Ako si vybrať látkové plienky?

brumka111
9. nov 2011

Prosim Vas velmi pekne o radu. Kedze je na trhu obrovske mnozstvo roznych latkovych plienok, absolutne som zatial neni zorientovana v tejto problematike a neviem si vybrat tie latkove plienky, ktore by som rada pouzivala pri prebalovani mojho babatka. Plienky su take, onake a ja mam z toho v hlave frmol. Prosim Vas pekne, poradite sa o Vase skusenosti s latkovymi plienkami? Ktore typy odporucate? Pripadne ake znacky odporucate a pod. Kazdy jeden dotaz mi bude urcite velkym pomocnikom.

pele
21. jún 2016

Dievcata, zvysili nam dost razantne cenu za odvoz odpadu, ktoreho gro tvoria plienky, a tak opat rozmyslam nad tym, ze zacnem syna latkovat. Ma 15 mesiacov. Myslite si, ze to ma zmysel, zacat aj v tomto veku? Pocitam, ze este min rok bude nosit plienky. Aku vybavu by ste mi radili kupit? Maly ma 8.5 kg, je skor mensi a chudsi a nepije zatial velmi vela. Mozem prat plienky aj s ostatnym pradlom, ci osobitne? Mozu ist aj do susicky? Vopred dakujem za rady.

petik22
18. júl 2016

no to by i mňa zaujímalo, či môžu ísť do sušičky.. A tú vrchnú gaťku treba meniť pri každom precikaní, prekakaní, keď tá vkladačka ide až dnu?

behulka
18. júl 2016

@petik22 do sušičky môžu ísť plienku bez pul vrstvy. Tie s pul vrstvou radšej nie, znižje to ich životnosť. Tie vrchné pul nohavičky nemusíš meniť pri každom prebaľovaní, len keď sú znečistené. Môžeš striedať dvoje a prevetrať . Operieš spolu s plienkami raz za 2-3 dni.

petik22
19. júl 2016

@behulka Ďakujem...vidím, že to bude dlhé samoštúdium 😀

lin123
15. júl 2018

Ahjojte. Viete mi, prosím, poradiť?Mám po dvoch deťoch vrchné pul nohavičky a už pretekajú..je možné ich nejako ošetriť, aby sa dali ešte použiť alebo je lepšie kúpiť nové?