Kedy je správny čas na prichystanie postieľky?

mirka5633
7. apr 2011

Ahojte ...
Chcem sa opytat kedy si myslite ze je spravny cas postavit postielku ... Doktorka mi povedala ze som otvorena uz na 2 prsty zatial som v 36tt .. Uz by som ju aj rada zlozila a pripravila ale zase neviem ci to nieje este priskoro ... 😅 dakujem

drobik1
7. apr 2011

@mirka5633 ahoj no my sme mali postielku zlozenu uz ked som isla do porodnice a skladali sme ju este ked som bola ako ty teraz v 36tt.. 🙂 maly sa narodil v 38tt..to je na tebe kedy si ju postavis..

tinki
7. apr 2011

@mirka5633
Ahoj, záleží od toho, či si poverčivá, alebo či máš strach. Ja mám postielku postavenú tiež od 36.týždna, ale malá tam spí malokedy. Ona totiž nechce cumlík a chce byť stále na prsníku a ja nevládzem ju každú hodinu vyberať v noci z postielky. Je pre mňa jednoduchšie ju mať pri sebe. Záleží od teba ako sa rozhodneš. Takže ak budeš rodiť, manžel ti ju môže v pohode poskladať. Lebo v nemocnici budeš min.5 dní. A to že si otvorená, ešte neznamená, že budeš skoro rodiť. Niekto je otvorený už v polovičke tehotenstva. Ale keď ju chceš mať postavenú už teraz, kľudne si ju postavte, budeš sa tešiť. Neviem prečo by si nemohla. Na zlé veci ani nemysli... 😉 😉 Držím palce 😎

sareenah
7. apr 2011

MIrka, ja si myslim, ze postielku uz mozte pokojne postavit...ze uz je naozaj vhodny cas...a mozno porodis uz dnes v noci...co Ty vies 🙂 Mne pri prvom babe povedali mesiac pred terminom, ze babatko je pekne velke, ze kontrakcie mozu prist kedykolvek...takze podla mna postielku kludne postavte a uvidis, ako sa budes tesit, ked uz bude nachystana 🙂))

ela2710
7. apr 2011

@mirka5633 ahoj, my sme postielku mali zlozenu uz od 35.tt lebo som sa zacala otvarat a cely 36.tt som prelezala v nemocnici. Hned ako ma pustili domov sme poprlai a pozehlili vsetky vecicky, rodila som v 39.tt a posledne tyzdne sme uz mali pokoj, len som oddychovala a uz vsetko bolo pripravene na nasho drobca 🙂 postielku vsak vyuzival len prve tri mesiace 🙂 potom zacal spinkat s nami 🙂
Inak moja kamoska rodila v 36.tt tiez sa źacala otvarat, a maly mal 50 cm a 3330 g - takze ako pisu hore, tvoje babatko sa moze narodit aj dnes

usiko
7. apr 2011

kym som bola v porodnici, muz zlozil postielku, vypratal byt, aby sme sa pomestili....

cimba
7. apr 2011

ahojte mne ju zložil manžel ked som bola v nemocnici aj tak som rodila až v 41tt tak načo by na ňu zbytočne padal prach 😀 😀 aj tam mi tam malá nechcela spávať a už ked mala 7 mesiacov tak spávala s nami v posteli a v 20 mesiacov som ju šupla do vlastnej posteli lebo sme prerábali byt aby mala detskú izbu a spí tam doteraz 😉. Muž mi povysával aj navaril čo som sa až čudovala 😵 ale potešilo ma to. A ked si otvorená na 2 prsta to aby ste začali skladať 😀 😉 ja som nebola ani na 1 prst..

pink_lady
7. apr 2011

@mirka5633 mne ju vyniesli z "pivnice" v cca 33 tt ale nestihla som ju uz rozlozit, v ten den som odkracala do porodnice a bola som tam uz na furt 😅

mirka5633
autor
8. apr 2011

Dakujem .. no ja by som uz bola najradsej keby som to mala zlozene aspon by sa mi uvolnilo mieto v skrini 🙂 poverciva niesom .. len ten moj manzel je nejaky lenivi a nechce sa mu do skladania 🙂 nieze by som to nevedela zlozit ale chcem to nechat nanho nech sa angazuje 🙂 no dufam ze tento vikend sa uz k tomu pricini a postavi mi ju 🙂

cimba
8. apr 2011

@mirka5633 ked bude pršať máte o zábavku postarané 😀 a veru treba aj našich chlapov do všetkého tlačiť ved to je aj ich dieťa 😉

mirka5633
autor
8. apr 2011

@cimba ved to heh ze nech aspon nieco urobia 🙂 ale ked ten moj pride z prace a robi 100-inych veci a jednu co chcem ja nejako nestiha 🙂 to mi je zahada 🙂

bubinko83
8. apr 2011

pri prvom synčekovi som skladala asi 3 mesiace pred narodenim(aj ked mi zavadzala) a pri druhom babatku bude až muž ked budem v porodnici. 😀 Mam taky pocit že pri prvom dietati sa všetko prehana 😉

cimba
8. apr 2011

@mirka5633 typický chlapi česť výminkám našťastie ten môj je OK všetko zatiaľ urobil čo som ho poprosila 🙂

mirka5633
autor
8. apr 2011

@cimba 😀 to mas pravdu cest vinimkam 🙂 len ten moj si asi este poriadne neuvedomil ze bude tatino 🙂 a to vzdy hovoril ze uz je stary cap a deti este nema.. 😀

cimba
8. apr 2011

@mirka5633 no môj sa tešil ako malé bábo na elišku 😀 a je nadšený aj teraz pri druhom zatiaľ nevieme čo to bude všetko mala ako v bavlnke 😉 , ale našťastie rozmaznaná nie je držíme ju nakrátko 😀 od septembra ide do škôlky tak super mi to vyšlo že o druhé sa budem starať v pohode kým ona bude v skôlke 😵

mirka5633
autor
11. apr 2011

Tak a postielku mame zlozenu 🙂 Manzel mi ju vcera zlozil 🙂 Ja som si ju prichystala dali sme uz aj kolotoc 🙂 Tak uz len drobec do nej chyba a bude to ono 🙂