Aké vlhčené obrúsky používate na zapareniny bábätiek?

susik77
25. jan 2008

ahojte, ake mate vlhcene obrusky?my sme do 5.mesiaca v pohode vyuzivali pampers sensitive, ale teraz sa mi mala 1.krat zaparila ☹ tak som kupila balik sebamedu vlhc.obruskov a strasne sa to zlepsilo.ked som sa znovu vratila k tym pampers. znovu sa zhorsuje.myslite, ze moze zacat byt na ne alergicka po 5.mesiacoch pouzivania?

mici11
17. sep 2009

Baby tie co pouzivate vlhcene utierky pampers a je u vas siet drogerii tevos, tak tam stoja len 1,95 vsetky druhy a nie je ani akcia 😅 Vsade inde su cez 3,-€

salonka77
5. okt 2009

My teraz pouzivame chicco utierky, lebo mal maly cervenu ritku a tieto mu ju krasne vyliecili. 😀 Do zasoby som kupila aj huggies pure, este som ich neotvorila. Ste s nimi spokojne?

martulikk
5. okt 2009

Huggies jsou bezva, máme ty s aloe, hezky voní 🙂

ciernovlaska
5. okt 2009

My sme najprv (asi prve tri tyzdne po navrate z nemocnice) pouzivali Babylove sensitive, ale mali sme az krvave zapareniny (napriek castemu prebalovaniu), museli sme zadok umyvat pri kazdom prebaleni (asi 10x denne), nic nepomahalo (ani latkove plienky), az nakoniec pomohol Imazol. Takze my pri kazdom prebaleni zadocek umyvame cistou vodou a obas jemnym mydielkom. Pouzivame latkove plienky. Minule sme boli na vylete, tak sme pouzili Hugies pure a jednorazove plienky a vecer sme boli zase zapareni. Inac tie Hugies obrusky sa mi zdali dobre, dost mokre (Babylove su dost suche).

josifek
5. okt 2009

My používáme doma jen sprchování vodou a mýdelkem a venku nebo na náštěvě většinou ubrousky od Nivei a nebo Huggis 😉 Jiné ani nekupujeme 😉

beruska2x
5. okt 2009

martilikk. no ja ted uz Simu postavim do vany, drzi se okraje a osprchuju mu prdelku 😉 ale kdyz byl malej tak jsem ho oplachovala v umyvadle 😉

cessy
5. okt 2009

beruska mi tak nejak podobne....sprcha a ked sme mimo domu tak od nivei 😉

iinuska
6. okt 2009

doma ritku umyvame a mimo Johnsosns

iinuska
6. okt 2009

pardon, nie Johnsons ale Pampers 😀

renabr
6. okt 2009

My sme tiež všetky možné vyskušali, ale najlepšie sa mi páčili Huggies pure, su pevné, dobre sa s nimi robí, nesmrdia a zdá sa mi že su najmenej napustené kadejakou chémiou a vôňami, malá má už skoro 5 rokov, a stále ich kupujeme, lebo ja ich používam aj na všetko ostatné, napríklad aj prach s nimi utieram, alebo koženú sedačku 😀

cessy
6. okt 2009

renabr...fiha taketo vsestranne pouzitie 😀 😀 😀 ???a neostavaju ti po tom na nabytku flaky??? 😕

martulikk
7. okt 2009

beruska: nám by se malá do umyvadla nevešla 😀 máme takové mělčí a navíc velkou baterii, tak bych se bála, že se o ní míma bouchne jak se bude mrskat... no, mytí jsem prostě vzdala (podstupujem to jen pro nejhoší případy) a zlaaaté ubrousky! 🙂

bibi78
7. okt 2009

my sme v porodnici pouzivali pampers, tie boli fajn, teraz mame uplne obycajne zn. Am Care, tie su dost suche, tak sa snazim prejst na dalsiu radu. znami mi odporucali obrusky z DM, tie su vraj najlepsie.

a ake masticky davate na zadocek? ja pozivam BEPANTHEN, ale z pribaloveho letaku nie je uplne jasne, ci sa ma pouzivat len ako hojiva mast na zapareniny alebo je mozne ho pouzivat aj ako prevenciu. ja ho totiz mastim po kazdej vymene plienky a to je aj 10 krat denne, taku ma spotrebu... 😀

veronika81
7. okt 2009

ahojte,
tak mne svokra raz doniesla na skúšku z Rakúska vlhčené obrúsky zn. Penaten a nedám na ne dopustiť. Sú skvelé, úplne jemnučké, ako taká látka, vlhké tak akurát. Neviem či sa dajú dostať aj na Slovensku, kým mi ich nosí, tak som zatiaľ nezisťovala 😀 ale v drogériách som ich nevidela.

bibi, mne z DM (ak myslíš Babylove) nevyhovovali, zdali sa mi suché, teda tie na začiatku, keď som otvorila balík. Potom ku koncu už boli úplne mokré, že som aj vodu z nich vedela vyžmýkať. To sa mi nepáčilo.
A bibi neboj, tá spotreba plienok sa časom ustáli 😉 Na riťku používam Sudokrém pri každom prebaľovaní, ale iba tak aby sa nepovedalo 😅 Veľmi ho nemastím, problém sme zatiaľ nemali.

Mne sa ešte páčili obrúsky Nivea, ale sú dosť drahé..

beruska2x
7. okt 2009

martulik aha tak to me se tam pucel vesel na tu chvilku.. jen jsem ho oplachla a bylo to 😀 jen pak kdyz uz vedel tak zacal cakat 😀 a to bylo veselo 😉 ale delala jsem to taky jen kdyz uz to nemelo cenu utirat 😵
jina ubrousky jsou supr Huggies a Nivea ale malej se mi asi po ni osypava ☹

martulikk
7. okt 2009

tak my jsme naštěstí zatím problém se zadečkem neměli 🙂 mažeme Sudokrem a Bepanthen, při každém přebalování 😉 no a ty ubrousky jsem už psala - Huggies, Johnsonś, Hipp... Niveu jsme ještě nerozbalili 🙂

beruska2x
7. okt 2009

nas malej teda opruzenej nebo neco nebyl nikdy, on ma ale atopak a ta Nivea ho drazdi 😅 nemazu uz ho nicim jen obcas kdyz mel kvuli zubum prujem tak Lenienskou ale uz i hodne chodi na nocnik 🙂

bibi78
7. okt 2009

martulikk, takze pouzivas krem bepanthen na kazde prebalovanie, hej? my sme totiz zatial problem so zadockom nemali, obcas ho ma mierne scervenany, ale vramci normy, vtedy dam viac kremu, inak davam len malicko.

martulikk
7. okt 2009

bibi: ano, já mažu Bepanthen při každém přebalování, oni tam i píšou, že se může mazat i jako prevence 😉 no a manža má zase oblíbenej ten Sudocrem 😀
beruska: na tu Niveu jsem zvědavá, koupila jsem jí zatím v mini balení do kočárku, ale protože venku moc nepřebalujeme, nepřišla na ní ještě řada

salonka77
7. okt 2009

My používame výhradne iba Sudocrem, podľa môjho názoru je vynikajúci a nedám naň dopustiť. Používam ho pri každom prebaľovaní aj ako prevenciu a bez problémov. Je trošku drahý, ale oplatí sa. 🙂

martulikk
7. okt 2009

salonka: mě zas tak drahý nepřijde, ani ten Bepanthen... protože oboje balení je hoooodně velké 😉 ...myslela jsem tím poměr cena a množství

bibi78
7. okt 2009

tak ja som dnes kupila Niveu sensitive, potom dam vediet. aj ked maly reaguje na vsetky obrusky dobre, klop, klop... 😉
ja tiez toho bepanthenu davam malicko, takze on dlho vydrzi. 😉

gilmorka
4. júl 2010

ahojte. mame 13 dnoveho drobceka, doktorka hovorila, ze vlhcene obrusky mame pouzivat len na cestach, ze doma cistu vodu. Akym stylom mu mam umyvat zadocek, poradte. Do umyvadla by som ho zakazdym nemohla niest, bojim sa s nim tam manipulovat. A kebyze pouzivam na utretie normalne bavlnene plienky, to si neviem predstavit, to po kazdom kakani pouzijem novu bavlnenu plienku? Ved ho prebalujem po kazdom jedle. Zisli by sa nejake take utierky ako su vlhcene, take textilne, ale ciste, nenapustene, bez parfumu. Co by som len namocila do cistej vody, utrela zadocek a vyhodila. Poradte nieco, dakujem.

sonica
4. júl 2010

gilmorka v lekarni si kup Mesoft 10x10 je to nieco ako gazove stvorceky, ja k nim nam v rozprasovaci roztok z
http://eone.cz/product_detail.php?product_id=19407 je to vynikajuce, ctvorcek si namocis podla potreby, je to prirodne, mame po nem krasnou jemnunkou prdku, a naviac ta mala flasticka nam vydrzala cca nieco cez pol roka 😉
a su tam aj olejicky na masaze babetka 😉

gilmorka
4. júl 2010

@sonica Dakujem za radu. Kolko asi stoji ten Mesoft? A kolko je tam kusov, to 10x10 je rozmer, ze?

kammka
4. júl 2010

ahoj holky, neberte to nijak zle, ale v tomhle pařáku není nad vodu...já používala ubrousky taky,bydleli jsem na chatě, kde byla zima, navíc v době porodu ani netekla voda, vyschla studna, bylo vše komplikované..co bydlíme ve svém tak malou prostě vezmu k umyvadlu a opláchnu jí zadel buď čistou vodou nebo namydlenou rukou..a je to..ubrousky používám na cestách, nebo se mi osvědčily při hnusné rýmě, když měla malá odřený nos..naštěstí nikdy neměla reakci, ale i tak si myslím, že je lepší omezit používání těhle věcí na minimum...tož tak..a navíc to leze do peněz.

sonica
4. júl 2010

gil je v tom 100ks, ja si je striham jeste na pulku, uplne to staci, jj to je rozmer, jsou to nesterilni, asi je i sterilni varianta, ale na prdku zbytecny 😀 a stoji to asi cca 80 korun, a vydrzi nam to tak cca tri tydny... podle frekvence kadeni, ted uz je to lepsi, tohle baleni mame uz mesic 😀
a fakt je to parada, ze si muzes tim rozprasovacem navlhcit ten ubrousek podle potreby, ty kupovane vlhcene mame jen do mesta a na vylety 😉
a ten olejicek i prijmne voni citronem 😉

kammka
4. júl 2010

@gilmorka dobrá je buniččina, úplně čistá..chápu, že se zatím bojíš s miminkem takto manipulovat, ale to příjde, neboj a pak budeš úplně v poho oplachovat zadel u umyvadla.dej tomu čas..

sonica
4. júl 2010

kammko ale ja vytiram prdku i kdyz je jen pocurana, proste i ja kdyz jdu na zacod tak se utru a utikat do koupelny u kazdeho prebalovani... nevim, jako v umyvadle se ani prdolce moc nelibilo... 😔

kammka
4. júl 2010

@sonica já taky dítko nedávala do umyvadla, jen jsem nad umyvadelm opláchla prdku, a otřela..nic víc..jak byla větší, tak jsem ji prostě posadila na kraj umyvadla a dělám to i teď když nestačí papír, akorát ta naše můra už chodí na wc sama a ani o to kolikrát nevím, tak kontroluju zadel průběžně, jestli není smraďoch 😀 😀 😀