Letničky zo semienka

natalia2007
5. feb 2024

Poradite rychlo rastuce letnicky zo semienka? Potrebujem rychlo nech sa mi rozrastu kvetinace a moj muz nenavidi muskaty :D Dakujem

viestta
5. feb 2024

Ciernooka Zuzana, nechtiky, gazanie v pohode vypestujes zo semienka, ked predpestujes truhliky v unterieri, tak v marci mozu st von

natalia2007
autor
5. feb 2024

@viestta a nieco co sa sadi v marci rovno do zeme?

suge
5. feb 2024

Ja v kvetináčoch pestujem garafie, cínie, krasuľky, nevädze atď. Vyrastú bez nutnosti predpestovať, priamo z výsevu do zeme a väčšina z nich dlho kvitne. Konkrétnu odrodu treba zvoliť podľa želania, napríklad výšky. Alebo zadaj do gúgla rýchlo rastúce letničky a hneď máš na výber. Na druhej strane, s výsevmi by som sa neponáhľala. Ak ti v apríli kochlíky šľahne mráz, môžeš sadiť nanovo.

simca06022011
5. feb 2024

tak ale ved do kvetinacov nemusis dat len muskaty... ja zvyknem ked tak cibuloviny/hluzoviny, cigansky kvet, cinie, pripadne mala som ale v okruhlych velkych kvetinacoch aj lalie atd...mne semienkove letnicky zvacsa nevyjdu. AK neratam nejake aksamietnice. A tie sa mi nepacia :DD ani v zahone nie to v kvetinaci.. skusala som vsetko mozne a vzdy drviva vacsina semien nevysla,a lebo to ani nekvitlo...

viestta
5. feb 2024

@natalia2007 vsetky co som vymenovala