Aký teplomer kúpiť pre novorodenca?

gabide
19. aug 2014

Ahojte maminky, aký teplomer je vhodný kúpiť pre prvé bábo? Odporučili by ste mi ten nový Thermoval duo scan
s infračerveným meraním na čele a v uchu bez dotyku alebo radšej klasický digitálny teplomer s pípaním? ☹
Neviem čo by bolo najvhodnejšie pre malé bábo, ďakujem za každú odpoveď.

tajka1986
19. aug 2014

Ak ti mozem poradit urcit termoval,teraz sme ho kupili lebo kym bola mala babo bolo jej jedno ze jej meriam teplotu,teraz ju ani dvaja neudrzime minutu kym jej zmeriam klasickym digi teplomerom. Termoval je super,3sek.vydrzi ani nevsimne a super aj ked spi v noci,hocikedy aj na cesty super puzdro to ma 😉

radlinka
19. aug 2014

ja som kupovala digitalny do uska, tusim od Graco to bolo, ale mam aj klasicky digitalny pipajuci a pouzivam uz iba ten. Nemusi byt extra drahy, staci ak si vyberies dobry do uska a hned ti ukaze teplotu, moze byt aj duo scan 🙂

Ja som v praci pouzivala tento na obrazku a ukazoval iba pribliznu teplotu.

terezka1947
19. aug 2014

ja mam od zaciatku klasicky digitalny...resp.dva,pre istotu

ajana1
19. aug 2014

najlepsie je mat doma oboje nakolko ten dotykovy je dost nepresny.

hviezdicka111
19. aug 2014

male babo ti kludne vydrzi aj digi teplomer....aspon nasa uplne v pohode, aj co poznam ine deticky...a je to fakt presnejsie meranie....ked treba, tiez pouzivam uz len digitalny 🙂 ak ti to nerobi problem, kup kludne oba, aspon pre klud na dusi a porovnanie vysledku by som urcite chcela aj digitalny...

simonkazga
19. aug 2014

Ja ti poradím aký určite NIE! Microlife (na priloženom obrázku) ani náhodou, ani omylom! Stojí to fakt nemalé peniaze (okolo 50€) a je to maximálne nepresný teplomer. Dcérka mala v 6m tzv. 6chorobu - týždeň sme bojovali s 40teplotami a musela som jej merať teplotu s klasickým digi teplomerom za pár eur, lebo velice ospevovaný microlife meral jak sa mu akurát zachcelo. Na tom istom mieste 4-5 meraní za sebou a maximálne odlišné výsledky ale až tak, že kludne aj 37,2 a o 3sekundy neskôr 42,5.

lejlla
19. aug 2014

ja tiez neodporucam bezdotykovku,mera nepresne.som za klasicky digitalny .

miku1
20. aug 2014

Kúp úplne obyčajný klasický digitálny teplomer za 3 eurá a hotovo. Najlepšie ti teplotu ukáže aj tak meranie v zadočku, a tých pár sekúnd, kým teplomer zapípa bábo určite vydrží. Ja tak doteraz meriam teplotu aj staršej dcérke, a to má už cez 3 roky.

anitra11
20. aug 2014

tak my máme práve ten bezdotykový Microlife , čo pridala @simonkazga a podľa mňa je super. Malej nebol žiadny problém zmerať teplotu, aj keď spinkala a výsledky veru neboli vôbec také odlišné ako tu bolo spomenuté... V návode je tuším aj napísané s akým časovým odstupom sa môže urobiť druhé meranie ...Veď načo merať dieťaťu teplotu za tri sekundy od prvého merania a 4-5 meraní za sebou??? Ale aby si mala istotu, ako píšu aj ostatné maminy, tak v domácnosti sa ti asi nestratia aj dva teplomery ..., len prajem aby si ich nemusela vôbec potrebovať 😉

janikes
27. aug 2014

my mame Termoval a je super, ked maly spi 🙂, cez den je to pre neho super hracka, ked mu chcem zmerat teplotu, tak sa mrvi a otaca, takze pravidelne nameriam viac ako ma, takze v case choroby pouzivam cez den ked drobec vymysla, obycajny do zadocku ale ina je super. Da sa teda pouzit aj ako hracka lebo ma svietiaci displey, takze ak ho chcem niecim zaujat, tak Termoval je vzdy po ruke 😀

pe
27. aug 2014

mne sa pri detoch osvedcilo meranie v konecniku takym teplomerom s flexi-spickou, je taky makksi a jemnejsi, s tym co len prilozis k celu alebo uchu som nebola moc spokojna, zdalo sa mi, ze nemeria moc spolahlivo, hadzalo to hocijake cisla a aj tak som to premeriavala v konecniku, ale neodhovaram, treba mat aj taky k dispozicii . aspon daco pocas spanku