Voda z vodovodu verzus balená voda

miromirfilip
23. júl 2015

Ahojte, pijeme väčšinou odstátu vodu z vodovodu bez sirupu, niekedy balenú, tiež čistú. Svokrovci pre seba používajú len dojčenské vody a sú celkom fit. Čo je teda lepšie čistá voda z vodovodu - po ktorej ostáva vodný kameň na hrnci alebo balená?

ivet1371
24. júl 2015

@meluela moc sa im míňa tak musia im to pokaziť😀. Mňa neodradš týmto.nam chutí a hotovo.

letka906
19. aug 2015

ak balenú vodu tak jedine nebublinkovú v sklenenej fľaši (čo sa dá nájsť tak v 1% obchodov :( alebo len malé dvojdecové fľašky v reštikách a baroch). Balené vody nekupujem z dvoch (troch) dôvodov - 1. plastové fľaše vylučujú do vody škodliviny 2. plastové fľaše ničia prírodu, obrovské množstvo odpadu je z nich 3. voda z vodovodu je lacnejšia 🙂 Máme kvalitnú vodu doma tak pijem tú a brávam si ju zo sebou aj keď idem von v sklenenej fľaši. Používam fľašu od www.flaska-slovensko.sk , je super neviem si vynachváliť a ešte k tomu zlepšuje kvalitu vody a voda z nej chutí super 🙂

kefrinky
19. aug 2015

Jednoznacne z kohutika, najlepsie z nejakeho pramena 😉 ak kupovanu tak v skle, ale ako pise Letka tu je tazko zohnat, zvacsa maju v skle male a drahe...urcite lepsie take aj s chlorom ako s xy umelinami...

moniika4
19. aug 2015

Ja pridám osobnú skúsenosť. Milovala som vodu z vodovodu, denne som vypila bežne aj 2 litre. Od 10 rokov som mala stále problémy s bolesťami brucha od 20 sa to len zhorsovalo. Isla som aj k alergolovi, hladali sme príciny. Robili mi testy na mliecne, na muku, na vsetko a nic. Stále sa pýtali na spojitost, no nevedeli sme ju najst. neskor sa pridala aj nesmierna unava, denne som musela spať aj 14 hodín a viac. Otehotnela som.Mala som problémy, ked som sa najedla tak som zvracala( co je ako normalne).ale ked som sa napila vody, neveedela som prestat vracat aj hodinu. Zacala som byt balenu, bolo to lepsie. Po príchode domov s bábom sme sa rozhodli, že predsta len je voda draha, nech pijem vodu z vodovodu. Pila som jeden den na druhy den sme sa nevedeli s malou spamatat. Neskutocne bolesti o sebe ani nehovorim a mala tiez inak velmi kludne dieta plakala a plakala. Obidve prsia mi dohrýzala od bolesti a ja som sa musela este mesiac liecit. Manzel az plakal, že mal taky sprosty napad, aby som presla na tu vodu.Uz vyse roka pijem balenu vodu, najlepsie mi robi iba Rajec. jeden cas som zacala pit drobceka - predsa trosku lacnejsia, ale bolesti sa vratili nie neznesitelne, ale neboli ani príjemne. Skúsala som rozne ale do hodiny prichádzali bolesti. Este jedna voda mi sedi od svagra, ale ta je filtrovaná ale viem ze nie je filter ako filter. Takze ja aj keby som chcela vodu nemozem.

kefrinky
19. aug 2015

@moniika4

skus vodu so Sungitom, to cisti prirodnym sposobom tu kohutikovu vodu a zaroven ju nejako posiluje. Balicek stoji asi 5 € a je to cca pol roka len to nahadzes do nejakeho dzbanika a potom dolievas vodou, jednoduche a ucinne. 😝

horana
19. aug 2015

@kefrinky Stoji sice 2 x tolko, ale inak isto stoji za uvahu: http://sungittime.sk/

kefrinky
19. aug 2015

teraz som kupovala novy balickek v Bylinke, stalo 5,88 €
neviem aka je to velka vaha ale je tam takych asi vacsich kuskov akurat do dzbanu...

aha nasla som aj link http://zore.sk/shop/sungitova-drt.html

kefrinky
19. aug 2015

@horana
som to pozerala aj ten sme mali, ale teraz mame z tej Bylinky, a funguje to rovnako ...
my sme s nim spokojni, i ked chodievame aj pre vodu do Marianky z toho prirodneho zdroja, ak sa minie tak pouzivame z vodovodu + sungit....nevravim, mozno ze nie vsetkym vyhovuje... 😎

moniika4
19. aug 2015

Ďakujem nepočula som o tom určte skúsim a dám potom vedieť 🙂

jonas17
19. aug 2015

@miromirfilip no, voda...minerály máš získať zo stravy, pestrej, ovocia a zeleniny, nie z vody...voda z vodovodu? chlor je škodlivý, v iných krajinách je zakázaný v pitnej vode..naše potrubia sú zanesené, staré, podľa mna, závadné...my máme osmozu...vodu máme bez závad, minerály podľa noriem, ale ja si myslím, že destilovaná je najlepšia..inak riadna blbosť, že na vodný kameň dať ocot :D akože vypiť ocot? nech sa telo prečistí? :D to , čo ostáva na hrnci, v kanvici, ostáva aj v tele..

veriiii
19. aug 2015

@jonas17 akoze destilovana voda je najlepsia?na pitie?ved ta je uplne zbavena mnineralov ..ak vypijes vyssie mnozstvo ,tak sa mozes otravit..nie,ocot sa nevypije, odklalkujes, vyplachnes ..alebo mozes pouzit kyselinu citronovu..odkalkovat prevarenim a vyplachnut..nepijes to..jasne,z emineraly zo stravy..ale vodu be zmineralov nemozes pit,lebo dochadza k ionovej nerovnovahe ..

cailinevelyn
20. aug 2015

@veriiii uplne suhlasim, ved nam sa presne to stalo - pisala som o tom v prispevku vyssie,
@jonas17 a mali sme veeeeeeela veeeela pesterj stravy, prakticky same zeleninove salaty, ale aj masko s mierou a teda sme dospeli k nerovnovahe mineralov - trpli nam ruky, nohy, unaveni sme boli - a museli sme doplnit chybajuce z TABLETIEK, aby sme sa z tych problemov zbavili. To mame brat radsej tabletky ako vodu????
vodny kame sa predsa roky rokuce cistil octom - opytaj sa starych mam... ved sa to predsa potom umylo, ktoby to pil???
destilovanu vodu pit - te je riadna blbost - ved ked pozrieme na fyziologiu ludskeho tela, je voda destilovana hypoosmoticka, pre samotne telo je fyziologickym ten fyziologicky - na ten isty osmoticky tlak sa pridavaju soli - NaCl 0,9%, pit destilovanu vodu je podlamna vymysel niektorych "propagatoro" ako "zdraveho" zivotneho stylu.
nasi predkovia pili vodu z potokov - v ktorom potoku tecie destilovana voda?

jonas17
20. aug 2015

@cailinevelyn
@veriiii http://www.badatel.net/destilovana-voda-volba-j...
ja nevravím, že je to svätá pravda, ale dačo na tom bude..ja nie som za tabletky, ja som za zdravú, živú zeleninu,my osmotickú vodu pijeme už desať rokov minimálne, upravenú o minerálne látky podľa platných noriem SR, na varenie používame destilovanú, prefiltrovanú vodu z vlastnej studne.

veriiii
20. aug 2015

@jonas17 destilovana voda ma iny nazov-demineralizovana..z buniek zacnu osmotickym tlakom unikat iony do prostredia aj tekutina..umieraju.
.ak pouzivate destilovanu vodu na varenie(preco preboha??),je to vasa vec a je to zrejme ale ine-kedze varenim sa zrejme' obohacuje' ta destilka o mineraly zo zeleniny..ale ine je pit destilovanu vodu a ine zjest poievku kde uz su mineraly zo zeleniny..aj tak si myslim,ze to nie je spravne,ta destilka.. podla Badatela by som sa neriadila,pre mna to je jedna sialena stranka .ich sokujuce odhalenia v oblasti vedy nie su uplne koser!

judita2580
20. aug 2015

Urcite balena ,voda z vodovodu obsahuje chlor,je pre telo skodlivy.Pripadne nechat vodu odstat a tak vypit.

jonas17
20. aug 2015

@veriiii ty si nepochopila, čo je osmotická voda...ale nevadí..ja sa nejdem hádať. ty zrejme varíš s minerálkou. minerály sa varením strácajú, si myslíš, že ked uvaríš mrkvu, tak minerály z nej budú vo vode? 😀 to isto..aj enzýmy, že...

veriiii
20. aug 2015

@jonas17 neviem co je osmoticka voda,ale viem co je destilovana..tu spominas,ze s nou varis..ak clanok z badatela hovori o osmotickej ale nazyva ju destilovana tak teraz neviem,neviem..

veriiii
20. aug 2015

@jonas17 enzymy urcite tam nebudu,kedze su citlive na teplo,tlak..ale ani tie mineraly tam nie su?vyvarene?ja nevarim s mineralkou..ja varim s pitnou vodou,ktora obsahuje niektore mineralne latky.vapnik,horcik,neviem,ze sa mineraly varenim stracaju...co sa rozlozia,alebo vyparia?

jonas17
20. aug 2015

@veriiii reverzná osmoza: je to upravená voda, zbavená nečistot, minerálov, baktérií, prefiltrovaná, upravená tvrdosť, destilovaná. máme dva kohutiky, z jedného tečie na varenia, z druhého upravená na pitie s potrebným množstvom minerálov. v pitnej vode z vodovodu máš okrem chloru aj iné nečistoty z potrubia, napríklad. u nás sú miesta, kde tečie červená, oranžová, vidíš to na vani, na umývadle, na kanvici. ja mám kanvicu ako novú, ani raz som ju nemusela čistiť od vodného kamena. a to, čo máš na kanvici, tak ti ostáva aj v tele.nadbytočné množstvo minerálov organizmu škodí.

veriiii
20. aug 2015

@jonas17 pijem vodu z vodovodu od malicka a som zdrava. .i ked. bohvie co som uz vsetko popila..

ukulela
20. aug 2015

@jonas17 na okraj:na badatel.net liecia rakovinu skoricou .... tolko k doveryhodnosti informacii z tejto stranky

veriiii
20. aug 2015

@ukulela a ked sme pri tej rakovine, podporuju ludi v nezacati resp nedobrati chemoterapie..bohvie kolko zivotov maju takto na svedomi..prinajmnensom viem o 1dnom.. ☹

simonka18
20. aug 2015

My mame system na upravu vodu a je skvely. Treba si vsak dat pozor, ked sa niekto rozhodne riesit toto, aby nekupil osmozu (co znamena, ze zbavi vodu uplne vsetkeho, nielen skodlivin ale aj mineralov potrebnych pre organizmus, cize je to destilka). My sme kupili, dali vodu aj vysetrit a vsetko je ok 😉

sissysteel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dianockadianka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moniika4
19. okt 2015

@dianockadianka no musim aj ja skusiť nejake vysetrenia 🙂)

zita19
19. okt 2015

@slunce3 vyvediem ta z omylu. Tepla voda sa "vyraba" z tej istej pitnej vody, z tych istych trubiek ako je studena pitna voda. Vola sa tepla uzitkova voda preto, ze v tych vymennikoch a potrubiach sa mozu mnozit bakterie (ale nemusia) a preto nie je urcena na pitie. To ze je tepla voda "belsia" ako studena je len fyzika, v teplej sa robia vacsie a viditelnejsie bublinky plynov, nielen chloru ale aj vzduchu, ktore obsahuje.
Takze zaver: chloru je v teplej vode presne tolko, kolko ho v nej bolo pred tym ako vosla do vymeniika, cize tolko, kolko v studenej.

dianockadianka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissysteel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minimona
Odpoveď bola odstránená
Zobraz