to povedať aj ja a časté menenie mliek je to najhoršie čo bolo pre toto dieťa robené a hneď by som menila pediatričku a jej nakopala do riti..

katyxq
8. máj 2013

A podle čeho pediatrička (nebo jiný lékař) usoudila, že takto nereaguje na bílkovinu kravského mléka. vždyť krevní testy mají na potravinové alergeny spolehlivost nanejvymš na 50%, jediný spolehlivý je eliminačně expoziční test a mezi těmi UM, co sjte vyzkouśeli, nevidím jediné vhodné při alergii na Bkm (s plně štěpenou bKM např. Nutrilon allergy care, Nestlé althéra), navíc píšeš, že nejlépe toleroval Comfort mlícko a to má BKM částečně naštěpenou - čili můj tip je, že se jedná o nějaký typ přecitlivěle reakce na BkM a uděla bych eliminačně-expoziční test: přešla bych alespoň na 2-3týdny na jedno z těch speciálních UM, která jsme psala (a v té době mu z příkrmů vysadila i hivézí a telecí maso, cokoliv mléčného - i máslo), podle mě se problému zbaví, po uplynutí té doby zkusíš bězné UM, pokud se jedna o reakci na BkM, tak se zas dostaví problémy ... a v tu chvíli máš jasno, přejdeš zpět na speciální UM (bezmléčná dieta), pokud se na bězné UM reakce ani po týdnu jeho podávání nedostaví nebo se na speciálním UM nezlepší, tak je třeba problém hledat jinde, dojít na vyšetření na gastroenterologii. A vyměň pediatra, váš současny dětský lékař je evidentně neschopný.

maja2039
9. máj 2013

no neviem je to priskoro,nasa pila bebu do rokov ved to krabicove mlieko je nic obycajna locka raz som videla taky dokument z coho sa robi trvanlive mlieko,...............

lucia006
autor
9. máj 2013

@kvietka044 no je to hrozne a uz bolo placu dost musim vyriesit vsetko okolo tohto problemu.nie jeno babetko vyrastlo nakrabicovom a je dobre aj ked som neplanovala skoncit s um .

lucia006
autor
9. máj 2013

@kvietka044 kasicky uz nedavam a oliv.olej davam do obedika 😉

lucia006
autor
9. máj 2013

@maja2039 a dokument z coho s vyrabaju tie susene hovadiny ako nahrada materkeho mlieka nedavali?to by som si rada pozrela ked mi tak dodzubkalo travenie mojmu synovi ☹