Čiapka - viskóza verzus bavlna

eni01
15. aug 2016

Dievčatá viete mi niektorá poradiť, kúpila som dcerke jesennú čiapku, dnes mi prišla a trochu ma zarazila zložením 90% viskoza, hodila som do google ale neviem, neviete je to vhodné na detskú hlavičku? nejako mi to evokuje umelinu alebo vymeniť za klasiku bavlnenú?
Dakujem

marisha1982
15. aug 2016

ak sa nemylim, viskoza je vyrabana z prirodneho vlakna nejakou speci upravou, cim sa spevni a vyhladi sa povrch. ja sa snazim umeline vyhnut, ale co som si nakupila bluzky z viskozy, tak sa mi nosia dobre. ale zas neviem, ako by som to pocitovala, mat to na hlave. babo este nemam (je na ceste 🙂 ). snad skusene mamicky poradia lepsie

veriacasnazilka
15. aug 2016

@eni01 viskóza je prírodné vlákno vyrábané chemickým procesom. Nie je však vyrábaná z ropy ako iné umelé vlákna, ale z dreva. Viskóza je fajn na dotyk, len nie je priedušná ako bavlna. Ja osobne dávam prednosť bavlne v detskom oblečení.

januliku
15. aug 2016

Deti sa potia hlavne cez hlavicku, takze ja by som dala bavlnu. Ale zalezi aj od veku.

jatva
15. aug 2016

no ono aj bambus sa uvaza ako viskoza na visacke.... takze tu oponujem @veriacasnazilka - taka bambusova ciapocka je pre mna daleko prijemnejsia ako bavlnena a vetra dost 🙂 Zalezi co je to za viskozu...

eni01
autor
15. aug 2016

@jatva neviem presne len zloženie je 95% viskoza 5% elastan
Na dotyk je to niečo ako vlna jemná

jatva
15. aug 2016

@eni01 to nebude bambus. U toho je vacsinou aj cena vyssia a obchodnik sa tym aj nejak pochvali - da to do popisu, uvedie do zatvorky pri materiale...

momoqui
15. aug 2016

Vyskusaj a uvidis 🙂 bavlna je bavlna ale zas pokial v tejnciapocke nebude cely den tak sa nic nestane 🙂 ja by som skusila a ak sa moc spoti uz by som ju nedala ... 🙂

veriacasnazilka
16. aug 2016

@jatva no máš pravdu, bambus je najlepšie vlákno, teda aj pre mňa. Mali sme z toho plienky, pančušky a ušitého dosť veľa oblečenia. Ja som písala komentár na margo bavlny VS viskózy. 🙂

jatva
16. aug 2016

@veriacasnazilka lenze zial u nas sa aj bambus musi oznacovat ako viskoza :( takze pokial sa tym vyrobca nepochvali a napise material podla predpisov, tak sa uvedie len viskoza...

veriacasnazilka
16. aug 2016

@jatva tak to áno, ale zase sa to odrazí na cene. Ja som bambus kupovala na metráž a šila, takže neviem, či sa to normálne predáva v obchodoch.

jatva
16. aug 2016

@veriacasnazilka jasne, predava 🙂 len teda na stitku je zial viskoza...je to matuce. Mna to ako vyrobcu stve....