Príkrm pre dieťa staršie ako 6 mesiacov

1. okt 2023

Ahojte zienky, prosim ako ste davali papanie babatku po polroku? Len obed a desiatu?
Ci uz pomaly ranajky? Kedy ste zacali s ranajkami?

lucia13022023
1. okt 2023

Raňajky a obed. Doobeda mi spával. S raňajkami som začala od 7m kedy som dala jogurt na raňajky 🙂

autor
1. okt 2023

@lucia13022023 normalne klasicky jogurt?

lucia13022023
1. okt 2023

Biely Hollandia s ovocim

aliaray1
2. okt 2023

Ahoj ano normalne klasicky, za mna topka zvolensky biely. Od 6m do dnes (17m) ich miluje. Zial hollandia za mna nie, ma malo % tuku oproti zvolenskemu. A na zmenu som to striedala s bielym jemnym bio kaufland tvarohom. Nic som tam nepridavala. Ovocie som pridala az omnoho neskor, pretoze su deti, ktore ked skusia ovocie odmietaju potom zeleninu (obed).

Davala som na ranajky kasu: gerber, hipp alebo zrna z DM zarobene s UM mliekom a obed rozne: vzdy maso a nejaka zelenina, neskor som pridala zltok. Ale maso mala prakticky po tyzdni - proteiny. 1.maso som davala hipp bio hovadzie, ryby, potom kuracie, morcacie.

D vitamin sa ma podla zahranicia davat aj po 1 roku v zvysenej davke.

lucia13022023
2. okt 2023

@aliaray1 mne zas malý nezje ovocie nijak inak iba s jogurtom😁 zeleninu miluje všetku.

autor
2. okt 2023

@aliaray1 takze na ranajky od polroka mozem pokojne zaviest tieto kase? Len zarobene s UM?

autor
2. okt 2023

@lucia13022023 mne tiez ma rad zeleninku a ja, ze mliecne vyrobky do roka nesmu 😳🙊🙈

lucia13022023
2. okt 2023

Výrobky s vysokým obsahom bielkovín ako tvaroh, grécky jogurt atď by sa nemali.. Jogurt pokojne môžeš aj keď každý má na to iný názor, porad sa s dr. Ak pije UM, aj tam je kravska bielkovina ako v jogurte🤷‍♀️ tie bielkoviny hlavne treba sledovať, preto aj mäsa sa nedáva veľa, bielko atď..

aliaray1
2. okt 2023

Ano tie, ktore maju na sebe priamo napisane. Napr. Gerber je od 6 mes a aj mnohe ine znacky. Ja davam hipp, DM zrna (ziadna spalda ani ovos ci proso), a tieto gerbers ( modre obaly su na noc s vodou a zelene sa zarabaju s UM na rano, su tazsie hutnejsie)

aliaray1
2. okt 2023

Kyslomliecne vyrobky su ine ako mliecne a samozrejme praveze tvarohy, jogurty, zakysanky a pod su top top na zdrave dasna, kosti, nechty atd...obsahuju prirodzeny aj vit B a mnohe aj probioticke kultury co je super na zdrave a spokojne bruska 😁

aliaray1
2. okt 2023

@lucia13022023 och to poznam. Ja som dnes objavila novinku co jej zachutila: rozmixovana mandarinka + broskyna+ jablko + pomackany banan - zohriala som to a zahustila gerbers modrou kasou na noc, no topka. Dnes vynimocne zjedla broskyne. Kedysi najlepsie hryzadlo=vychladena mrkva. Dnes cerstva uhorka. S odstupom casu, 1 rok co je na strave zmenila preferencie, no na stastie nie dajako dramaticky. V 17 mes. meria takmer 90 cm a ma 14 kg, nie je tucna ani nic take, len vysoka zatial. Preto, lebo rychlo rastla som jej prisposobovala aj stravu - vela bielkovin, prirodzeneho kolagenu a neprichucujem ani cukrom ani nicim moc, len trocha soli obcas. Ale zas ona je vdacny papkacik a zelenina a jogurty su u nej top.

autor
4. okt 2023

@lucia13022023 ano, zltko raz do tyzdna davam... posledne 2 dni na mna dajak pluje prikrm 🤷‍♀️ pritom lubi vsetko 🤷‍♀️