Aký nočník máme kúpiť?

ssussie
27. mar 2013

Caute baby, doktorka nam uz kazala kupit drobcovi nocnik (bude mat 9 mesiacov), ale ked pozeram kolko roznych existuje, tak netusim ci kupit klasicky, ci hrajuci, ci zachodik, ci kacicku ... tak poradte daco pre toho nasho upisaneho chlopa 😀

lauricka
27. mar 2013

co Vam kazala? 😀 to si robila srandu?

kakatka81
27. mar 2013

ja som obyčajný kúpila, lebo moja teoria načo hrací a hentaký, ked nahodou budeš prechádzať na záchod sa bude čudovať prečo nehrá, alebo kde je hlava kačičky atd. ale je to len moj názor, my už podsedákujeme na veľkom wc 🙂

kyri1977
27. mar 2013

ja som mala hraci pre syna. ked do neho prvych par krat cural, tak uprostred curania vstal, aby skontroloval ten cudny zvuk, co z nocnika vychadza a zbytok samozrejme docural na koberec. tak som v zurivom amoku za nevyberavych poznamok tu hraciu cast odrafla a vyhodila 🙂. cize nam vyhovoval obycajny lacny oranzovy nocnik a presli sme cim skor na schodiky k zachodu.
inak v 9 mesiacoch budes rada, ak ho na tom nocniku udrzis...
mne ale na serbli syn sedaval hned, ako vedel sam sediet, ale iba rano - to sme mali taky ritual, hned ako sa zobudil, vzdy sme si pozreli pritom nejaku knizku a on sa zatial vykakal a usetrila som plienku 🙂. ak by ale sam nechcel, tak ho nenutim, vo veku 9m je to naozaj este velmi skoro...

baklik
27. mar 2013

hraci. ale ten za 5 eur, nie tie 40 eurove s fanfarami. a hraci z toho dovodu, ze on hra uplne jemnu melodiu, nas drobec ju ani neregistruje, ale ja viem, kedy sa vycikal, nemusim kazdu chvilu nakukat, ci uz, pretoze to nepocut, ked cika...

euka210
27. mar 2013

my mame klasicky nejaka polska vyroba. Taky nejaky so zvieratkom vpredu by som nekupovala, lebo ho tam neposadis len so stiahnutymi nohavicami, ale musis uplne cele nohy zobliect. Babka kupila Chicco, taky mensi, ale aj nasmu valibukovi je dobry co som prekvapena a mam pocit, ze lepsie sedi ako nas. Dokonca sa tam minule zacal pytat kakat, ale doma uz nechcel.
Inak vek 9-10m je dobry, aj ja som zacala v 10m a v roku uz po posadeni ked mu bolo treba sa vycural a aj vykakal, ale kakanie ho potom preslo a uz len cura. Ale leto to vyriesi 🙂 Pochvalu sme my riesili tllieskanim a teraz si nocnik aj sam odnesie do kupelky aby sme ho vyliali 🙂

katren
27. mar 2013

@ssussie kup aky chces, ved pouzitie bude to iste....
a teda nam by este rok "kysol" v kupelni.....v 9.mesiacoch davat na nocnik......ALE lekarka to nakazala, tak sup do toho...niekedy vas, maminky, nechapem 😖 🙄

lemurko
27. mar 2013

@katren a preco nie? niektore deticky si zvyknu rychlo, ine nie. Ked to este neskusali nevedia a zbytocna investicia to nie, ak nevyuziju teraz, mozno neskor.
Moj sice okolo vo veku 9 mesiacov nocnik ignoroval, ale kamaratil sa snim predtym. V tomto obdobi pomaly objavoval, ze sa da stat na nohach a chodit, tak na nocnik nemal cas. Vratili sme sa k nemu neskor.
Pre zakladatelku. Mame taku tu kacku aj obycajny, kacka je hore na poschodi a ma ju ovela radsej. Aj ked je fakt neprakticka. Ale ja malemu davam gate dole vzdy, lebo ho na nocnik neposadzam, ale ide sam. Zatial sa vyzliect nevie.
Ale v zasade je mu jedno, na akom nocniku, alebo zachode sedi, najlepsie su vsetky tie co su v materskych centrach, tie musi vyskusat na jedno cikanie vsetky co su v dosahu.

katren
27. mar 2013

@lemurko napisala osm svoj nazor....
mne sa ho Dominicka do 1,5 roka bala....bez plienky sme sa naucili byt minule leto.....uplne bez nehod.....podla mna na to musi dieta dozriet /ako na kazdy iny krok v jeho zivote/
Misko si sadne a v momente sa otoci a ide prec....naco? ho budem nutit tam sediet?vyskusame v lete, ked to nepojde, necham tak, pride na to sam, ze je lepsie bez plienky....do skoly s nou predsa nepojde...
Napr. aj s cumlom som to tak riesila....
Dominicka ho dala prec pred nieco vyse mesiacom.....proste ho sama cez obed zahodila /bola upozornena, ze naspat sa to uz neda vratit a novy nekupime/ a vecer lahla, zobrala maca, otocila sa a spala.....bez kriku, placu a zachvatov....
a ani som ju nemusela "osierat", ze sa stratil, alebo ho pes zozral, pokazil sa, atd.....a to ho mala iba na zaspavanie...

lilyen2011
27. mar 2013

my máme ten najlacnejší šerbel aký sa dal v tescu zohnať 😀 a dobrý bol... účel splnil, krpec už chodí na klasik WC a malá začína pokukovať po ňom sama od seba ... úprimne moja bude mať 2roky, no do takýchto vecí deti nenútim ani krpca som nenútila chcel, išiel, nechcel, nešiel... mne je pohodlnejšie vymeniť plienku ako sedieť pol hodiny pri dieťati čo sedí na šerblíku... keď mal malý 2r začala som mu dávať namiesto pampersiek látkové plienky a tááááákto rýchlo prešiel na nočník 😀 chlapcovi sa v tom zle chodilo, bolo to široké zistil, že v slipoch je mu lepšie tak šup šup sám chodil a to isté bude aj s malou keď príde leto.. teraz nie je zima na odplienkovanie predsa v lete je to rýchlejšie, kľudnejšie, pohodlnejšie.. dieťa môže behať po byte kľudne aj holé a jak jej bude dobre 😉 máte kooopu času nič netreba náhliť, práveže môžeš všetko len pokaziť ...

možno nie som super koníkovská matka pretože deťom v takýchto rozvojových veciach nechávam voľnosť (chodiť sa tiež učili sami - žiadne za ručičku a pod a predstav si odkedy malá sama spravila prvý krok celé dni sa nezastavila, len aby to nezabudla 😀 fakt od rána do večera stále len chodila a chodila taká bola podarená 😀 )

späť k téme spievajúci by som osobne nekupovala je to zbytočné fakt je so síce krásne a neviem aké, ale zbytočné ak môžem jednu vec poradiť, zožeň si taký, ktorý má hlbokú "misu" bude to dobré hlavne pri kakaní, plytký by mohol robiť neskôr problémy čo sa kakania týka niekomu môže vadiť ak sa mu to dotkne riťky a potom môže mať k tomu odpor nič iné ako kritérium ma nanapadá 😉

digimontka
27. mar 2013

Nočník? 🙂)) Ja mám dvojičky, teda všetko sme museli kupovať dvojmo,, obyčajný, jednofarebný, nehrá, nespieva a naši sa naučili krásne cikať a kakať aj bez tých ovácií okolo toho,,,je to zbytočný prepych,,,keďže mamička s dvojičkami si dva krát rozmyslí, čo deťom kúpiť. v 9.mesiacoch síce neviem načo bude, zbytočne to bude stáť,,,deti nemajú ešte poriadne vyvinutý zvierač-takže to, že sa vycikajú do šerblíka, ked ho tam posadíte, je zhoda náhod,,,deti tieto veci vedia ovládať určite až vo vyššom veku, skôr ako v 18mesiacoch to podla mna nemá význam,,,pozdravujem pani doktorku 🙂))

monika15
28. mar 2013

@ssussie no mi mame aj hraci aj obycajny aj zachodovy aj vsetko :((((
ale ani za svet nesadne :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

ivanka.7
28. mar 2013

@katren nam sice lekarka v 9 mesiacoch nekazala nocnik kupit, ale Elianka na nom od Vianoc sedi... a nerobi pritom cavyky :D Som uz unavena z toho burat myty o tom, ze dieta do 2 rokov nie je usposobene na nejake kontrolovane vylucovanie. Ale ak ano, tak budem predpokladat, ze to, ze sa mi do toho nocnika vycika cca v 85% pripadov, je uzasna nahoda :D V kazdom pripade u mna kazdy moc iduci inam ako do plienky a rozkladajuci sa pod zadkom je dobry moc :D

@ssussie nekupuj nocnik kvoli lekarke, kup ho, ak sa ti zda, ze je to dobry napad. A je fuk aky kupis, hlavne nech je tvoj maly schopny na nom sediet (nech nohami dociahne na zem :D) a hlavne ak ho kupis, nenut ho tam sediet nasilu a tiez sa ho nesnaz odplienkovat. Na nocnik by si mal najskor zvyknut, kazde cikanie don by si mala pochvalit, ale neznamena to, ze uz by nemal cikat do plienky.

katren
28. mar 2013

@ivanka.7 akoze co som napisala ohladom toho, ze do 2 rokov nie je dieta usposobene na nocnik??????? 😕
nic take som nenapisala, len to, ze dieta podla mna potrebuje dozriet na to, co sa od neho ocakava.....mne je jedno, ci je to v 6 mesiacoch alebo v 5 rokoch.....
a ked si unavena z "burania mytov", tak ich proste neburaj.....co ti na to napisat..... 😅

josenka
28. mar 2013

@ssussie Ja som mala požičaný od švagrinej také autíčko. Bolo fajn, lebo keď cikal, tak vpredu bolo trošku vydvihnuté a nevycikal sa mimo, ako sa to stalo v obyčajnom nočníku. Inak, autíčko prežilo 5 detí v rodine. 😉 Keď boli chalani väčší, tak sa im najviac páčilo sedátko na WC, lebo im to tam vždy urobilo čľup. 😀

stardust
28. mar 2013

baby, este aj v teme o nocnickoch sa hadate 😀 😀

My sme mali tento: http://www.amazon.de/NUK-10256273-Kindertopf-Mä... ktory sa po par padoch na zem polamal a druhy tento: http://www.amazon.de/Rotho-600060099-Babydesign... s nim som spokojna, pouzivame to len ako nocnik, druha varianta, ktora sa polozi na dospelacku toaletu mi pride dost nestabilna na nasom zachode...

ssussie
autor
28. mar 2013

jeeeej, sa hadat kedy nocniik 😀 niektorym tu uz dobre kape na karbid ... to nema mat na ucenie cikania, ale na to, aby pomaly pochopil, ze serblik je rovnaka sucast dennych ritualov ako kupanie a papanie. mame ho zaradit skor ako zisti, ze curat a kakat do plienok je najpohdlnejsie. ja ho tam nebudem drzat nasilu a cakat kym sa nevycika! na to je este cas ....

sympa1
28. mar 2013

@ssussie kúp klasicky . Ja som tiež dávala na nocnik od 9 mesiaca.... Žiadnu traumu z toho deti nemali. Šlo o to len aby si zvykli že niečo take ako nocnik existuje.... Sedavali tam s hrackami aj pól hodinu... Záleží od povahy dieťaťa , či bude chcieť či nie 🙂 staršia sa naučila v 2 rokoch a mladšia v 14 mesiacoch a hneď aj v noci .

ssussie
autor
28. mar 2013

@lilyen2011 no super, takze tescovsky je vpredu dost vysoky - chapes pre chlapceka, nech necura kade tade 🙂 a zatial len nech sa s nim oboznami, ziadne riadene cikanie 🙂

svenka
28. mar 2013

@ssussie staci ti uplne obycajny nocnik, take male dieta este neriesi, ci je to znackove ci nie... a ked mu bude pod ritou vyhravat, tak to bude hladat a neobsedi tam... kludne nech si tam sedka a zvyka si pomalinky 😉

ivanka.7
28. mar 2013

@katren to bolo myslene tak vseobecne, reakcia bola na teba, ale konkretne ta veta nie, prepac mi, ak to tak vyznelo. Ale v kazdej takejto diskusii sa skor ci neskor objavi nazor ze do 2 rokov dieta neovlada svoju vylucovaciu sustavu :D tak potom neviem ako som to robila, ze mi v 3-5 mesiacoch mala skoro nekakala do plienky ale do umyvadla :D

No pozor, ja sa nehadam :D keby som sa hadala, nemam tam ani jedneho usmievajuceho sa smajla, hej?! :D
@ssussie
@stardust

lucyn77
8. apr 2017

Baby, aky nočník by ste odporučili, rozmyslam nad stoličkou alebo babybjorn? Ake mate skusenosti vy?

dzejn13
13. jan 2020

@katren, moj syn kazde rano kaka do nocnika od 2 mesiacov, ma teraz 9 a stale rovnako. Deti nie su blbe...precitaj si nieco o bsm.

janulik2008
14. jan 2020

My mame Fisher Price hrajuci 3v1 😉

katren
14. jan 2020

@dzejn13 dakujem, ale nocnik som riesila vtedy, pred 7 rokmi 😉 10 rocnu, 8.5 rocneho a 7 rocnu uz na nocnik neposadim 🙂

vierka0508
14. jan 2020

Akurat 2 den skúšam syna odplienkovat, mame obycajny nocnik, akurat to ma vytaca je ze mu pindo odtial trci a uz aj ked cika ide vsetko pomimo. Este si ho nevie drzat tak aby to slo pekne dovnutra, tak drzim ja no 🤷 ale zisiel by sa taky co by mal tu prednu cast riadne vyvysenu, ak taky existuje

veronice
14. jan 2020

Uplne najobycajnejsi co v domacich potrebach mali 🤦‍♀️ akurat som ju tam skusila posadit ci dociahne nozickami na zem a vzali sme... 3,20€ zacala som ju tam davat sedat ked sa naucila sama sediet (8m) a twraz bude mat rok a uz sa pwkne vypyta ze A A a ideme na to ;) este sa aj potesi a zatlieska si ked sa vycika a vykaka 🙂

dzejn13
21. jan 2020

@vierka0508 skuste iny tvar nocnika, napr. ten ikea (bielo zelený), vpredu je dost vyvyseny, dobry pre chlapcov, maly 9m ked na nom sedi, tak cikanie ide dnu.

lubinaxyz
6. apr 2021

viete mi poradit kde zozeniem takyto nocnik?