Čo obliecť na krst veľkému štvormesačnému dieťaťu?

kikuska16
25. apr 2013

Ahojte, dievčata poradte mi, čo obliecť chlapcovi. Je už veľký, čiže do perinky sa nezmestí. A teda záleží na tom aby bol ako tak pekne oblečený. Dupačky nenosíme a teda žiadne nemáme.
Oblečenie mám v jeho veľkosti rifle, menžestráky - tmavohnede a bledohnede, mám aj košeľu modru károvanú ale kámoška povedala že to sa nehodí. No a jedine mám na vrch biely svetrík, taký klasický čo štrikovala babka.
Je omnoho jednoduhšie krstiť dieťa v perinke - kde nikto nevidí čo má dieťa oblečené.
Takto ho budeme vlastne ba držať na rukách, juj už teraz je taký ťažký.

zudan
25. apr 2013

Ahoj syn mal 5 . mesiacov a mal bledé nohavice a mala som 2 košele ( mám ich aj v bazáriku, aj bledé nohavice je tam taký namalovaný macko Pú ), bledomodrú bundu a ponožky, hlavne, že mi to ponosil aj potom, pekný deň Zuzana

sse
25. apr 2013

podľa mňa je jedno čo mu oblečieš hlavne nech je to malému pohodlné aby nebol nervózny. a nakoniec ide o krst a nie o to čo má kto oblečené 😉

jasminet
25. apr 2013

uplne v pohode nohavice a kosela + sveter alebo bundicka. oblecenie je snad na krste to posledne na com zalezi, nie? 😉

ianitka
25. apr 2013

V tomto teple mu dokup nejaku bleducku kosielku - taku tu bielu letnu a tie bledohnede nohavice v pohode uplne, mne by ani rifle nevadili... 🙂

libka1
25. apr 2013

my sme mali bielu koselu s motylikom (ten je original na tej koseli pripnuty) a biele nohavice, bol v tom na zozratie 😀 a to oblecenie je z takeho pohodlneho materialu ze sa v tom aj dobre citil...

barunka
25. apr 2013

my máme teraz krst v nedeľu. Malý bude mať také tenké krémové nohavice a biele košelové body. ale čo som sa pýtala, tak nemusí byť bábenko v bielom... 😀 pán farár povedal, že hlavne slušne 😀

cerez
25. apr 2013

Stačí pekne fešáka obliecť a šup na krst. Ja mám 8 ročnú dievku a 19 mesačného synka a tento rok ich ideme pokrstiť. Do perinky sa mi už dávno nezmestia, ale oboch slušne oblečiem.

monika15
25. apr 2013

no 4 mesacne dieta v rifloch sorry, vsak to uz ako nepohodlne....
ultramoderne mamicky ..... dupacky su naj vec pre dieta...

no ale OK< otazka bola ina....
Ked si taka moderna tak asi oblek nie??? ci .....???

julkav22
25. apr 2013

my budeme mat krst a budeme krstit v cistom blielom ved tak by sa aj malo, mame oblek

janika80
25. apr 2013

Ked sme krstili vlani malu,tak vsetky deti mali biele body a dupacky,musi im byt hlavne pohodlne,a v kostole az tak teplo nebyva.

bombo
28. apr 2013

mne sa páči www.krstiny.sk

eeffka
28. apr 2013

ja som krstila 4m aj 2m v satach, ziadna perinka... gadzizvyk podla mna. normalne dake slusne oblecenie, svetrik, nohavice.

magooo
28. apr 2013

podla mňa krst nie je o oblečení,mojho krstného syna sme krstili len v bodynku na zavinovačke bohužial bolo 40 stupňov v tieni otras teplo ,malý neplakal bol spokojný ,bolo tam dievčatko hypermoderne v bielom oblečené ,no bolo nervozne revalo očividne spotené no hroza ,je úplne jedno čo má na sebe ,nech je to aspon trošku slušnejšie a aby sa v tom cítil dobre ,ani dospelý sa nedávajú krstiť v bielom ,na to máš košielku ktorú si ku krstu nosíme ,snád niečo pekné vyberiete držím palce aby to čo naj dopadlo 🙂

domeli
29. apr 2013

my sme kúpili oblečko tu od maminky na bazáriku - pohodlné, snehobiele a veľmi pekné 🙂

stanislavao
29. apr 2013

je uplne jedno, co ma dietqa oblecene. preco vsetkym tak zalezi na to, co ma dieta na sebe? ja osobne by som mu obliekla to, co bezne nosi, v com sa citi pohodlne. cize nejake makke nohavice a bavlnene body.