Aký druh ulitky je vhodný pre 6 mesačné dieťa?

mudreocko
6. apr 2017

Ahojte mamicky.
Dcerku od narodenia balim do ulitky ( vel. 0-3 mes.) .. balim ju len na spanie v noci a cez den. No uz ma pol roka a napadlo mi ze ju uz bude dobre oducit...nech si zvykne na normalne spinkanie bez "kazajky" 🙂
Skusili sme to zatial cez den vynechat.
No nejde to. Velmi dlho zaspava... bucha sa rucickami, vytahuje si cumlik aj ked ho pusinka chce a potom place. A aj ked naaahodou zaspi, budi sa rucickami po 10-15 minutach. Skusala som uz aj len na zaspatie dat a potom uvolnit...no aj tak sa zobudi.
Tak sme sa s muzom rozhodli, ze jej asi kupime vacsiu a budeme davat pokial to bude potrebovat. Predsa v tom nebude cely zivot.
Len nevieme aky druh zvolit pre 6 a viac mes. dietatko.
Prosim poradte.
Pripadne dajte tip ako oducit spinkat od ulitky.
Dakujem

didamt
6. apr 2017

Ahoj, my sme v ulitke spávali do 9 mesiacov, kým sa neotáčala v noci na bruško, vtedy už mala 1 rúčku vonka. Ulitku som kúpila tu : http://ulitka.sk/content/13-vsetko-o-ulitkach
Je tam ulita malá a väčšia, však pozri.

qwert77
6. apr 2017

Môj má 8 mesiacov a ešte stále balím. Skúšala som aj ja odúčať, no bez uspechu. Potom som sa rozhodla ze však načo to siliť, on si sám povie kedy mu už nebude treba. Balim tak isto - cez den aj v noci. Ako ho zabalim, do minuty zaspinká sám v postielke a spi dosť dlho, aj 3 hodinky. Sleduj a riad sa potrebami dieťaťa. Ja balim do tenkej perinky odmalinka, už mu trčia celé nožičky, ale hlavne že perinka svoj účel plní. Som zvedavá dokedy ho to bude baviť, snáď s ňou nepôjde aj do škôlky 😉

sykorkauhliarka
6. apr 2017

ulitku od ulitky aj ja odporucam ;) a moorov reflex by mal uz coskofo odzniet ale ked jej je tak fobre tak nech tak spinka aj dalej ...nam sa zacala hrabatbvon s ulitky a vtedh skoncili aj uzasne casy...odvtedy uz neexistuje zeby som s manzelom aj dve hodiny kukala tv....zacalo spolocne spanie ..kde sme jej museli drzat ruky lebo by sa nimi zobudila stale do ust ich vtedy pchala aj ked spala....

salome51
6. apr 2017

Aj môj 8 mesačný stále spinká v perinke. Nedokáže bez nej zaspať. V noci som mu ju skúšala rozviazať ale hneď sa zobudil. Vyzerá to dosť smiešne 😂. Ale ja ho nechám tak. Nech spinká ako je jemu dobre.

zuska777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iskrickaa
6. apr 2017

Niekde som citala, ze trojmesacnemu dietatku by sa uz nemali zvazovat rucicky, tak sme s tym vtedy prestali. 6-mesacny sa uz sam posadzal,
neviem si predstavit mu zviazat ruky, bolo by to nebezpecne. Spavat zacal uz aj na brusku:

https://www.google.com/search?q=halo+swaddle&so...

Teraz ma maly 16 mesiacov a na noc spinka v tomto, lebo paplon odkopava:

http://www.target.com/p/halo-174-sleepsack-174-...

katrin21
6. apr 2017

@mudreocko vyskusaj naucit ho na latkovu plienku do ruky. u nas to zafungovalo... aby nebuchala rukami hore dole a nebudila sa tym.... po par dnoch sa na nu urcite nauci a je to fajn vec aj do buducna ... odporucaju aj odbornici na spanok ..
mala doteraz ked nevie zaspat, ukludnuje sa plienkou, zmoli ju, pekne sa s nou prebavi, miluje ju, dokonca sa s nou aj len tak hra , ked ju cez den zbada a mojka si ju, vie, ze to pre nu prijemna vec, vyskusaj. daj tomu par dni..

scarlett1410
7. apr 2017

nas sa odnaucil az v 9-10 mesiaci..jednoducho smekupíi vacsiu..a potom som uz videla ze uz to moc nechce a na brusku zaspal..a odvtedy pohodka..

mudreocko
autor
7. apr 2017

@iskrickaa zaujimave je to spodne s nozickami. Ale to jej mozem rovno obliect na pizamko taky overal bez rukavov nie?

mudreocko
autor
7. apr 2017

@katrin21 noooo to by bolo super. Moja mala ma takeho plysoveho mojkacika. To je latka s hlavickou zajacika. Mozno aj to by bolo vhodne na spanie ako ta plienka nie? 🙂
A kolko dni vam to trvalo?

mudreocko
autor
7. apr 2017

@scarlett1410 a ktoru vacsiu ste kupili?

iskrickaa
7. apr 2017

@mudreocko hej, to je vlastne proti chladu, netreba davat paplon. Je to pre deti, co uz chodia alebo sa stavaju, aby sa nezabili.

katrin21
7. apr 2017

@mudreocko moja sa naucila velmi rychlo, ale my sme zacali o nieco skor.... proste stale ked metala rukami som jej otvorila rucicku a dala do nej plienku a druhu cast oprela o licko.. moja miluje pocit na licku nieco mat, makky vankusik a pod... nie tvrde..
Mojkacik som skusala, ale to sa neujalo, bolo to na nu moc male a padalo jej to a nevedela to najst, tym ze plienka je vacsia a dlhsia, tak vzdy nejaku cast chyti a zmoli... 🙂

scarlett1410
7. apr 2017

@mudreocko och nepamatam..nebola seaddle me..z bazarika na mk...