V aký čas mám prikrmovať?

meggyinka
14. feb 2017

Mile mamicky rada by som vas poprosila o radu co sa tyka prikrmovania. Mala ma 6mes a 1tyzden. Na odporucanie dr.ju prikrmujem od 5.5mesiaca. Zatial sme mali len zeleninku a od vcera som pridala aj mäsko. Chcem sa ale opytat kedy mam zacat s dalsim prikrmom-ovocim.mohla by som aj teraz? Alebo po alej dobe viem ze zacat s dalsim a tiez s vecerou? A takisto ak mozte poradte mi v aky cas jej podavat prikrmy. Ked chodi spat od pol9-pol11 od pol1-2 a od 4-5tej. Lebo o pol11 sa mi zda skoro na obedik to by som vtedy asi len ovocie dala a potom zeleninu s mäskom o tej 2hej? Alebo dat obed pred po1teda pred spanin ? Malu este kojim. A po kazdom prikrme ju dojojim ak chce hned ak nie pockam polhodinku.Pytam sa aj preto ci uz nezacat viac prikrmovat pretoze od 5mesiaca sa mi budi kazdu hodinu v noci nato ze chce papkat. Alebo ak by ste mohli vysvetlite mi kedy je casovo najlepsie podavat prikrmy lebo troska zmätok to mam aj ked viem ze to nieje ziadna veda. Za odpovede vam dakujem

evittam
14. feb 2017

@meggyinka U nas v pol roku:
Rano okolo 6.-7.00 som nadojcila,
okolo 10.00 desiata-ovocie,jogurt,presnidavka, obed okolo 12-13.00-pred spankom dojcenie ak bol zaujem, olovrant tiez podobne ako desiata-podla spanku, vecera kasa, polievka,to co na obed, pred spanim dojcenie. Spali celu noc. Syna som prikrmovala od 5,5 mesiaca,dcerku od 4,5 mesiaca.

qwert77
14. feb 2017

@meggyinka malý má teraz 6m a 2t a jedálníček u nás vyzerá takto (prikrmujem od 4 mesiaca, mohe mliečko už nestačilo): vstáva o 6-6:30 nakojim. Pred 9:00 ma presnidavku alebo ovocie, potom ide spinkať. Okolo 11-11:30 sa zobudi, to si pýta mliečko. Okolo 13:00 má obed (polievky, mäsko, ryža, zemiaky, zelenina) a potom ide spinkať. Vstáva okolo 15:00 to ma zasa mliecko. Okolo 16:30-17 má jogurt, alebo ovocie a ide spinkať ešte tretí spánok na pol hodinky. Po zobudení si pýta zasa mliecko, cca:18:00. Okolo 19-19:30 ma kašu, ide spinkať okolo 20-20:30 to ho ešte nakojim. Cajik mu nedávam. Prikrmu aj kase spapa pekne okolo 200ml. Je to taký jedák 🙂

meggyinka
autor
14. feb 2017

@qwert77 ale Ked ide bubkat das mu napr.to ovocicko a uz nekojis? Bo ja sa bojim ci ju brusko nebude boliet. A je v pohode aby som napr.o pol11 sa zobudi dam ovocie,vyzivu...potom dokojila. O pol1 zas nakojim to zaspava na prsniku a o 2 dala zeleninu s mäskom ?

evittam
14. feb 2017

@meggyinka Ved si to zariad podla seba a toho ako spava. A nie podla toho ako ti tu napiseme na MK. Preco by to nemalo byt v poriadku?!😉

esther03
14. feb 2017

@meggyinka pred spankom daj jest, cize pred doobedny, poobednym aj vecerom. Nikdy nedavaj dva prikrmy za sebou, bud daj ovocie alebo mliecko alebo obed, veceru...vzdy ked sa ti zda, ze toleruje novy prikrm chvilu pockaj a mozes skusit nieco ine (cca 7-10 dni ak nebude problem). Ak dieta nebude hladne, proste ti jedlo nezje. To co si dala vyssie prikrm+ dojcenie a o dve hodky zas nieco sa mne osobne zda vela, ved za ten cas mu to nemusi ani len stravit.