Začiatok prikrmovania a problémy so stolicou.Čo s tým?

efffka
28. dec 2007

Začala som malému dávať mrkvičku, potom zemiak a kaleráb a teraz ho chudáka tak zapieklo, že sa už tretí deň nevie vykakať.A to dosť často sa pučí a vidno ako tlačí, ale nič nevykaká.Nechce nič iné piť iba moje mliečko.Tú zeleninku mu dávam takú riedku, veľmi mu to chutí ale neviem či mu mam dávať aj nejaké špeciálne čajíky?

eva4444
28. dec 2007

efffka daj mu spenatik alebo cuketku, z mrkvicky zapeka ☹

mamacat
28. dec 2007

efffka aj my sme v podobnej situacii.. moja mala predtym kakala aj do kazdej plienky teraz jej to ide zrazu tazko. skusala som obmedzit banan a ryzovu kasu (kvoli zelezu) a miesat ich s jablckom mrkvou atd... ale nepomaha to. ja caje nedavam. teraz jej skusam davat viac vody pri kazdom jedle, dufam ze to pomoze.

eva4444
28. dec 2007

a este babam sa osvedcila slivkova vyzivka od hipp ked babetka nekakali 😉

sofika
28. dec 2007

Ja mam zase problem taky, ze moj malicky vobec nechce papat ani pit okrem mojho mliecka. Neviem ako nato, aby mi zacal lepsie papat prikrm a pit vodu, resp. caj. Mate niektora s tymto skusenosti?Mne ak zje 3 malicke lyzicky, tak som stastne.

Effka, tato tema tu uz niekde bola. Myslim tie problemy so stolicou. Skus si to najst.

mamacat
28. dec 2007

aj tema zaciatok prikrmovania uz je.

my asi skusime tie slivky 😉

mersedesa
28. dec 2007

sofika mi mame 8mesiacov a už davame prikrmy dva mesiace a ked zje na obed dve tri lyžičky tak zazrak,ovocie vobec jedine banan,kašičky mam už aj desať druhov ani tie nechce,čajik mame tiež päť druhov a nechce.niekedy sa čudujem z čoho žije,ale zrejme to moje mliečko jej zatial stači lebo je dost baculo.takže už ju do ničoho nenutim,raz jej zachuti aj ine.neboj aj tvojmu drobcovi raz zachuti.naše mliečko je nad všetky dobroty sveta.

efffka ta slivkova vyživka by mala troška pomoct,mi sme začinali tiež s touto zeleninou a nebol problem,mala inu stolicu a troška sa potrapila kym ju dostala von,ale počase si tie jej črievka zvykli na niečo ine

sofika
28. dec 2007

Mamacat, to je skvele. Tu temu si urcite najdem. Ja som effke chcela len pomoct.

sofika
28. dec 2007

Mercedes, aj moj nevyzera, zeby mu chybalo. 😉 Tak sa asi s tym nebudem prilis zatazovat, skusat a cakat kedy zacne papkat aj ine ako MM. 🙂

soska
28. dec 2007

ahojte,
nam skvelo pomohla vodicka zriedena so slivkovym dzusikom 😉 (100%tny) a to Marcovi aj velmi chutilo😉 odvtedy sa naucil Marco aj pekne pit vodicku alebo cajik. Treba trpezlivost a skusat davat vodicku, cajiky a ine tekutiny stale. Zapijat prikrmy, tak to nam ide najlepsie....najprv mu to tiez vobec neslo, tak som skusala po lyzickach a vo vselijakych inych formach...ale po case sa to zlepsilo. Inac ten riedeny dzusik nerada davam casto, lebo je to sladsie, alebo len velmi malinko do vodicky, nech si nezvykne😉
Drzim palceky😉

emjee
10. dec 2008

bundasik • Dnes o 12:48
ahojte,nevie mi niekto poradit mam 7 mes.babatko,od 6.mesiaca ju prikrmujem a zacala mavat tvrdu stolicu..stale ju kojim...ale ked kaka tak strasne zacne plakat jak ju to boli ze musi vytlacit stolicu az sa jej urbi trhlinka ..doktorka mi poradila vysadit mliecnu stravu a davat len zeleninu a ovocie..

cherries • 1d • Dnes o 13:11
ahoj aj ja mam skoro 7 mesacne dieta a tiez som toto musela riesit , vyskusaj mu dat vypit trosicku slivkovej stavicky alebo mu postruhaj cerstve jablko bez supky a mozes po jedle davat aj vodicku sa napit sa to upravi potom aspon by sa malo drzim palce

venonna • 1d • Dnes o 13:44
bundasik, vyskusaj okrem receptov od cherries aj varene vlocky, alebo aspon odvar z nich pridat do nejakeho jedla drobcovi, to zabera vseobecne velmi dobre

basado • 2d • Dnes o 18:22
vyskušaj jej davat do polievky trošku vločiek, davaj jej varenu zeleninu alebo ovocie su aj rozne kašičky, ktore predavaju aj už od 4 mesiacov. ja len tolko. prajem vela uspechov

beelinka
10. dec 2008

Ahojky basado to tie vločky mam varit tak dlho ako zeleninku a potom mu ich tiež rozmixovat ? Alebo len odvar ?

3558
10. dec 2008

baby neviem, ale beelinka tvoj maly je este maly na vlocky. ked chces aby sa vykakal skus ten zriedeny hipp dzusik slivkovy. ja ked sa maly nemoze vykakat mu dam papat spenatik so zemiackom a do troch hodin pekne kaka. dzus budem davat az neskor. je este maly a mohol by si zvyknut na sladku chut. a vlocky sa mozu od ukonceneho 6.mes. nekojene a 8.ho mesiaca kojene babetka. tak je to na tebe. 🙂

pikoko
10. dec 2008

my sme mali po zavedeni prikrmov podobny problem.Netusila som , ci to sposobili banany, alebo mrkvicka.....aj po ich vysadeni ta zapcha pretrvavala. Nakoniec som prisla na to , v com to bolo- vecer som jej pred spanim davala ryzovu mliecnu kasu- a presne v tam bol u nas problem- ta ryzova kasa ju zapekala.Ked som ju vysadila problem bol prec, nastastie. Uz som bola miestami zufala.Ale urcite pomaha slivkova a marhulova vyziva od Hipp.-doporucujem.-teda aspon nam pomahala, teraz uz nastastie tento problem nemame.

usnicka
18. dec 2008

ahojte, no, my sme mali so stolicou problemy uz dlhsie, potom sme zacali davat najskor stavy (mrkvovu, jablckovu), nakolko bol malinky kratko kojeny a uz vlastne na UM, ale to ho zapieklo, hoci malo by to mat vraj skor opacny ucinok. Takze stavy sme prestali, teraz v 5.mesiaci sme zacali davat zeleninovy prikrm, vcera prvykrat, len som ho asi spravila hustejsi, tak neviem, ako to dnes zvladneme, celkom sa bojim. Dala som mu sice len jednu lyzicku, spapal to, no dnes tlaci a tlaci...aj ked to u nas byvalo aj predtym, tak neviem, ci to ma z toho prikrmu alebo ako obycajne..Dnes som ho urobila uz o dost redsi...aky husty robite vy ten prikrm? Dakujem.