Prvý príkrm

kvetinka1405
3. aug 2018

Maminky aky prvý prikrmov ste dávali svojim bábätkám?

pribinak
3. aug 2018

@kvetinka1405 od 6 mesiacov mrkvičku a o 3 dni zemiacik a o dalsie 3 dni cuketu, pozom tekvicu, baby špenát. Potom som zacala robit polievky s maslom a zeleninkou a cestovinou.

kvetinka1405
autor
3. aug 2018

@pribinak malinký ma 5,5 mesiaca a chcela by som už začať a tie prve 3 dní stále po sebe mrkvicku

pribinak
3. aug 2018

@kvetinka1405 zacat mozes, nic sa nestane, ake vacsina deti v takychto horúčavách nema velmi záujem o prikrmi

nika898
3. aug 2018

@kvetinka1405 mozes mu skusit dat ale necakaj ze na prvy krat nieco spapa ☺. Ano prve 3 dni len cista uvarena mrkva, ja som potom davala 3 dni mrkvu so zemiacikom. Doteraz ma skoro v kazdom jedle mrkvu 😀. Postupne mozes pridavat masko najlepsie kralicie, kuracie, morcacie, hovadzie a mozes pridat cestovinky alebo ryzu 😊

pribinak
3. aug 2018

Treba davat pit vodu, aby ho nezapekalo. Daj pozor na kombináciu ryža + mrkva, velmi zapeka

evittam
3. aug 2018

@kvetinka1405 Ja som napr.od prvého dna kombinovala minimálne 2druhy zeleniny. Obe deti zjedli hned misku (cca 100ml). Pokiaľ nemáte v rodine nejake alergie kľudne môžeš. Obe moje deti ziju a tešia sa perfektnemu zdraviu-klop,klop.😊😉

ink
6. aug 2018

Ahjo, väčšinou sa začína mrkvou, ale môže zapekať. Preto použi kvalitný olej na prvé príkrmy - tekvicový, alebo konopný a daj ho až na hotové. Ak máš tekvicu, môžeš dať ako prvý príkrm to, nič tým nepokazíš, chuť je sladká, tak by mohla zaujať a ako radia vyššie, dbať na pitný režim 🙂